Kas yapıcam :)

Bu forum spora yeni başlayanlar yada başlama arzusunda olanlar için açılmıştır. Aklınıza takılan tüm soruları sorun. Tabii soru sormadan önce sitedeki yazıları ve daha önce sorulmuş soruları ve cevapları okuyunuz!

Moderatör: murat tahan

uçanbalon
Yeni Üye
Yeni Üye

Kas yapıcam :)

Mesajgönderen uçanbalon » Haziran 8th 2017, 09:54

Gülümseyerek Bilim: Dünyanın En Güçlü Hareketi İçin Bir Kılavuz
Gülümsemenin sağlığımıza etkileri azımsanmayacak kadar çoktur:
Gülümseyerek, yukarıda tartıştığımız güçlü geri bildirim döngüsü aracılığıyla beynimizi değiştirebiliriz. Ve beyniniz gülümsemelerini takip eder, tıpkı bir gülümseme puan kartına benziyor. Ne sıklıkta gülümsediğinizi ve hangi genel duygusal durum olduğunu bilir.
Gülen, vücudunuzun ve zihninizin hissettiği stresini azaltır ve son zamanlarda yapılan araştırmalara göre iyi uyku elde etmeye neredeyse benzemektedir. Ve gülümseme, içinde daha pozitif duygular üretmeye yardımcı olur. Bu nedenle genellikle çocuklarımız arasında daha mutlu hissediyoruz - daha çok gülümsüyorlar. Ortalama olarak, günde 400 kez yapar. Mutlu insanlar hala günde 40-50 kez gülümsüyorlarsa da, bizler ortalama sadece 20 defa yapar. Yani kısacası hiçbir vitamin ve türevlerinin yapamadığını yapıyor :)
Ayrıca bahsetmek istediğim kısa bir konu daha var, o da bir süredir spora gidiyorum, malum ben de çoğu kişi gibi eşsiz kaslara sahip olmak istiyorum. bakalım ne kadar sürede olacak bilmiyorum ama programım baya bir yoğun. iş çıkışlarında direkt olarak spor salonuna koşuyorum. ayrıca beslenmeme de çok dikkat ediyorum.
Uygulamamda, kilo verme başarısının en büyük barikat unsuru buluyorum ki insanların yemek yediğince günlerini planlamaları zaman almıyor. Bu yüzden ya öğün yemek saatlerini beklerler ya da açılıyorsa ve kapmak için neyin uygun olduğunu görecekler.
Bu, gündüzleri yeterince yemek yememenizi veya mevcut olan herşeyi hazırlamanıza ya da muhtemelen önceden paketlenmiş ve işlenmiş olan en uygun gıdayı almanızı sağlar.
Bir bakkal listesinin planlanması için gün içinde bir kaç dakikanızı ayırırsanız, haftada bir veya iki saat besleyici gıdalar için alışveriş yapın (bu da uygun olabilir) ve bu besleyici gıdaları, gün boyunca daha küçük yemekler yiyerek daha sıklıkla tüketebilirsiniz. - Büyük, yüksek kalorili, yüksek yağlı veya hazır yemeklerden kaçınılabilir.
Planlama, herhangi bir projede başarı için en iyi araçtır ve sağlıklı bir yaşam tarzı ve / veya kilo yönetimi yaratmak da bir projedir. Planlama önemli değildir - aslında düzenli olarak alışveriş yapmak ve doğru gıdaları sunmak planlama demektir. Bir süre sonra da protein tozu alımına başlamayı düşünüyorum. sizin düşünceleriniz nelerdir?

“Vücut Geliştirme Yeni Başlayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir