ilk kurum hakında yardım

Steroidler anabolizan ilaçlar hakkında tartışma ve bilgi edinmek için yazılarınız.

Moderatör: murat tahan

polat
Üye
Üye

Mesajgönderen polat » Kasım 4th 2006, 14:50

Emrah, sen bu siteye ilk resimlerini koyduğunda yorum yapmıştım; mide yapını dexter jackson a benzetmiştim.

İlk söyleyeceklerim hocan hakkında olacak; belki hocan bu ilaçların neler getirdiklerinden ve götürdüklerinden bahsetmiştir fakat sen inatla kullanmak istediğini ve kullanacağını da belli ettiysen adam da bari olabilcek en az zararlısı olsun mantığıyla hareket etmiş olabilir. Ancak, inan bana gerçek bir hoca böyle birşeyin sorumluluğunu üstüne almak istemez ayrıca da bu sporun supplementlerle ve iyi bir beslenme ve idman planı ile de yapılabileceğini sana bilimsel bir dille anlatabilir.

Bir erkeğin epifizleri 18 yaşında kapanabilir ancak kemik ve adale gelişimi hemen o yaşta durmaz. Buna sınır olarak hep 24 yaş derler ancak bu da bünyeden bünyeye değişir.

18 yaşındasın ve allah ömür verirse önünde çok uzun zaman var.

İlla da ben bu işi ilaç kullanarak yapacam diyorsan; kendine en azından bir 10 sene ver(spora başladığından itibaren) ve o zaman amaçların ve hedeflerin doğrultusunda buna değecek olup olmadığına karar ver.

Cüneyt hocanın da dediği gibi sana ilerdeki uzun spor hayatında başarılar dilerim.

exselans27
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen exselans27 » Kasım 4th 2006, 16:11

cüneyt ai tamamen sana katılıyorum sevdiklerimle rahat ve sağlıklı geçiremedikten sonra bu hayatı neye yarar bir daha düşünmeni tavsiye ederim

dardanel17
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen dardanel17 » Kasım 5th 2006, 05:06

steroit kullanip biyerlere gelmek istiyorsun ama sagligini da düsünmen gerekir bence hacim yapmak istiyosan idmani kisa tut bol karbonhidrat al anladigim kadariyla yarismaya da girmek istiyorsun steroidle yarismayi uzun seneler devam edemezsin bunu unutmaa

fırat 26
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen fırat 26 » Kasım 7th 2006, 16:24

boşuna dememişler bin nasihat bir nusubetten iyidir

Ömer Döğer
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Ömer Döğer » Kasım 8th 2006, 21:53

İlaç kullanmak isteyen genç arkadaşlara kısa bir örnek vermek istiyorum.

Ben 15 yaşında Vücut geliştirme spor u na başladım.
Örnek vermek gerekirse kol ölçüm 30 cm geliyodu.
Boy um 1,63 ve kilomda 63'dü.
20 yaşına geldiğim de kol ölçüm 50 cm,boy 1,75 ve kilom ise 97 civarıydı...
Hiç ilaç almamıştım.İster inanın ister inanmayın ben o sabrı gösterdim,çalıştım ve sonuca ulaşdım.Bunda en büyük etken çalıştığım salonun hocasının ilaçlar hakkında dahi konuşmayı hoş karşılamamasıydı...
Abim de ilaç kullanmadan da büyüyebileceğimi bana inandırdı.
O zamanlar bildiğim kadarı ile beslenmemi en iyi şekilde yapmaya çalıştım.Her gün mutlaka süt içtim,et ve yumurta gibi protein oranı yüksek gıdaları tükettim.

Henüz gelişme çağında olan kişiler için bu ilaçların zararı daha fazladır...

Kısaca sizlere kendi hayatımdan bir örnek vermek istedim.

way-cell
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen way-cell » Kasım 9th 2006, 13:28

Çok degerli bir paylaşımdı hocam emin olabilirsiniz.Saygılarımla...

exselans27
BB FAN
BB FAN

Mesajgönderen exselans27 » Kasım 9th 2006, 15:31

saygı duyacak birşey yapmışsın üstad herkezin bunu örnek alması gerekir bance saygılar paylaşım için teşekkür ederim

way-cell
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen way-cell » Ocak 4th 2007, 06:20

Bak emrah kardeş,beni ve diger arkadaşalrı geç bizler senden ya bir adım ilerdeyiz yada bir adım geride.Bizim bildiklerimzi bir bardak su,hocaların bildikleri okyanus.Bir Edip Hoca,Bir Cüneyt hoca,Bir Ömer hoca ve diger önemli degerler bu nacizane kişilikler sağolsunlar bizlere birşeyler ögretmeye çalışıyorlar.Lütfen onları iyi dinleyip iyi ve dogru anlayalım,anlayalım ki,kendimizi yakmayalım!Bak sana birşey diyeyim,bence bu spor da başarın senin bilgi düzeyine ve parana bağlı(tabii anatomin ahricinde).Bir iş yapıyorsan iyice ögren!öyle başla o işe yoksa müsabık atlet degil,müsabık hasta olursun!gecenin bir vakti oturdum pc nin karşısına şöyle bir karıştırayım siteyi dedim.Daha önce okumama ragmen bu konuyu yine yazma istegi dogdu içerimde çünkü;biliyorum ki sadece bu kardeşimiz degil bu kardeş gibi 100 lerce arkadaşımız var bu durumda egolarınızın esiri olmayın ve artık lütfen,degerini anlayamadıgınız bu nazcizane şahsiyetlerin bizler için yapmaya çalıştıgı eşsiz şeyleri bir an önce anlayınız.
Bak kardeş bu iş bir sektördür.Getirisi az götürüsü çok bir spordur.Gittigin salonda nihayetinde bir ekonomik birim yani işletme ve kar amcı güdüyor.Tabi ki de salona gelen 30,40 kişinin verdigi aylık ufak mevlalar bazı maliyetleri karşılamayacak,o zaman müteşebbis ne yoluna gidecek yani senin salonda ki hocan,senin gibi benim gibi gençlere ne idügü belirsiz supplementler ve streoidler satacak yani demem o ki seni üç beş kuruşa satıp seni streodi e özendirecek.Bugün şunu adım gibi biliyorum ki isim belirtmeden yazacagım defalarca milli mayo yu giyen kişiler bile para ugruna hiç bir işe yaramayan ürünleri ballandıra ballandıra anlatıyor ve bunların reklamını en geniş çapta yapıyorlarsa şöyle bir oturup Allah ın sana verdigi aklı kullanıp düşüneceksin!
Burda maalesef daha degerini anlayamadıgın nacizane hocalar hiç bir çıkarları olmamalarına ragmen,sırf senin için ve senin benim gibi gençler için hiç bıkmadan gayet anlaşılır bir üslupla durumu izah ediyorlar fakat;hala gözünü para bürümüş güya hocaların arkasına takılıyorsunuz.
Yine de son karar senin.Saygılarımla...

real deal
VIP
VIP

Mesajgönderen real deal » Ocak 4th 2007, 08:25

Onepac kisa zamanda cabuk sonucami ulasmak istiyorsun ve bunu sagligina riske atmadanmi yapmak istiyorsun . Sana 2 onerim var . Kilo alma probleminden anladigim kadariyla
1 ) Haftada 3 gun antreman yap . Ama antreman programinida adam gibi kendini ispatlamis , belgeli deneyimli olan bir kisiden al .
2 ) Gun icinde minimum 150 gr protein ve 600-700 gr karbonhidrat ye .

Kisaca senin hoslandigin dilden basit bir sekilde yazdim . Aklini karistiriran hoca zimbirtilarini ve sporcularinida dinleme , kafana birsey takilinca once burdaki insanlarin yorumunu fikrini al , ona gore hareket et . Sana basarilar...

Kullanıcı avatarı
ahmet canaydin
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen ahmet canaydin » Ocak 10th 2007, 01:17

1 yıl adam gibi çalışmadan hemen ilaçlara yöneliyorsunuz.Ne biçim bir mantık sizinki.Ye iç çalış dinlen x 5 yıl ondan sonra düşün.

“Steroidler & anabolizanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir