PRİMA BALON ANABOLİZAN GURUBUNA GİRER Mİ LÜTFEEEN YARDIIIM

Steroidler anabolizan ilaçlar hakkında tartışma ve bilgi edinmek için yazılarınız.

Moderatör: murat tahan

BOZOK
Üye
Üye

PRİMA BALON ANABOLİZAN GURUBUNA GİRER Mİ LÜTFEEEN YARDIIIM

Mesajgönderen BOZOK » Aralık 21st 2006, 17:20

Merhaba sayın hocalarım ve değerli arkadaşlar... merakımdan soruyorum acaba prima balon denilen ilaç anabolik steroidmidir ?
zararları nelerdir ? yardımcı olursanız çok sevinirim yönetimimiz tarafından yanlış anlaşılmasın sadece bilmek ve kullanan arkadaşları daha bilinçli uyarmak amacıyla soruyorum... şimdiden teşekkürler...

fırat 26
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen fırat 26 » Aralık 21st 2006, 18:36

slm primobolon depot u kastediyorsun sanırım.benim bildigim piyasada bu var neyse

Schering firması üretiyıor ve genelde dostum 100 mg lıktır.yan etki riski diger ilaçlara göre daha azdır.çok uzun kullanıldıgında etkisini gösetriri.kaliteli kas kazanımına yardımcı olur.benim bildigim herkes sustanon ve primobolonu mutlaka listesine kattıgıdır.gercekten cok kullanılıyıor.ama her türlüsü zararlı en nihayetinde

Kullanıcı avatarı
mucteba
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen mucteba » Aralık 22nd 2006, 09:16

fantom03
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen fantom03 » Aralık 22nd 2006, 11:16

"PRIMOBOLAN DEPOT:(Methanolone Enathate Depot) Schering firması ve onun patentiyle çeşitli ülkelerde üretilmektedir. Genelde 100mg/cc lik ampuller halindedir. Builacın anabol metobolizmaya bağlı etkisi, hormonal androjen etkisinden daha fazladır. Yan etki riski ise, diğer ilaçlara nazaran daha azdır. Ani bir kuvvet ve hacim artışı görülmez. Fakat uzun bir zaman biriminde oldukça kaliteli bir kas yapımına yardımcı olduğundan, sporcular tarafından en çok kullanılan ilaçlardan biridir. Kadınlar için de diğer ilaçlara nazaran, daha az zararlı doping ilacıdır. Çünkü diğer doping ilaçlarına reaksiyon göstermekte olan kadın vücudu ve hassas vagina epiteliumu üzerinde zararlı bir etki göstermemektedir. Buda kadınlarda östrajen ve aybaşı halini etkilemeden kuvvet ve gelişme sağlamaktadır. Özellikle, doping kullanma arzusunu yenemiyen, çaylak tabir edilen yeni başlıyan ve kadınlara uzmanların biraz daha toleransla önerebileceği bir ilaçtır.

Normal dozu haftada 200 mg dır. kadınlar için ise bu miktarın yarısı olan 100 mg kafi görülmektedir. ilk kullanımlarda su depolanması meydana gelir. Bu yüzden özellikle yeni küre başlayanlar, 8 haftada 6-7 kilo alabilmektedir. Bırakıldıktan sonra ise diğer ilaçlarda olduğu gibi ani kilo düşüşü yaşanmaz.

Deca-Drabolin'den daha az etkilidir. Fakat her türlü steroid ile kolayca kombine edilebilmektedir. Hemen hacim almak isteyen ilerlemiş sporcular, Primobolan'ı 250 mg Sustanon ve Dianabol ile birlikte kombine etmektedirler. Sabırlı olanlar ve yan etkilerlerden çekinenler, haftada 200 mg Primabolan ve haftada 200-400 mg Deca-Drabolin ile de karışık kürler yapmaktadırlar. Fakat, yabancı ülkelerde, dopinf kullanımını düzenliyen uzmanların görüşüne göre, özellikle vücut geliştirme sporu yapanalar için en iyi neticenin Winstrol-Depot ile kombine edilerek kullanılmasından elde edildiğidir.

Alışılagelmiş haftalık 200-400 mg küründen başka, bazıları hergün 100 mg alarak çok büyük dozlara çıkmaktadır. Bu miktar çok ürkütücü ve zararkı bir düzeydir.

Schering ilaç firmasının kitap ve tanıtıcı kataloglarında; ilaç, anabolizan ve protein sentezini uyarıcı olarak tarif edilmektedir. Takattan düşürücü hastalıklarda, umumi zaafiyet durumlarında ve kronik karaciğer hastalıklarında kullanıldığı açıklanmaktadır. Bu hastalıklar için kullanılma miktarı ise her iki haftada bir 1 ampüldür. Hastalara her 14 günde bir yapılan 100mg Primabolan iğnesinden sonra elde, elde edilen azot retansyonu, ortalama olarak günde 3-4 mg olmuştur. Bu alınan besinler arttırılmaksızın, organizma tarafından, günde 22g. proteinin fazladan alıkonulduğunu göstermektedir. Buda kas kitlesinin gelişmesi demektir.

Bütün az zararlı etkilerine rağmen, erkeklerde prostatı etkilemekte ve genede su tutma v.s gibi yan etkiler görülmektedir. Hastalıklarda kullanma miktarına bakılırsa , kullanan sporcuların normal dozu kat kat aştıkları anlaşılacaktır. yarışma öncesi ise sporcular su tutması ve testler bakımından tablet olanları tercih etmektedirler.(Ö.Baysaling/Doping/s.139-140)"

Bu ilaç gerçekdende anabolizan ilaçların en az zararlı olanıdır. Doping kullanmayı kafaya koyduysanız bu ilaç kullanılabilir, tabiki zararlıdır fakat diğer doping ilaçlarına nazaran zararı azdır. illede doping ihtiyacınız varsa bu ilaç ın dışına çıkmayın. haftada 100-200mg mı geçmeyin, gelişmek için sabırlı olun 12 haftanın üzerine de çıkmayın! etkisi ikinci aydan sonra azalmaya başlar! 3 ay yapılan kürden fazlası zaten hiçbir doping kürü için uygun deyildir. Her ilaçta olduğu gibi vücudunuza dinlenme payı bırakın! Primabolan kas yıkımını engellediği için kür esnasında sıkı diet yapmanızı tavsiye ederim, Primabolan ile 2-3 aylık yapılan kürde sabırlı olarak uyguladığınız diet vücudunuzda harikalar yaratır!

BOZOK
Üye
Üye

Mesajgönderen BOZOK » Aralık 24th 2006, 21:16

fırat 26, mucteba ve fantom 03 arkadaşlarım hepinize yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler ederim...

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Ocak 22nd 2007, 16:25

Zararli az zararli diye bir kanaaat getirmek kesinlikle yanlistir anabolizan grubuna giren tum ilaclar vucutta yikim yapacaktir.Primabolanin kullanimi esnasinda vucuda vericegi zararda kacinilmazdir.

bigbody
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen bigbody » Ocak 27th 2007, 02:10

primabolanın en büyük yan etkisi saç dökmesidir.
eger saçlarını sevmiyorsan primabolan kullanabilirsin yan etkisi azdır diye birseyde söz konusu degildir.
vücuttaki protreinin depolanmasına yardımcı olur 1 2 santim adele alacaksın diye saçlarına yazık etme

cure
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cure » Mart 14th 2007, 18:29

vala zararlılar arasında en zararsızıdır ve en azından sahte olması gibi bi sorun olmas bu daha zararlı nası bişey anlamadım etraf sahte ilaç satıcılarıyla dolmus en iisi hiç kullanma sen :D

wolveron
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen wolveron » Mart 19th 2007, 10:42

Anlayamıyorum bu insanları.Ben şahsen yaptığım sporu ilerki yaşlara yatırım olarak görüyorum.Arkadaşlar vucudu kıskaç altına alıp(steroid.doping.) geliştirmek, şekillendirmek geçici vucut ve uzun vadede kalıcı sorunlar ortaya çıkarır.Neden hala bu arayış içindesiniz.Daha sıkı daha disiplinli çalışmanın yollarını bulmaya çalışın .Gerekiyorsa bitkisel destekler alın ve gerisini zamana bırakın..40-50 den sonra sizi mahvedecek hatalar yapmayın..

BOZOK
Üye
Üye

Mesajgönderen BOZOK » Mart 20th 2007, 00:40

valla wolveron kardeşim ben de senle aynı kanıdayım... hiç gerek yok hem de zaten sproculuğun özündeki dürüstlüğe sığmayan bi harekettir bu steroid kullanımı... açıkçası ben kullanmayı düşünmüorum ki zaten en yukarda da bunu belirttim... amacım kullananları uyarmak... biri orda emek harcıyo 20 sene çalışıo yapıo en fazla insani sınırlar içerisinde kol 46-47. eleman bi gelio komple steroidli yapmış 5 sene de kolu 52-53 delikanlılık mı bu şimdi...

Ayrıca bir GAZETECİ olarak tekrar kınıyorum kullananları.... ama bi gerçek var; o kol da 150 sene de çalışsan olmuo ilaçsız 50. yani yapçak bişe yok kullanan kullanıo... sağlıksız 50 olacağına aslan gibi 45 olsun yeter....

“Steroidler & anabolizanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir