steroidler ne kadar zararlı

Steroidler anabolizan ilaçlar hakkında tartışma ve bilgi edinmek için yazılarınız.

Moderatör: murat tahan

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

steroidler ne kadar zararlı

Mesajgönderen GODZİLLA » Şubat 14th 2006, 15:31

dünyada milyonlarca vücutçu,sporcu gittikçe artan bir şekilde steroid kullanıyor.hatta bir çok amatör bile rahatlıkla bu ürünleri kullanabiliyor.bu kadar insanın hepside mi eceline susadı da steroid kullanıyor hepsi mi sağlığını bu kadar tehlikeye atacak kadar gözü kara yoksa işi kitabına uygun yaptığı için mi zarar görmüyorlar ?steroidlerden zarar görenlerin normal dozu kat kat aştıkları görülmüştür.steroid değil öksürük şurubunu bile dozunu aşarak kullanırsanız yan etkisini görmeye başlarsınız.sonuçta steroid te bir çeşit ilaç ve dozu sürekli aşılarak kullanılırsa tabiiki bir çok zararı görülecektir.peki siz hiç ronnie coleman ın,dorien yates in,günter in,jay cutler in,markus un steroidlerden kaynaklanan herhangi bir sağlık problemi olduğunu duydunuz mu? bugün ellisine merdiven dayamış vücutçular eğer steroidlerden zarar görmüş olsalardı hala bu maddeleri kullanıp yarışmalara katılmazlardı.steroid kullanımı yüzünden ölen andreas münzer in ise steroidi korkunç derecede çok kullandığı bilinmektedir.e aspirini bile avuç avuç içersen ölmemek mucize olur zaten.

gollom
Üye
Üye

Mesajgönderen gollom » Şubat 14th 2006, 21:42

Ronnie coleman ın,dorien yates in,günter in,jay cutler Saglık sorunu olsa bile acık acık soluyeceklerını sanmıyorum suan bi saglık proglemlerinin olmadıgınıda kesin bilemeyiz flex wheler bobrek ameleyatı gecirdi ,arnold kalp ameleyatı gecirdi bir diger ayrıntı ise arnoldun doktorunun sole bi acılaması olmustu yanılmıyorsam arnold gençliginden cok agır kılolar kaldırdıgından suan kemik agrılarının oldugu solemisti kullanılan onca steroidlerin sozu bile gecmemistir bir diger ayrıntı growth gibi nadiren oteki tarafa goturen ilacların kullanılması ayrıca rısk gwolft insan dna'sını bile etkiledigi solenir ayrıca kemik yapısında olumsuz degisimler meydana getirebiliyor insulinlı gwolftların dahada zararlı oldugu soleniyor fakat ronnie,jay cutler gibi prof. vucutcular bu dozlarıda kat kat asanları var sonucta zarar vermez diye bisi yok ronnie colemanın kontrollunu 5doktor yapmasına rahmen genede saglik proglemleri yasayabilir suan olmasa bile ilerde gorebilir bu benim dusuncem

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen GODZİLLA » Şubat 15th 2006, 09:26

şöyle bir durum var.arnold un gençliğinde büyüme hormonu olan genotropin kullandığı söyleniyor.dikkat ederseniz arnold un çene yapısı dışa doğru çıkık bu madde yüzünden kemik deformasyonu olmuş olabilir.evet arnold kalp ameliyatıda geçirdi.eğer bu steroidler yüzündense büyük ihtimalle arnold kullanım sınırını fazlasıyla aşmıştır.benim bu başlık altında söylemek istediğim steroid zararsızdır kullanalım demek değil ama steroidlerden zarar görenlerin daha çok aşırı ve bilinçsiz kullanımdan kaynaklandığıdır.

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Şubat 15th 2006, 11:39

evet senınde dedıgın gıbı bılıncsız kullananlar daha da fazla zararını goruo haa sımdı olmasada 5-10 sene sonra goruo cunku bıde 40-50 yasına gelınce hastanelerde vakıt gecırmek war..
bence hıc KULLANILMAMALI...

GODZİLLA
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen GODZİLLA » Şubat 16th 2006, 09:33

evet kullanılmamalı ama birgün hiç zararsız steroid yapılırsa düşünürüz.

fett
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen fett » Şubat 16th 2006, 12:36

merhaba arkadas lar türkcem biraz bozuk kusura bakmayin

ben steroide kulaniyorum tabiki bunu doktor kontrolunde yapiyorum

tabiki yan etkileri oluyor steroidelerin , ama sigaraninda , alkohol yan etkisi var

yana size söyliyecem insan hayata 1 kere geliyor ve hayatinda bi kere acayip vücuta sahip olmak istiyorsan kulaniyor iste

tabiki kulanmasaniz daha iyi olur

ileri yaslarda ne gibi yan etkisini görecem bilmiyorum

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Şubat 16th 2006, 20:59

Siz hic bir günde 4 aspirin tabletiyle Mide ve bagirsak sorunu yasayan sahis gördünüzmü? Yada paracetamol ilacinin bas agrisi icin alinip günde 2000mg a kadar cikilmasina ragmen hic yan etki görülmez iken sadece 1000mg alan bir sahisin yan etki gördügünü duydunuz mu?

Bir sporcu belki yüksek dozlarda madde kullanir ve vücudu kaldirabilir fakat buir diegri onun yarisini aldiginda ciddi problemlerle karsi karsiya gelebilir. Bu etapta sporcular üzerinde fazla bir yorum yapmamak gerekiyor yada saglam kaynaklardan yararlanip daha sonra yorumu kuvvetlendirmek gerekiyor.

Büyüme hormonu olayini iyice arastirmadan yorum da yapmamak gerektigi düsüncesindeyim. Arnold zamaninda Büyüme hormonu elbetet vardi fakat bu sporcular üzerinde yaygin degildi. Kullanmislardir yada kullanmamislardir yorumunu yapmiyorum ama her sporcu belli bir asamadan gecer sonuc itibariyle simdiki sporcular eskiye nazaran daha zengin gidalar ve maddelere sahiplerdir. Arnold cok yada az da kullanmis olsa öyle kitlik bir zamanda inanilmaz vücut insa etmeleri ve ayni sekilde sergio oliva ve Lou Ferrigno gibi profesyonel vücutcularin yüksek kapasitede kas kütlesi insa etmelerini basit anlamda gecemeyiz.

fett
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen fett » Şubat 16th 2006, 23:47

Arnoldun ozamanlarda kulandi ilaclar ; Testo , Deca , Dianabol

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Şubat 17th 2006, 22:17

Arnold zamaninda Primobolan ve Boldenon da vardi fakat boldenon tamamen veterine endeksli oldugundan bu kimsenin dikkatini cekmiyordu. O yillarda Ayrica sentetik olmamak kaydiyla Büyüme ormonu(HGH) de yer aliyordu.

ALLeyezONme
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ALLeyezONme » Şubat 25th 2006, 01:26

Evet...sanırım kür gerçeğinin altında bazı gerçekler yatıyor.yıllarca alın teriyle çalışıp iyi bir vücut yapmak kaçınılmaz tabii..ama sorun bukadar zaman bekleyememek ve yaklaşan yaza"ne yapabilirsem kar"mantığıyla düşünüp bişeyleri kullanma arayışına girmektir bence..steridlerin zararı varmıdır yokmudur?inanın bu tartışmaların hepsi bir kısırdöngü..elbetteki vardır.olmasa neden olduğu söylensin ki?yada zararları olmasa neden usta bodyciler kendini bukadar yırtsın ki bizler için....ama şu bir gerçek ki,isme gerek yok;bende zaman zaman bazı ilaçların kürlerini yaptım..zararını görmedim mi?hayır!!kesinlikle bir zararını görmedim.ama bunun nedeni doğru dozaj,iyi beslenme,doğru ek vitaminler ve antrenman...hiçbişey sağlıktan daha önemli değildir..eğer bunu tehlikeye sokacak kadar gözünü karartmışsan en azından ne yaptığını bilmen lazım...

“Steroidler & anabolizanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir