deadlift sonrası bel ağrısı

Vücut Geliştirme ile ilgili magazin niteliğindeki konularla ilgili mesajlar.SORU SORMA BAŞLIĞI DEĞİLDİR !

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
CİHAN ARTK
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen CİHAN ARTK » Haziran 3rd 2012, 01:27

Başlamadan önce seri yarım mekiklerle belini ısıtabilirsin.

danteneo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen danteneo » Ağustos 5th 2014, 10:49

Bende de bel ağrısı oldu. Deadlifti severek yapıyordum. Aynı anda bütün vücudu çalıştırmak hoşuma gidiyordu. Hakkında baya makale okudum, örnek video seyrettim, kendimi kameraya alarak bel düzlüğünü ve vücut açılarını kontrol ettim. Ağırlığı arttırdığımda bel kemeri kullandım vs. Ama bunların hiçbiri bel ağrısına yakalanmamın önüne geçemedi.

Çektiğim ağrıyı biraz tarif etmek istiyorum. Antrenman esnasında veya hemen sonrasında ağrım olmadı. İki kez belimin tam ortasında ani ve şiddetli bir ağrı hissettim ve bu günlük hayatımı idame ettirirken gerçekleşti. İkincisi öyle şiddetliydi ki kendimi yere bırakıp geçmesini beklemekten başka bir şey yapamadım. Ayağa kalkabilince de doğru beyin ve sinir cerrahi polikliniğine yönlendirdiler ve mr çektirdim.

Neticede doktor omurlar arasında kabarmalar olarak niteleyebileceği oluşumlar gördüğünü, fıtık olmadığımı ancak fıtığa doğru yol aldığımı söyledi. Spora devam edebileceğimi ancak ayakta çalışmamam gerektiğini, yatarak bel düzlüğümü koruyarak çalışmamın yararıma olacağını söyledi. Mr raporuna şöyle bir göz attığımda lomber lomboz düzleşmesi, sinir kanalı daralması vs. de gördüm ve canım baya sıkılmıştı.

Netice itibariyle uzun bir ara verdim ve artık geri dönmek istiyorum. Tabii düşük ağırlıklarla. O kadar özen göstermeme ve hareketi nizami yaptığıma inanmama rağmen bu ağrıya yakalanmam beni hayal kırıklığına uğrattı.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ağustos 5th 2014, 12:31

hareketi yavaş yavaş yapmak lazım 2 saniye çekiş 4 saniye bırakış gibi..

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ağustos 5th 2014, 20:28

Deadliftte aslinda bele binen yük agirligin tamami değil tabi hareket dogru yapilirsa..

Oncelikle guzel bir isinma şart. .

Dizler hafif kırık olacak sekilde harekete başlamak lazım, bel disa dogru asla kambur olmamalı, kalça disarda bel hafif içe doğru kambur olacak, ellerde sadece aski gorevi görmeli boylelikle sirtin üst kismindaki kaslarda devreye girer ve deadlift amacina ulaşır. .

Hareket esnasinda durustaki hafif bir kayma ciddi sorunlara yol açabilir özellikle agir kilo ile hareket yapılıyorsa..

Gecmis olsun...

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ağustos 6th 2014, 16:21

ben stiffed leg dead lifti daha çok seviyorum. direk baldırlara vuruyor.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ağustos 6th 2014, 16:34

TRUST yazdı:ben stiffed leg dead lifti daha çok seviyorum. direk baldırlara vuruyor.

Patlayıcı kuvvet antrenmanlarımızda en çok kullandığımız antrenmanlardan birisidir kendileri :)

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Ağustos 6th 2014, 16:35

Hareketlerden diyecektim allah allah aklımda olan birşey :) beni benden alıyor bu sıralar nedense dikkat problemim var antrenmanlarda birşeyleri düşünmekten çalışamıyorum :) özür dilerim tekrar

Kullanıcı avatarı
I Will Be Back
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen I Will Be Back » Ağustos 6th 2014, 21:12

danteneo yazdı:Bende de bel ağrısı oldu. Deadlifti severek yapıyordum. Aynı anda bütün vücudu çalıştırmak hoşuma gidiyordu. Hakkında baya makale okudum, örnek video seyrettim, kendimi kameraya alarak bel düzlüğünü ve vücut açılarını kontrol ettim. Ağırlığı arttırdığımda bel kemeri kullandım vs. Ama bunların hiçbiri bel ağrısına yakalanmamın önüne geçemedi.

Çektiğim ağrıyı biraz tarif etmek istiyorum. Antrenman esnasında veya hemen sonrasında ağrım olmadı. İki kez belimin tam ortasında ani ve şiddetli bir ağrı hissettim ve bu günlük hayatımı idame ettirirken gerçekleşti. İkincisi öyle şiddetliydi ki kendimi yere bırakıp geçmesini beklemekten başka bir şey yapamadım. Ayağa kalkabilince de doğru beyin ve sinir cerrahi polikliniğine yönlendirdiler ve mr çektirdim.

Neticede doktor omurlar arasında kabarmalar olarak niteleyebileceği oluşumlar gördüğünü, fıtık olmadığımı ancak fıtığa doğru yol aldığımı söyledi. Spora devam edebileceğimi ancak ayakta çalışmamam gerektiğini, yatarak bel düzlüğümü koruyarak çalışmamın yararıma olacağını söyledi. Mr raporuna şöyle bir göz attığımda lomber lomboz düzleşmesi, sinir kanalı daralması vs. de gördüm ve canım baya sıkılmıştı.

Netice itibariyle uzun bir ara verdim ve artık geri dönmek istiyorum. Tabii düşük ağırlıklarla. O kadar özen göstermeme ve hareketi nizami yaptığıma inanmama rağmen bu ağrıya yakalanmam beni hayal kırıklığına uğrattı.

Olay bu noktalara gelmişse hareketi yapmayı ver olsun bitsin sonuçta profesyonel anlamda bu işin içinde değilsin profesyonel bile olsan Dead lift olmazsa olmaz değil herşeyin başı sağlık sağlığını kaybedersen geri kazanmak mumkün olmayabilir ama dead lift yerine farklı hareketlerle gerekli bölgeleri çalıştırmak mümkün.Geçmiş olsun iyi çalışmalar...

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Ağustos 6th 2014, 22:23

muscledude yazdı:Hareketlerden diyecektim allah allah aklımda olan birşey :) beni benden alıyor bu sıralar nedense dikkat problemim var antrenmanlarda birşeyleri düşünmekten çalışamıyorum :) özür dilerim tekrar

Aşık mısın dostum? :)

danteneo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen danteneo » Ağustos 7th 2014, 10:06

Tavsiyeleriniz ve desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar.

“Vücüt Geliştirme Main Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir