yanma hissi

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

tirebel67
forumdostu
forumdostu

yanma hissi

Mesajgönderen tirebel67 » Temmuz 7th 2008, 18:01

değerli arkadaşlar ve hocalrım ben kol çalışma antremanımda yanma hissi olmuyor gelişim iiçin yanma hissinin olması mı gerekli kendimi gerçekten tükendiğim noktaya kadar kaldırıyor (12-15 tekrar arası)
ancak bir türlü yanma hissine ulaşamadım lütfen bu konuda bil,gisi olan beni aydınlatsın

jevric
VIP
VIP

Mesajgönderen jevric » Temmuz 7th 2008, 23:00

aynı soruyu ben de sordum, ama kimseden yanıt alamadım. Sorduktan 2 gün sonra yanma hiisini hissedince üstelemdim:D
ağırlıkları arttırarak ve farklı hareketlerle çalışarak hissedebilirsin. Tek bir hareketi max yapmak önemli değil.

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Temmuz 7th 2008, 23:47

yanma hissi herkesde olacak diye birşey yok.ama yanma hissi genelde maksimum tekrarlarda deilde zorlamalarda olur.yani ağırlıkları artırınca vede partnerle çalışınca.

Starcan
VIP
VIP

Mesajgönderen Starcan » Temmuz 8th 2008, 01:50

Yanma hissini hissetmek isteyenlere ufak bir tüyo vereyim;

1- O günü moraliniz yerinde olsun ve sadece o egzersizi düşünün.
2- Egzersize başlamadan önce fazla ısınmayın.
3- Egzersizi yavaş uygulayın. Her tekrarı hissetmeye çalışın. Kimseyle konuşmayın.
4- Set arası molaları kısaltın.

azadkolbasar
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen azadkolbasar » Temmuz 8th 2008, 08:55

MoonStar yazdı:Yanma hissini hissetmek isteyenlere ufak bir tüyo vereyim;

3- Egzersizi yavaş uygulayın. Her tekrarı hissetmeye çalışın. Kimseyle konuşmayın.
yanma hissi benim bildigim o bölgede kan akış hızının artmasıdır dogru degilmi bu ben hicbir zaman yanma hissini dikkate almadım bu yüzden

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Temmuz 8th 2008, 19:09

egzersiz sırasında kan o kasa doğru hareket eder.kardiak çıkışını da hızlandırır.kan akışı aynı zamanda yük altındaki kaslara çok çabuk ulaşır çalışan kaslar glikojenin enerji elde etmek için tüketilmesi sırasında laktik asit oluşumuna olanak sağlarlar. Kasın kasılması sırasındaki kan akışının sınırlanmasıyla bileşik bu metabolizmik maddenin birikimi vücut geliştirme ile alakalı en yaygın olan rahatsızlık şeklini meydana getirir ki bu rahatsızlık çalışan kaslarda bir yanma hissi olarak görülür ve pompalama olarak nitelendirilir.bu yanma özllikle yeni başlayanlarda çok görülsede bir rahtsızlık deildir.bu aynı zamanda bir çok vücut geliştirici için en tatmin edici yan olan sözde pompalamayı meydana getirirler.pompalamayı başarmk daha sağlam ve kaslı bir vücut için öncelikli bir gereksinim değildir. Pompalamaya katkıda bulunan faktörler kanın o bölgeye hücum etmesi laktik asit oluşumu vb bunlar gelişme için uyarıcı olabilirler fakat hiçbir şekilde ihtiyaç değildirler.

KİSATRİYA
VIP
VIP

Mesajgönderen KİSATRİYA » Temmuz 9th 2008, 11:53

FASYA NEKADAR ZORLANIRSA YANMA HİSSİDE OKADAR ARTAR.bu bana göre antrenmandaki en üst noktadır.bir defa yakalarsan kaybetmezsin.

msti123i
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen msti123i » Temmuz 9th 2008, 12:20

Yanma hissini hissetmek isteyenlere ufak bir tüyo vereyim;

kesinlikle katlılyorum ve birde hareketleri deiştirine mesela yeni bir hareket yapincada oluor yanma hissi bu his benceönemli çünkü idman sonrasi hissetmessem mutlu olamaiyorm fakat baya arastirdim tanidik doktorlardan fln bu hissin kaslarin gelişmesiyle alakasi yokmus sadece zorlanmadan oluomus yani ne bu hissi duyoyrum die sewininn nede duymuorm die üzülün

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir