Gün Yüzü Görmemiş Hareketler

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Gün Yüzü Görmemiş Hareketler

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 19th 2013, 21:37

Hanımlar Beyler; bilgilerinizi-fikirlerinizi ortaya dökün! Mümkünse resimli, değilse açıklamalı..

Ben başlayayım.

Kickback Dips;

Resim

Bu hareket triceps için normal dips'ten çok daha iyi. Dikkat ederseniz asıl hareket kollarda değil üst vucutta. Azıcık kollar bükülüyken popo aşağıda harekete başlıyoruz. Fazla derine inmek yok! Sonra kollar düzelirken popo yukarı kalkıyor ve kickback yaparmış gibi hareket bitiyor. Tricepsi kasılı pozisyonda bundan daha iyi çalıştıran bir hareket yok!

Ama dikkat; dirsek sakatlığı olanlar ve tricepsi pek güçlü olmayanlar bunu yapmasa daha iyi. 1 yıllık spor geçmişi olanlara göre..

Kullanıcı avatarı
Bilinmezlik
Üye
Üye

Mesajgönderen Bilinmezlik » Mayıs 19th 2013, 23:31

Bu hareketi-tam olarak bu hareket olmasa da-ara sıra yapıyorum.Cidden inanılmaz sıkıştırıyor tricepsi.Bir sonraki triceps antrenmanımda vücudu tam olarak kaldırarak denicem.Etkisi daha büyük olur sanırım.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 20th 2013, 12:52

Yine ben devam edeyim bari.. Triceps'ten, hatta kickback'ten ayrılmayalım:

Resim

Bu da yukarıdan kabloyla ayakta dik kickback.. Triceps sağlığı için belki de en iyi hareket.

Hareketi tek kolla da yapmak mümkün ama her nedense iki kol beraber yapılınca tricepsleri hissetmek daha kolay oluyor. 2 metre sağlam bir ip satın alıyoruz önce, bu ipin 2 ucuna büyük birer düğüm yapıyoruz. Sonra da yukarıdan kablonun çengeline (karabina) bağlayıp şekildeki gibi kickback yapıyoruz.

Çok hafif kilo kullanmak lazım. Hareket boyunca dirsekler hep vucudun gerisinde kalacak ve sadece önkol (dirsekten bileğe kadar olan kısım!) hareket edecek. En arkada nefis bir kasılma hissediliyor.

Bu hareketi triceps idmanında ilk hareket olarak yapınca hem iyi bir uyarı vermiş oluyorsunuz hem de çok güvenli bir şekilde triceps-dirsek bağları ısınmış oluyor. Daha sonra yapacağınız daha ağır hareketlerdeki sakatlanma riskini azaltabilir. Hatta, triceps-dirsek derdi olanlar, hafif sakatlığı olanlar genelde bu hareketi problemsiz yapabiliyorlar.

10-15 tekrar, çok hafif kilo ve arkada kasılmayı hissederek yapılmalı. En arkada 1-2sn sabit kasılı kalmak çok keyifli.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Mayıs 20th 2013, 14:55

Kickback Dips evde vucut gelistirme yapmaya calisanlar icin nimet bir harekettir kolayca bu duzenek evdeki casitli esyalarla kurulabilir ve hareket uygulanabilir ciddi bir gelisim saglamak mumkundur bu hareketle bunun baslica nedeni vucut agirligimizi ciddi anlamda kullanarak hareketi uygulamamizdir.Baslik cok keyifli .

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Mayıs 20th 2013, 15:29

Lat Pull Down (Close Grip)Ayakta
Bu Hareketi ayakta yapiyoruz yukardan assagi degil assagidan yukari cekiyoruz.Sirtimizi düz vücut squat pozisyonunda,dizler hafif kirik,yüzümüz karsiya bakiyor.Grip i gögsümüzün altina kadar cekiyoruz seklimizi bozmadan.Kanatlara tam vurduramiyor,sirt kaslarimi izole edemiyorum diyenlere tavsiye ederim.Kisaca T Bar Row Hareketini kabloyla yapiyoruz.
Not:Umarim anlasilir olmustur,herhangi biyerde resmi varmidir bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 20th 2013, 16:20

Pikachu yazdı:Lat Pull Down (Close Grip)Ayakta
Bu Hareketi ayakta yapiyoruz yukardan assagi degil assagidan yukari cekiyoruz.Sirtimizi düz vücut squat pozisyonunda,dizler hafif kirik,yüzümüz karsiya bakiyor.Grip i gögsümüzün altina kadar cekiyoruz seklimizi bozmadan.Kanatlara tam vurduramiyor,sirt kaslarimi izole edemiyorum diyenlere tavsiye ederim.Kisaca T Bar Row Hareketini kabloyla yapiyoruz.
Not:Umarim anlasilir olmustur,herhangi biyerde resmi varmidir bilmiyorum.
Eğer doğru anladıysam şöyle birşey;

Resim

Pikachu Row!
En son Kemal Siren tarafından Mayıs 21st 2013, 08:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Mayıs 20th 2013, 17:14

ewt aynen böyle ama resimdeki gibi düz durmuyoruz squat yapar gibi duruyoruz.Resimdeki gibi bel e cok yükleniriz gibime geliyor.Dizler kirik ve omuz genisliginde acik,kalca disari cikik,bel düz,gögüs disarda,kafa düz.Karsidaki aynada tisörtümüzdeki yaziyi okuyabilmeliyiz.Bu hareketle sirt,kanat kaslarina cok iyi vurdurabiliyorum.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mayıs 21st 2013, 08:31

Yeni ve geliştirilmiş Pikaçu Row;

Resim

mj23
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen mj23 » Mayıs 21st 2013, 11:53

Çok faydalı hareketler. Tricepste bende dumbell kickback onerebilirim, sehpaya uzanarak. En cok verim aldigim hareket bu oldu. Kimse yapmiyor cunku 5 kg dambillarla zor yapiliyor bu hareket, kimse de hafif gorunecegi (disardan) agirlikli hareketlere girmiyor.

Pikachu
VIP
VIP

Mesajgönderen Pikachu » Mayıs 21st 2013, 16:43

Kemal Siren yazdı:Yeni ve geliştirilmiş Pikaçu Row;

Resim

:) :) :) :) :) :)
:shock: :shock: :shock:
ha ha ha sanirim ewt bu pikachu row oldu

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir