Patlayıcı Güç İdmanı

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Patlayıcı Güç İdmanı

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Ekim 14th 2013, 10:15

Merhaba. Amerikan futbolu sporuna başladım ve 1 aydır yapıyorum. Uzun zamandır vücut geliştirmeyle ilgilendiğim (aralıklı olarak atremanlar) için kendi programımı kendim çıkardım fakat sizlere birkaç sorum var.

1-Yaptığım sporun bir parçası olarak patlayıcı güç önemli yani araba olarak düşünürsek kalkış önemli. Ben hızlı koşan birisiyim ama arap atı gibi sonradan açılıyorum :) acaba patlamayı yani hızlıca kalkış yapmayı nasıl becerebilirim ?

2-Patlayıcı güç için tekrar sayılarını 8-10 arası tutmam ve hareketleri hızlı yapmam gerekliymiş. Ben hareketleri sindire sindire yapmayı seven biriyim hızlı yapınca haraketleri hisedemiyorum. Acaba hızlı ve hareketlerdeki zorlamayı kaslarımda hisetmek için neler yapabilirim ?

3-Setler arası dinlenme süresi 15-20 sn arası olmalıymış yani bu demek oluyor ki yüksek efor sarfedeceğiz ve sakatlama riski dahada yüksek. Sizce ilk birkaç ay normal güç antremanı yapmam bir kaç ayın sonunda bu patlayıcı güç idmanlarına mı geçmeliyim ?

4-Programımı incelermisiniz ? Benim için önemli olan üç bölge var omuz bacak ve kol sizce bu programdaki eksiklikler neler ?

1.Gün

Shoulder Press 3x10
Front Raise 3x10
Shrug 3x10
Barbell Curl 3x10
Dumbell Hummer 3x10
Dumbell Lunge 3x10
Leg Press 3x10
Leg Extansion 3x10
15 dk HİT kardio
Mekik 3x15
Ters Mekik 3x15