Bir çok soru...

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

Mr7
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir çok soru...

Mesajgönderen Mr7 » Mart 10th 2014, 15:28

Merhaba. Pasif olarak spor geçmişi olan biriyim. Salona yazıldım ve hocamın çıkarttığı programdan memnun değilim.
1) Ön kol ve arka kolu aynı gün çalışıyorum ama faydalı olduğunu düşünmüyorum. Sizce ilk olarak günlere gruplandırırsak gögüs-pazu,sırt-arka kol,bacak- omuz mu? yoksa göğüs-arka kol, sırt-pazu, bacak- omuz mu yapmalıyım? Daha farklı ve faydalı olan şekli varsa yardımcı olursanız sevinirim.
2) Öğrenciyim ve beslenmem çok iyi değil. Spordan sonra 4 tane bıldırcın yumurtası içiyorum.Spordan öncede sabah gittiğim için omlet yiyorum. Faydası olur mu çünkü protein kullanmıyorum.
3)Ağırlık arttırarak çalışıyorum. Setler 12-10-8 şeklinde. 4.seti daha az bi ağırlıkla 15 tekrar yapıyorum. Bunun zararı veya sakıncası var mıdır ?
4)Pazu çalısırken kolum aşırı şişiyor ve son setlere doğru kolum 90 dereceden sonra kalkmıyor ne yapmam gerekli bunun için ?
5)Aletler dışında da vücut ağırlığımı kullanmak istiyorum yani hem güç hemde hacim için. Her bölgesel günümden önce şınav ve barfiks çeksem o gün yapacağım diğer hareketlere engel olur mu zararı ve faydaları nelerdir ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir