VG'de CrossFit tipi antreman programları.

Antrenman rutinleri ve tecrübenizi paylaşın. Teknikleri tartışın, sorun, öğrenin.

Moderatör: murat tahan

cimenayberk
Yeni Üye
Yeni Üye

VG'de CrossFit tipi antreman programları.

Mesajgönderen cimenayberk » Eylül 8th 2014, 19:08

Merhaba,

Uzun süredir vucutcu.com takipçisiyim. Günlerdir aklıma takılan bir soruyla ve ne yazık ki bu soru hakkında tatminkar bilgiler bulamam dolayısıyla bu gün siteye üye oldum. İlk konumu bu konu hakkında açıyorum. Bu tür bir konu daha evvel açılmışsa tüm vucutcu.com ahalisinden özür dilerim.

Hepinizin de bildiği üzere CrossFit bir spor dalı olarak dünyada ve ülkemizde yeni bir moda olarak giderek yayılmakta. Forumumuzdada değerli üstatlarımızın bu konuda tartışmalarına bile rastlamaktayız. CrossFit sporunu belkide popüler ve eğlenceli kılan şeylerin başında sürekli güncellenen ve tekrara düşmeyen sporda ''wod'' denilen programların bulunması gelmekte. Benimde aklıma takılan soru şu oldu: Peki Vücut Geliştirme sporunda da böyle bir antreman biçimi kullanılsa nasıl olur. Bireyin spor aktivitesine ne gibi zararları veya faydaları olur? Yapılabilecekse fullbody mi olmalı yoksa herhafta değişen bölgesel antreman mı yapılmalı? Bu konu da görüşleriyle beni veya aklına bu tür bir konu takılan arkadaşlarımızı saygıdeğer üstatlarımız görüşleriyle yeşillendirirse sevinirim. :-?

“Vücut Geliştirme Antrenman & Egzersizler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir