2012 IFBB Dünya Erkekler Vücut Geliştirme Şampiyonası

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ekim 25th 2012, 20:56

Kumsuz ekonomik koşulları ve şartları düşünürsek normal ülkemiz sporcularının bu hali,yine de hepsine helal olsun birçoğu cebinden harcayıp imkansızı başarıyolar ama hiçbir getirisi yok,bu işin biraz maddi getirisi olsa ne genetik harikası sporcular ortaya çıkar ama maalesef şartlar malum...

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Ekim 26th 2012, 06:12

genetik olarak bu ise yatkin vucutcular arasinda Turkiye de ahmet en unlu Hamdullah aykutlu onder adsay mahmut irmak aklima geliyor onun harici genetik olarak bu ise yatkin vucutcu gormedim genel olarak genetigi bu ise uygun iyi vucutcular cikmiyor Turkiye den .

Serdar aktolga ise tam bir fenomen bu ise olan aski onu cok basarili yapti Turkiye de ilerde vucut gelistirme konusuldugunda herzaman bir yerlerinde serdar aktolga anilacaktir

son 8 yildir kaydedilen asama ise muthis bunu bilgi akisina bagliyorum tum dunyada bu is internetten donuyor bizdede internet yayginlastikca bilgi serbest dolastikca basarilarda artmaya basladi dahada artacak buna suphem yok .

VUCUT GELISTIRME SPORUNUN OKULUDA MEDYASIDA INTERNETTEN IDARE EDILIYOR PAYLASILIYOR.BU PROFESYONEL VUCUT GELISTIRME ICINDE BOYLE AMATOR ICINDE.

Son sekiz yilda ulkemizde vucut gelistirme gelisti dedik ama sadece ulkemizde degil bu surec tum dunyada yasandi oran olarak farklida olsa son 8 yil internet sayesinde cok buyuk degisim yasatti bu sporda.

vucutcu ilk 7 yilinda zirve yapar sonraki 3-5 yil genelde buyuk gelisim saglayamaz takilirlar sonrasi ise son 5 yil altin caglarini yasarlar bu altin cagina gelen vucutcu cok sabirli ve bu ise dayanikli olmasi lazim goruldugu gibi bu spor da basari sanildigi kadar cabuk gelmiyor altin cagina bir vucutcu 15 yil sabirli bir disiplinle gelebiliyor bu nednelede ulkemizde basarili vucutcular cok goremiyoruz genellde spor omurleri cok daha kisa suruyor bunun bir cok nedeni var ayri bir tartisma konusu.

istisnalari tabiki yukardaki rakamlarin disinda tutuyoruz bazi genetikler cok daha sansli .

Turkiye de basari Turkiye sampiyonu titresi ise cogu zaman kolay erisiliyor ama dunya vucutcusu olmak uzun bir surec.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Ekim 26th 2012, 06:37

Bu arada deyinmeden gecemiycem su anda sporculara kupalar veriliyor madalyalari takiliyor yarisma iki uc gune yayiliyor olanaklar saglaniyor sporcu dunya avrupa hatta baska sampiyonalarda ulkemizi temsil edebiliyor araniyor soruluyor yilin antrenorleri seciliyor tesvik icin oduller veriliyor ozel yarismlar yapiliyor buyuk degisim var.Gecmis 8 yili dusunursek cok sey olumlu gelisiyor.

Son federasyon yonetimi cok elestiriliyor cok konusuluyor ancak ben hic politik dusunmeden hic fazla icine dalmadan rahatlikla sunu diyebilirim su anda bir cok sey yeni federasyon yonetimiyle dogru gidiyor.

hatalari varmi gordiugum tabiki var her olacak yonetiminde hatalari olacak ancak yukarda belirttigim gibi birseyler yolunda gidiyorsa hakkini vermek lazim.

10 DOGRU BIR YANLISLA SILINMEZ...

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ekim 26th 2012, 09:23

Edip hocam müsabık olmayıp da spor salonlarında çalılan müthiş genetiğe sahip çocuklar var,vücut geliştirme ülkemizde bir sektöre dönüşmüş olsaydı belkide bu çocuklardan her yıl müsabık sporcular yetişecek ve hamdullahların,mahmut ırmakların sayısı artacaktı,fakat ülkemizin ekonomik koşullarında sadece vücut geliştirme değil birçok sporun sektörü ve yarını olmadığı için birçok yetenek de gömülü kalıyor...örneğin bir mahmut doğan vardı müthiş bir yapıya sahipti fakat imkanı olnadığından bırakmak zorunda kaldı.
Son 8 yıldaki değişim ve gelişimler çok güzel,bu değişim artarak devam ederse eminim ki ülkemizden de birçok müsabık atlet başarılı olabilecektir...

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ekim 26th 2012, 09:42

Konusu açılmışken hep merak etmişimdir,Ahmet Enünlü o günkü koşullarda tabiri caizse Türkiyenin bir Cent'e muhtaç olduğu dönemlerde bu işi nasıl başarmış,maddi kaynağı nasıl bulmuş,ne iş yaparmış hep bunları merak etmişimdir bilen varsa paylaşabilir..

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Ekim 26th 2012, 10:09

Servet maddi imkansizliklardan bahsediyorunda benim gordugium su an gh sakiz olmus kecok fazla sporcu kullaniyor.valla oyle buyuk maddi imkanlari olan ve her sene ayni gelen cok kisi var.on yil ayni siklette yarismak maddi imkansizlikla gecistirilemez

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Ekim 26th 2012, 10:16

Hele ki bacak calismamalarinin maddiyatla en ufak bir ilgisi yok.son yarismada kac tane cok iyi dedigin bacak gordun.gayet guzel ust vucutlar altinda iki siklet asagisinin bacaklari.

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Ekim 26th 2012, 10:18

Ki hepimiz bu ise girerken ulke sartlarini bilerek girdik.hepimiz cebimizden harcayacagiz.mahmut irmak bile sponsor bulamazkennn hayal kurmayalim.

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ekim 26th 2012, 10:35

Bir de şöyle düşün,güçlü spor klüpleri,sporcuya destek veren gençlik spor il müdürlükleri,iyi kazanan suplement firmaları,biraz daha iyi ülke koşulları olsa,başarı fazlalaşmaz mı?
Örneğin daha iyi koşullar olsa,en azından koyduklarını alabileceğin bir ortam olsa,güle oynaya yarışa hazırlanmaz mısın,daha iyi motive olmaz mısın ve daha iyi iş çıkarmaz mısın,eminim ki çıkarırsın ama öbür türlü de zaman zaman sporcu duraksıyor,harcamalarını kısmak zorunda kalıyor ve motivasyon da düşüyor..
Tabi ki ülke koşulları ortada gerçekler de dediğin gibi,istanbul da şartlar biraz olsun iyi sayılabilir,sponsor bulanlar,spor merkezlerinde bu iş üzerine hayatı kazanan sporcu sayısı çok,Ülkenin diğer illerinde bu imkanlar da yok maalesef,çalıştığım salonlara bazen 17-18 yaşında çocuklar geliyor,müthiş kas yapıları var,işlense belki çok başarılı olacak vücutlar ama hepsinin geçim vs sıkıntısı var,her alanda olduğu gibi vücut geliştirmede de başarıyı ülkemizin ekonomik koşullarının iyileşmesi ile bağıntılı görüyorum,daha iyi hayat standartlarına ulaştığımız an atletizmden vücut geliştirmeye kadar bir çok yetenek kendini gösterme fırsatı bulacaktır..

Kullanıcı avatarı
kumsuz
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen kumsuz » Ekim 26th 2012, 11:38

Servet oyle boyle olsa diyecegimize keske hepimiz amerika da olsaydik diyelim olsun bitsin.burasi Turkiye imkanlar i belli.kim istemezz bi suru imkani olsun sporcu kiymet gorsun.ama bu ise girerken hepimiz ne sartlar olugunu biliyorduk.o yuzden maddi imkansiz filan demek bana gercekci gelmiyor.valla bi iran bile dunya sampiyonu cikariyor.bolluk bereket icinde yasamiyorlar eminim is icabi gidip geliyoruz

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir