IFBB 2012 Prague Pro

IFBB Profesyonel ve amatör vücut geliştirme yarışmalarını, Nabba, Wabba ve ülkemizde yapılan vücut geliştirme yarışmalarından haberler, sonuçlar ve resimlere ulaşabilirsiniz. Mr. Olympia , Arnold Classic ve diğer vücut geliştirme yarışmalarından haberlere , resimlere ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Ekim 29th 2012, 10:28

Dennis Wolf sonunda...

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ekim 29th 2012, 12:01

Asil Çeçen yazdı:Shawn Rhoden 1.olmalıydı bana göre.Dennis Wolf'ta kronik bir simetri sorunu var.Sol tarafı ayrı sağ tarafı ayrı duruyo.

Dennis Wolf'u her ne kadar çok sevsem de Shawn Rhoden'in 1. olması gerektiği konusunda sana katılıyorum.

Ayrıca Johnnie Jackson'u bir türlü sevemedim, trapezinin vücudunun kalan yerlerine göre orantısız bir şekilde büyük olması ve kalflarının neredeyse gözükmeyecek kadar küçük olması bence simetrisini bozuyor. Kalf ve trapezi ayrı ayrı değerlendiriyorum ikisinin arasında bir bağ kurduğum gibi bir yanlış anlaşılma olmasın.

Kullanıcı avatarı
umur35
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen umur35 » Ekim 29th 2012, 12:22

Dennis Wolf bu simetrisizlikle nasıl 1 geliyor anlamak oldukça güç...
Sol kalf yok ameliyatla aldırmış sanki, sağ kalf sola göre var ama ne kadar dersen benim olmayan kalflarım (!) kadar var ne yazıkki.
O küçük ve acayip biceplerinde bile simetri sorunu var, sağ biceps sola göre bile ufak ve kısa duruyor.
Kanatta da simetri sorunu devam ediyor, sağ sola göre bariz küçük ve kanatları genel olarak çok yukarıda alta yayılmamış.

Shawn Rhoden gerçekten hızlı ve iyi bir giriş yaptı 1,5/2 senedir fakat bu adamda bir sorun var ama ne var bilemiyorum.
Sanki belden aşağısıyla belden yukarısı arasında bariz bir detay/kuruluk/derinlik sorunu var gibi, bacaklarda ve kalçasında gördüğümüz o tarak tarak yapıyı ne yazıkki kanatlarda/omuzlarda/kollarda göremiyoruz detay eksik.
Onun dışında oldukça simetrik ve bazı rötuşlar dışında büyük bir eksiği yok.

Johnie Jackson kalflarından, geniş belinden ve quadricepslerinden dolayı kaybediyor bence, halbuki beklentiler bundan birkaç sene önce oldukça yüksekti onun için ama beklentileri karşılayamadı.
Birde boyunun kısa olması, buna ek olarak boynununda kısa olması (daha doğrusu trapezlerinin önden ve arkadan boynunu sararak yok etmesi) belinin genişliğiyle birleşince biraz o istenen X formundan uzaklaştırıyor.

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Kasım 2nd 2012, 18:52

2012 EVL Prague Pro: Men's Bodybuilding Callouts & Comparisons

[video width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/QRFIaV3SQnk?version=3&autohide=1[/video]

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Kasım 2nd 2012, 18:55

2012 IFBB EVL Prague Pro Men's Bodybuilding Highlights Part 1

[video width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/LA4lTIoHP48?version=3&autohide=1[/video]

2012 IFBB EVL Prague Pro Men's Bodybuilding Highlights Part 2

[video width=560 height=315]http://www.youtube.com/v/ezpOcidlEWY?version=3&autohide=1[/video]

Kullanıcı avatarı
Asil Çeçen
VIP
VIP

Mesajgönderen Asil Çeçen » Kasım 2nd 2012, 19:07

Tahmin ettiğim gibi Dennis ile Shawn arasında sırt sıralamayı belirlemiş.

mightybull
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mightybull » Kasım 3rd 2012, 00:03

bence dennis birinciligi hakediyordu
böyle bir basariya da ihtiyaci vardi...

“Vücut Geliştirme Yarışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir