kilo kaybı mı ölçülerin küçülmesi mi önemli?

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

*28*
Üye
Üye

kilo kaybı mı ölçülerin küçülmesi mi önemli?

Mesajgönderen *28* » Aralık 3rd 2009, 23:49

5 kasımda 63 kg olarak diyete başladım şu an 60 kiloyum ama bu nerdeyse 20 gündür aynı. 20günd eama 1cm incelme oldu ölçülerde. Bu sitede neden zayıflayamıyorlar gibi konuları okuyunca o saymadığım kalorilerin kilomun durmasında etkili olduğunu anladım.

Aynada da incelmeyi görüyorum. Bu durumu nasılyorumlamam lazım?Yani kilo verme durdu ama incelme var????

Bu arada haftada 4-5 gün arada koşu serpiştirilmiş hızlı yürüyüş ve evde basen,göbek ,bel çalıştıran egzersizlerden yapıyorum exercisetv.tv den .Arkadaşlar ödem attığımı bundan sonra gidecek kilonun yağ olacağını söylüyolar ? Siz nasıl yorumlarsınız acaba?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Aralık 4th 2009, 15:29

Bazen kilo alip incelmek de mumkun. Ayni hacimdeki kas, yagdan 2 kat daha agir. Eger antrenmanla kas kazanimi ve yag kaybi olmussa, hem olculerin azalip hem de kilo artabilir. Bu sebeple de kilo olcumu degil aynadaki goruntu ve olculerde (cm) azalmasi onemli.

Kullanıcı avatarı
biyologcem
VIP
VIP

Mesajgönderen biyologcem » Aralık 4th 2009, 15:38

karın ve kalça ölçüsünü alırsanız o biraz fikir verir.yanlış hatırlamıyorsam ağırlıkta çalışıyorsunuz.kol arkası ne alemde? birde 20 gün az bir süre bence.biraz daha sabretmekte fayda var.gelişmeyi daha iyi anlarsınız.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir