Protein Tozu Hakkında

Vücut geliştirmenin önemli bir yüzdesi beslenme ile ilgilidir. Yemek çeşitleri, programları, alışkanlıkları. Diyet stratejisi vs

Moderatör: murat tahan

uçanbalon
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 5
Kayıt: Haziran 2nd 2017, 08:51

Protein Tozu Hakkında

Mesajgönderen uçanbalon » Haziran 5th 2017, 10:28

Arkadaşlar merhaba,
Uzun zamandır istediğim vücuda sahip olmama çok çok az kaldı diyebilirim. Bunun için elbette ki çalışmama da yediklerime de çok çok dikkat ediyorum. Elbette ki sizler de bilirsiniz ki ek takviyeler almamız gerekebiliyor zaman zaman. Ben de son zamanlarda protein tozu hakkında geniş bir araştırma yaptım ve bu araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Siz de yazımın altına yorumlarınızı bırakırsanız çok sevinirim. Hepinizin yorumları benim için çok değerli.
Öncelikle protein tozu ile başlıyorum arkadaşlar, buyrunuz:
Protein, Yunanca proteis kelimesinden türetilmiş olup birinci derecede önemli anlamında olan besin elemanıdır. Canlı gözelerin ana maddesini oluşturan, genellikle sülfür, oksijen ve karbon öğeleri bulunan amino asit bileşiminden oluşmuş karmaşık yapılı doğal maddedir.
Sadece protein ya da protein tozu almak sizi hacimli bir görünüme kavuşturmayacaktır çünkü unutulmamalıdır ki vücudunuzun protein dışında başka maddelere de ihtiyacı var.
En önemlisi vücudumuzun proteini depolayamadığını bilmenizdir. Çünkü bazı insanlar ne kadar alırsam kardır gibi bir düşünceye kapılıyor ve çok fazla protein ya da protein tozu tüketmeye başlıyor. Bu da her şeyde olduğu gibi protein tozunda da yan etkilere sebep olabiliyor.
Farklı takviyeler konusunda sevdiğim bir marka ise myprotein markasıdır. Çok farklı ürünlere yer veriyorlar. Ürünler de oldukça leziz. Özellikle yer fıstıklı olan benim favorim bunu da belirtmek isterim. Sizler de denediğiniz ürünler hakkında beni bilgilendirebilirseniz çok iyi olur. Bilgi paylaşımı güzeldir:) Hepinize bol kaslı günler diliyorum arkadaşlar.

“Beslenme & Diyet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir