kilo almak istiyoruum

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

derin92
Üye
Üye

kilo almak istiyoruum

Mesajgönderen derin92 » Ekim 17th 2009, 13:44

boyum 1.60 kilom 47. kilo almak istiyorum ancak bunu sağlıklı olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum.önce 1 saat boyunca sitede gezidim. ilgili bölümleri okudum ancak yine de tam cevap bulamadığım için başlık açtım

öncelikle 5 kilo almak istiyorum .vücudumda çatlak oluşturmadan bunu nasıl yapabilirim.egzersi mi yapmam gerekiyor?ve hangilerini yapmalıyım

ayda 2 kilo almak ideal diyorlar günlük almam gereken kaloriyi hesaplalm gerekiyor yardımınıza ihitiyacım var.beslenme listesini nasıl oluşturacağımkafam karıştı.pilav ve makarna yiyeyrek kilo alsam göbek yaparım diy korkuyorum .spor yaparak kilo almalıyım sanırım.daha çok bacak ve kol kısmımdan kilo almak istiyorum.bacak için sitede suquat önermişler ancak spor solanunua gidemiyorum evde nasıl yapmalıyım lütfen aciil yardım edin çatlak oluşturmadan kilo almak istiyorum eh biraz da kas yapmak istiyorum:)acele yazdım karışık olmuş olabilir.....

derin92
Üye
Üye

Mesajgönderen derin92 » Ekim 17th 2009, 15:53

lütfen yardım eder misiniz.bir program yapmak istiyorum 5 kiloyu 2-3 ayda almalıyımmçatlama olmaması için ve göbek yapmadanbacakalrımdan orantılı bir şekilde nasıl alabilirm.

zhu.zhq
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen zhu.zhq » Ekim 17th 2009, 16:12

bayan anatomisi hakkinda pek bir bilgim yok ama genel olarak yagsiz kilo alimiyla ilgili bildiklerimi paylasayim. oncelikle gunluk besinlerden aldiginiz kaloriyi hesaplayin ve bunun 500 kalori ustune cikin. 6 ogun yapin. yuksek kalorili gidalara yonelin. lifli beslenin .kuru meyveler bolca tuketin incir ,uzum , kayisi . yapmamaniz gerekenler fastfood dan kacinin , az cigneyerek yemeyin, doymus yaglardan uzak durun aksi takdirde yaglanirsiniz . squad hareketini vucut agirliginizla yapabilirsiniz. yada elinize alternatif agirlik olarak pet sise alarakda yapabilirsiniz. kolay gelsin

derin92
Üye
Üye

Mesajgönderen derin92 » Ekim 18th 2009, 13:00

teşekkür ederim şimdi sitede geziniyorum kendime günlük beslenme programı ayarlamaya çalışıyorum .

günde 500 kalori fazl alırsam ay a2 kilo mu alırım ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

göbek yapmak istemiyorum bacaklarımdan kilo akmak istiyorum. evde spor yapacağım .yardımalrınızı bekliyorum ayrıntılı olursa sevinirim.....

zhu.zhq
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen zhu.zhq » Ekim 18th 2009, 13:12

derin92 yazdı:teşekkür ederim şimdi sitede geziniyorum kendime günlük beslenme programı ayarlamaya çalışıyorum .

günde 500 kalori fazl alırsam ay a2 kilo mu alırım ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

göbek yapmak istemiyorum bacaklarımdan kilo akmak istiyorum. evde spor yapacağım .yardımalrınızı bekliyorum ayrıntılı olursa sevinirim.....

bu mesajiniza yanit vermistim ama israrla halen soruyorsunuz :S ben size gunluk kalorinizi hesaplayin 500 kalori ustune cikin kilo alirsiniz dedim. 1 ayda 2 kilo demedim.

derin92
Üye
Üye

Mesajgönderen derin92 » Ekim 18th 2009, 13:29

size teşekkür ettim beni yanlış anladınız sanırım:)sizin söyledikelrinizi anladımama başka daha bilgili arkadaşalrdan da yardım istedim.bu kadarın ahakkım vardır umarım:)

derin92
Üye
Üye

Mesajgönderen derin92 » Ekim 18th 2009, 13:52

lütfen yardım edin daha tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum:)

hayrullah
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hayrullah » Ekim 18th 2009, 13:57

bacaktan kilo almak için squat çalışması gerekmiyor mu ?

derin92
Üye
Üye

Mesajgönderen derin92 » Ekim 18th 2009, 13:59

ben de bilmiyorum ki:)hiç bir şey bilmiyorum.yardımlarınıza ihityacım var .ayrıntılı olarak ne yapmam gerekiyor bilen yarsa yazsın lütfen :)

ne yiyeceğimi bile bilmiyorum:(araştırdımama kafam karıştı.......

hayrullah
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen hayrullah » Ekim 18th 2009, 14:04

yağlı olarak değil,kaslı olarak kalın bacağın sırrı squat,dumbell squat ve lunge diye tabir edilen 3 bacak egzersizidir.

haftada 1 defa yapmak şartıyla bunları yapacaksın. yoksa kalın bacağın olmaz.

bunların sırası şu şekildedir:

1- squat

2- dumbell squat.

3- leg lunge.

set olarak kalınlık istiyorsan şöyle ayarlayabiliriz.

squat: 4 x 8

dumbell squat: 4x10

leg lunge 4x 12

bu arada spor salonuna gidiyormusun?

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir