cardio

bayanlar icin diyet, etkili diyetler , diyet programları , mucize diyetler , diyet zayıflama, trendy diyetler

Moderatör: murat tahan

elwan
Üye
Üye

cardio

Mesajgönderen elwan » Eylül 23rd 2007, 04:17

herkese merhaba yeni üye oldum,6 yaşından beri sporla uğraşıorum bu arada site son derece kaliteli...sorum şu; aç karnına cardio yapmak nekadar etkili yani mide boşken direkt yağ yakımı olmaz mı?lütfen bilgisi olan beni aydınlatsın..

wiper
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wiper » Eylül 23rd 2007, 10:20

vucutta her zaman kullanılacak bir son bir enerji vardır fakat oda bittikten sonra stoktan yemeye başlayacaktır tabikide. (aslında söylemek istediklerimi tam olarak aktaramadım her halde)

elwan
Üye
Üye

Mesajgönderen elwan » Eylül 23rd 2007, 14:55

yaa anlayamadım, atp den kullanır diosun ama...aç karnına cardio ii olmaz mı acaba?

wiper
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wiper » Eylül 23rd 2007, 15:49

sabah aç karnına yapılan cardio yağ yakımında etkilidir.antremandan sonra vucudun kaybettiklerini yerine koymak lazım yağlar hariç tabikide.protein takviyesi ve kan şekerini ani yükseltmeyecek karbonhidrat düşük glisemik indeksli.

Kullanıcı avatarı
Tuna
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Tuna » Eylül 23rd 2007, 15:50

Sabah kalktıktan sonra cardio yapabilirsiniz. Gün içinde mutlaka kaliteli besinler yemeniz gerekir tabiki.

Tamamen boş mideyle durmak ( spor yapmayı geçtim) zaten normalde sağlıksız ve yanlış bir durumdur.

elwan
Üye
Üye

Mesajgönderen elwan » Eylül 23rd 2007, 20:54

teşekkürler bilgileriniz için..bi de kilo kaybı için en iyi cardio egzersizlerin akademi hocalarımız 30 dk bisiklet 20 dk yürüyüş bandı olduğunu söylüyorlar.Bu her kilo için,zayıflama amaçlı ideal süre olabilirmiş.siz ne diosunuz???

real deal
VIP
VIP

Mesajgönderen real deal » Eylül 23rd 2007, 20:56

Elvan genel olarak hocalarinin dedigi dogru ama bu kisinin yag oranina gore degisir . Eger vucut yag oraninda bizleri bilgilendirsen daha faydali olur

elwan
Üye
Üye

Mesajgönderen elwan » Eylül 23rd 2007, 21:32

%18-20 arasında bayanlar için mesela...

Ömer Döğer
Yarışmacı
Yarışmacı
İletişim:

Mesajgönderen Ömer Döğer » Eylül 23rd 2007, 21:41

Sabah aç karnına cardiyo yapılabilir.

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Eylül 23rd 2007, 23:38

miden bosken doluyken salonda veya oturma odasin veya spor salonunda hic farketmez ne zaman hangi sartlarda olursa olsun kardio icin gerceklestirdigin egzersiz yag yakimini daha dogrusu kalori kaybini sana sagliycaktir.

sorunu soyle algilayip cevap vermek daha dogru olucak en etkili kardio zamanlamasi gun icinde ne zaman olur ve ideal suresi nedir.?

Egzersizleri uygularken cesidi ne olursa olsun ilk kural midemizin hazim halinde olmama kuralina uymaktir yani yemek yedikten 2 saat sonra en az idman yapin mantigi bu nedenle tembihlenir.Hazim esnasinda uygulanan egzersiz olumsuz yonde gerceklesicek dahasi sizin randimanli idman yapmanizi engelliyecek ve kaliteli bir egzersiz yasatmiycaktir.

ikinci kural sizin amacanizin hedef kardio ya dan beklediniz kalori yakim miktaridir.

Bu konuda bir genel yaklasim benim tecrubelerime gore tamamen yanlistir bir atletle bir ev hanimini kardio suresi siddeti hizi ayni olamaz veya bir vucutcuyla futbolcunun ayni olamaz mutlaka siddeti sureside farkli olmalidir ancak hedef kalori yakimiysa seninde hocalarinin verdigi siddet arti patlama prensibine dayali sureler yaklasik olarak soylenebilir.

En dogru su kisinin kendisinin deneyip ustunde en iyi etkiyi bulacagi zaman ve siddet ikilisini ayarlamasidir en dogru zamani ve zaman icindeki uygulanan siddeti kisisel olarrak ayarlamak en dogrusu olacaktir.

Gelelim en dogru kardio zamani bunun cevabi metbolizmanin en hizli calistigi zaman dir bu mantikla en makul zamanda sabah kalktiginizda yapacaginiz ilk 1 saaat icindeki kardio egzersizleridir.

“Bayanlara Özel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir