İlter Elmas Düz Yazı Denemeleri

Egzersizler anatomi kas gelişimi vesaire.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Temmuz 28th 2013, 13:23

İlter Elmas yazdı:3

Resim

İngilizce hazırlıkta, diyalog hazırlamalı ev ödevlerinde konuşturduğum karakterlerin isimlerini; Terry Bogard, Joe Higashi, Jubei Yamada, Kim Kaphwan, Mai Shiranui, Ryo Sakazaki, vb. koyuyordum. Üzerinden 15 sene geçtikten sonra farkettim gerçekten garip bir durum olduğunu. Yaşasın NeoGeo!!

Bu arada bahsi geçen isimleri tanımayanlar için resimleri aşağıda:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

ilginçmiş harbiden :)

emaftermath
Üye
Üye

Mesajgönderen emaftermath » Eylül 15th 2013, 09:57

Sonrakini merakla bekliyorum... :)

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Eylül 15th 2013, 11:50

Beğenilmesine sevindim. Aklıma geldikçe yazıyorum. Bu aralar pek fırsatım olmadı ama en yakın zamanda yine yazacağım birşeyler :)

Kullanıcı avatarı
İlter Elmas
VIP
VIP
İletişim:

Mesajgönderen İlter Elmas » Ekim 6th 2013, 10:12

4

Adrenaline Mob – Omerta Albüm İncelemesi

Resim

Albümü tanıtmaya başlamadan önce biraz grup hakkında bilgi verelim. Grup, Amerikan metal jet sosyetesinin ünlü isimlerinden oluşuyor ve bu yüzden yeni bir oluşum olmasına rağmen albümleri merakla bekleniyor. Symphony X’ten tanıdığımız Russell Allen ve eski Dream Theater davulcusu Mike Portnoy’un grubun ilgi çekmesinde payı büyük (en azından benim için durum böyle). Tabi yeni neslin çok sevdiği gruplardan Disturbed’in basçısı John Moyer’e de haksızlık etmemek gerek ama grupta Allen ve Portnoy olmasa benim gruptan haberim olmazdı.

Resim

Bazı dinleyiciler grubu yeni nesil müzik icra ettiği konusunda eleştirdi ama bana sorarsanız grup yeni nesil müzisyenlere ders niteliğinde bir albüm yapmış, adeta yeni nesil müzik yapılacaksa bile biz yaparız demişler. Yeni nesil Amerikan metali icra eden birçok gruptan çok daha iyi bir iş çıkarmışlar. Dream Theater ve Symphony X hayranları, albümü grup elemanlarının önceki işlerinden bağımsız değerlendirirlerse beğeneceklerini düşünüyorum. Ama progressive bir albüm bekleyenlerin beklentileri boşa çıkar, hatta nefret bile edebilirler. Ben de albümü dinlemeden önce çok önyargılıydım çünkü 2011 yılında piyasaya sürdükleri, grupla aynı adı taşıyan EP bana kalırsa çok kötüydü ve gelecekteki kötü albümlerin habercisiydi ama tahminlerim yanlış çıktı.Bu grubu daha önce dinlememiş olanlar da, rahatlıkla bu albümle grubu takip etmeye başlayabilirler.
Albümün adı da ilginç: Omerta. İtalyan mafya üyelerinin aralarındaki suskunluk yasası, bir anlamda. Mario Puzo’nun kitaplarından birinin de adı aynı zamanda. Biraz da Omerta’nın içeriğinden bahsedelim. Albümde bir tanesi cover olmak üzere on bir şarkı bulunuyor (bu on bir şarkının içinde, beş şarkılık EP’lerinden de dört şarkı mevcut). Duran Duran’ın Come Undone şarkısını da orijinalinden daha güzel yorumlamışlar. Benim albümdeki favori şarkılarıma gelince: Indifferent, All On The Line, Down To The Floor ve Angel Down.

Albümün şarkı listesi:
1. Undaunted
2. Psychosane
3. Indifferent
4. All On The Line
5. Hit The Wall
6. Feelin’ Me
7. Come Undone(Duran Duran cover)
8. Believe Me
9. Down To The Floor
10. Angel Sky
11. Freight Train

NOT: Indifferent şarkısına klip çekmişler. Ben bu yazıyı yazdığımda klip yoktu, aşağıya klibi de ekledim.

[video width=400 height=350]http://www.youtube.com/v/SCpfoWsU33k?version=3&autohide=1[/video]

“Vücut Geliştirme Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir