Strongmen katılım koşulları?

Strongestman yarismalar kurallar tanitim sampiyonalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

Zakura
Üye
Üye

Strongmen katılım koşulları?

Mesajgönderen Zakura » Temmuz 20th 2007, 11:08

Strongmen e katılmak için ne yapmak gereklidir dalları varmıdır bu sporun yani kafadan bu spora ilk başlayan biri direk pudzianowski ile yarışabilirmi yoksa alt bir dal varmı bilenlerin beni bilgilendirmesini istiyorum teşekkür ederim.

msti123i
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen msti123i » Eylül 24th 2007, 20:13

garip yaw 100 kişi bakmş bir cewap bile yok

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Eylül 25th 2007, 23:39

powerlifting ve storongman türkiyeden katılmak zor çünkü resmi bir oluşum türkiyede yok ersin kuruel bir ara bu branşta bir çaba harcamıştı fakat oda zannedersem güzel bir çaba olarak kaldı kendisi yeniden vücut geliştirmeye dönmüş yani tamamamen kendi şahsi çabanız gerekli

nopainnogain
Üye
Üye

Mesajgönderen nopainnogain » Eylül 26th 2007, 18:20

sporun babası bu ben bu adamları seyrederken oturamıyorum yerimde.Ağırlık sporuysa bundan ötesi yok türkiyede neden yapılamaz ? bize bu kadar uyan spor yapılmıyor hayret TÜRK GİBİ GÜÇLÜ kelimesine uyan başka spor varmı arkadaşlar ?

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Eylül 27th 2007, 22:42

ben belirtiğim gibi bir kaç arkadaşla 2008 yılında bench press avrupa şampiyonasına tamamen imkanlar el verirse gitmeyi planlıyoruz bizimki sadece gönüllülük esasına dayanıyor zaten destek ve resmi bir organizasyon olmazsa bu sadece olmadan biten bir olay olur yoksa türkiyede bu olayın farkında olmadan mükemmel kilolar basan arkadaşlar mevcut en basit örnek raw yani ekipmansız olarak kumsuz kardeşimiz 290 kg bench bastığını belirtti bu derece dahi raw dereceler içinde mükemmel bir derece fakat türkiye şartlarında devlet desteği veya sponsor olayı bu gibi sporlar için çok zor belki ileride inşallah

travelogbarizmir
Üye
Üye

Mesajgönderen travelogbarizmir » Ekim 3rd 2007, 05:16

çanakkalede o koca gülleyi topa sürende TÜRK tü bize yakışır bu spor

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Ekim 3rd 2007, 17:17

ben hiç bir zaman anlamış değilim yurt dışında avrupada küçük küçük ülkelerde her türlü spor faliyeti mevcut fakat özü spor olan bu ülkede ne yazıkki yok bu bir gerçek her yerde bir engel var fakat ümitsiz olmamalı çok iyi çalışmalıyız ben engellerin aşılabileceğine inanan bir insanım

KM08
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen KM08 » Ekim 5th 2007, 20:54

Gerçekten de öyle, murat tuğral kardeşimizin dediği gibi, güreş ve at üstündeki her marifetin kaynağı kuvvet ve dayanıklılıktan geliyor. Neden bu sporlar bizde gelişmiş değil anlamıyorum.

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Ekim 5th 2007, 23:15

bu çağ dikkat ederseniz iletişim çağı ve özellikle medya her alanda çok etkili insanlara istediğini sevdirip istediğini nefret ettirebiliyorlar dikkat ederseniz spor programlarında tamamen futbol etkili futbola bir şey dediğim yok çünkü başlı başına bir sanayi ama bizde olay biraz abartılıyor gibi geliyor durum böyle olunca diğer spor dalları maksatlımı veya maksatsızmı bilemiyorum esamesi anılmıyor yeni yapılan dünya halter şam olsun şu anda 50 kişinin katıldığı dünya bilek gür şam olsun ve yapılacak olan dünya vgeliştirme şam olsun sadece ilgisi olanların habari oluyor kaç kişi tuluğ topayı engin terziyi ersin kurueli ve belçika adına yarışıptapowerliftingte ıpf de dünya 3. olan orhan bilicanı tanıyor bu işler tanıtım reklam ve sponsordan geçiyor bu medyayla işimiz çok zor allahtan vucutcu gibi değerli bir sitemiz mevcut powerliftingi burada bir nebze olsun tanıta biliyoruz.

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Ekim 15th 2007, 11:44

son ıpf nin düzenlediği powerlifting şampiyonasında orhan bilican 110 kg da dünya şampiyonu olmuş bu branşta ilkleri yazan bu kardeşimizi kimse tanımıyor ve bu kardeşimiz belçika adına yarışıyor niçin türkiye adına yarışamıyor ve biz bu alana ilgisi olanlar olarak bu kardeşimizin adresine dahi ulaşamıyoruz ne acı inşallah düzelmesi dileyi ile bugün yarışan tüm arkadaşlara başarılar

“Strongestman” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir