Antrenman Programı Hazırlama Haakında Detaylı Bilgi Lazım.

Türkiye den ve dunyadan Fitness,bodyFitness haberleri yarışmalar vb.

Moderatör: murat tahan

BerAd
Yeni Üye
Yeni Üye

Antrenman Programı Hazırlama Haakında Detaylı Bilgi Lazım.

Mesajgönderen BerAd » Kasım 6th 2016, 00:57

Arkadaşlar merhaba,

Çok kafama takıldığından ve kaynak bulamadıiomdan dolayı konu açmak oldu sson düşüncem,umarım beni aydnlatacak arkadaşalr çıkar bu sitede.

Şimdi sorum şu ;

Ben yeni başlamadım bu spora ,ancak herşeyi anladım ama kendi kendime bir program nasıl yazılır çözemedim...Mesela;Arkadaşın biri gelip abi bana bir program yazarmısın diyor kalıyorum...

Tabiki göğüs programında belli hareketler yazılır mesela ;

bench pres
yana açış
üst göğüs
alt göğüs
dambıl bench press

Hareket eklenebilir veya çıakrtılabilir..örnek olarak yazdım..diğer bölgeler içinde aynı şekilde...

Tamam programa yazılacak hareketleri biliyorum...amaaaa asıl sorum şu ;

bir program yazarken...başlangıç hareketi ne olmalı,ilk hareketten sonra ne gemlmeli ve ondan sonra ve ondan sonra..hareketleri sıraya nasıl koymam gerekiyor...

*Bölgesel program veya çift bölge olarak yapalım..bir bölgeye kaç hereket yazılmalıdır..kaç itiş kaç çekiş hareketi olmalıdır..olmazsa olmazlar nelerdir...

Sizden rica ediyorum beni bu konuda aydınlatır ve bilgilendirebilirmisiniz...benim için çok çok büyük bir eksikliktir bu...

Herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum...AKLIMA GELENLERİ MESAJ ALTLARINDAN BELİRTECEĞİM...

BerAd
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Antrenman Programı Hazırlama Haakında Detaylı Bilgi Lazım.

Mesajgönderen BerAd » Kasım 6th 2016, 16:58

Güncel arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 8th 2016, 13:38

Selamlar,

Kas çeşitlerini, çalışma prensiplerini ve kardiyovasküler sistem çalışma prensibini öncelikle öğrenmeniz gerek maalesef nitelikli bir antrenman programı kafaya göre yazılmıyor. Ben bu işin okulunu okuyorum ve hala bir insana antrenörlük yapacak kadar yeterli olduğumu düşünmüyorum. Bence siz de insanlara program yazma fikrinizden vazgeçin nitekim spor yapan sıradan birisi için bu bir eksiklik değil.

BerAd
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen BerAd » Kasım 9th 2016, 22:51

MettÇK yazdı:
> Selamlar,
>
> Kas çeşitlerini, çalışma prensiplerini ve kardiyovasküler sistem çalışma
> prensibini öncelikle öğrenmeniz gerek maalesef nitelikli bir antrenman
> programı kafaya göre yazılmıyor. Ben bu işin okulunu okuyorum ve hala bir
> insana antrenörlük yapacak kadar yeterli olduğumu düşünmüyorum. Bence siz
> de insanlara program yazma fikrinizden vazgeçin nitekim spor yapan sıradan
> birisi için bu bir eksiklik değil.

Çok teşekkr ediyorum size,kesinlikle katılıyorum söylediklerinizde çok haklısınız,ama inanın bana amacım tamamen öğrenip bilgi sahibi olmak,varsa bahsettiğiniz ;''Kas çeşitlerini, çalışma prensiplerini ve kardiyovasküler sistem çalışma
prensibi'' ile ilgili okumama gereken bir kaynak avrsa söyleyin gerçekten okurum..yeterki bilgi sahibi olayım..yoksa siteler hazır programalrla dolu..amaım birilerine program ayzmak değil..tek amacım ..PROGRAM NASIL VE NEYE GÖRE YAZILMALIDIR,SIRALAMA NASIL OLMALIDIR HAREKETLERİ YAZARKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN UNSUR NEDİR?gibi..

Umarım yardımcı olursunuz....

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Kasım 11th 2016, 09:31

Temel dersler için;

http://www.tvgfbf.gov.tr/

sayfasından yüz yüze kurslar hakkında bilgi alabilirsiniz, internetten okuduklarınızın verimli olacağını düşünmüyorum çünkü bir konu hakkında araştırma yaparken bir terim kafanıza takılıyor, bu sefer onu araştırırken başka bilmediğiniz terimler çıkıyor ve bütün konu içinden çıkılmayan bir silsile olarak devam edebiliyor. Yüz yüze ders almadığınız sürece nitelikli bir bilgi edinebileceğinizi düşünmüyorum.

“Body Fitness genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir