yaşın kuvvet ve vucut gelişimine etkileri

Powerlifting tanitim kurallar yarismalar rekorlar sporcular.

Moderatör: murat tahan

wiper
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen wiper » Ekim 18th 2007, 11:10

böyle bir durumda daha ne söylenebilirki?

Turkturan
Üye
Üye

Mesajgönderen Turkturan » Ekim 21st 2007, 13:37

mucize diyebiliriz bu gelişmeye o yaşta o kadar kuvvet artımı naturel mucize sayılır tebrikler

hsd
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: yaşın kuvvet ve vucut gelişimine etkileri

Mesajgönderen hsd » Ekim 21st 2007, 14:14

murat tuğral yazdı:bench press çalışmaları yaparken 47 yaşında ömer dumanlı hocamız bizimle çalışmaya başladı ilk derecesi 55kg dı 2 yıl çalışma sonucunda 135 kg ma çıkardı tamamen doğal çalışarak bu dereceyi elde etti şimdi bazıları diyorki yaşa bağlı olarak gelişme tamamen durur peki böyleyse bu anlatığım olaya sizler ne yorum getirirsiniz bilim bu konuda ne diyor yorumlarınızı bekliyorum .

aslı yok işleyen demir pas tutmaz 47 yaşındaki hocanız tezi çürütmüş böyle birşye yok insan oğlunun gelişimi yavaşlar bana akalırsa asla durmaz bakın belki konuyla alakasız diyeceksiniz ancak kısmi felç geçiren bir öğrencimiz vardı salonda oda 50 lerinde yürüyemezken koşuyor şimdi hem fizik tedavi yanı sıra salonda antrenör yardımı ile çalışması yılmaması bu benim için çok iyi bir örnek peki kendini salıp evde yatak döşek yatsa ne olacaktı işte insan gelişiminin durması yatak döşek yatanlar için geçerli bana kalırsa

murat tuğral
Üye
Üye

Mesajgönderen murat tuğral » Ekim 21st 2007, 20:52

bencede insan doğal yollarla elde ettikleri çalışmalarına devvam ettiği taktirde korur benim merak ettiğim bilimsel olarak kas ve kuvvet geliş yaşa bağlı olarak dururmu yoksa azalarak devam edermi

gora
Üye
Üye

Mesajgönderen gora » Ekim 23rd 2007, 11:36

spor ölüyü diriltir derler inanmak lazım bilimsel gerçekler ortadalar

“Powerlifting” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir