Ender Saraç Diyet Listesi 1 Haftalık Örnek Menü

Sporcu Beslenmesinde Ozel hazirlanmis Yemek tarifleri Mix icecekler vesaire...

Moderatör: murat tahan

canan34
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Ender Saraç Diyet Listesi 1 Haftalık Örnek Menü

Mesajgönderen canan34 » Mart 19th 2017, 22:48

Resim
Kanal d televizyonunda gördüm ve 3 kilo verdim 1 haftada sizlede paylaşmak istedim ender saraç hocama çok teşekkür ederim diyet listesini paylaştığı için.
Ender Saraç Diyet Programı
1. Gün Pazartesi
Kahvaltı Vakti: 2 dilim kızartılmış tam buğday ekmeği ve 1 lop yumurta, 8adet maydanoz, 3parmak kadar az yağlı peynir, 1 adet salatalık, 8adet az yağlı zeytin, 1 tatlı kaşığı kadar az şekerli marmelat
Ara öğün: 1 kase yoğurdu 3adet ceviz içi, yarım tatlı kaşığı tarçın ve 1,5 tatlı kaşığı keten tohumu, 1adet yeşil elma
Ara öğün: 1 bardak zencefilli ve tarçınlı, şekersiz yağlı süt
Akşam: 1 orta boy ızgara balık ve 1 tabak zeytinyağlı fasulye ile roka, tere, taze soğan, taze sarımsak, marul ve sivri biberden oluşan bir yeşillik salata
Gece: 4 tane kuru kayısı

2. Gün Salı
Kahvaltı: 2 tane çavdar ekmeği ile hazırlanmış yağsız tost
Ara öğün: 2 tane salatalık
Öğle: 1 kase mercimek çorbası ve az yağlı 4 adet ızgara köfte, 5 adet azı sivri biber
Ara öğün: 1 kase yağsız yoğurt içerisine tarçın ve zencefil, yulaf ezmesi, 2 tane ceviz ile birlikte tüketin
Akşam Vakti: 4 kaşık kadar esmer makarna ve 5 kaşık bol soğanlı ve sarımsaklı ıspanak kavurma
Gece: 1 avuç kadar tuzsuz kabak çekirdeği

3. Gün Çarşamba
Kahvaltı Vakti : 2 kaşık yulaf ezmesi, 3kaşık sade müsli ve 1 bardak yağsız süt, 3 ceviz içi
Ara öğün: 3 dilim ananas tüketin
Öğle: 1 kase sebze çorbası tüketin 3 adet yumurta beyazı 1 yumurtanın sarısı güzelce çırpın hazırlanmış maydanoz
ve acı sivri biberli lezzetli bir omlet yapın ve yiyin.
Ara öğün: 1 bardak tuzsuz ayran
Ara öğün: 7 tane badem
Akşam Vakti : 1 kase bol kırmızı biberli yeşil mercimek ve 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği
Gece: 1 avuç kadar tuzsuz sarı leblebi

4. Gün Perşembe
Kahvaltı: 1 adet greyfurt ve 1 adet küçük muz, 3 tane ceviz içi
Öğle: 1 porsiyon tavuk şiş ve 1 porsiyon ızgara salata
Ara öğün: 1 bardak tuzsuz ayran
Ara öğün: 7 adet mürdüm eriği
Akşam: 6 kaşık bulgur pilavı ve bol sarımsaklı brokoli, taze sarımsak, roka ve tere, marul söğüş
Gece: 1 tane yeşil elma

5. Gün Cuma
Değerli okurlarımız 5 inci gün Detoks günüdür. Her saat başı veya 2 saate bir, küçük bir çorba tabağında lahana çorbası İçin. Eğer içiniz kıyılırsa tuzsuz sarı leblebi tüketebilirsiniz.

6. Gün Cumartesi
Kahvaltı Vakti : 5-6 tane fındık, 4-5 kaşık sade müsli ve az yağlı yoğurt üzerine 5 kaşık tarçın
Ara öğün: 1 tane yeşil elma
Öğle: 1 kase patates ve havuçsuz hazırlanmış sebze çorbası ve yarım tavuk göğsü ızgara tüketin.
Ara öğün: 2 tane kivi
Akşam: az yağla yapılmış 5 kaşık bulgur pilavı ve 5 kaşık kimyonla hazırlanmış nohut, 2 tane yeşil sivri biber
Ara öğün: 1 tane yeşil elma

7. Gün Pazar
Kahvaltı Vakti : 2 dilim kızartılmış tam buğday ekmeği ve 1 haşlanmış yumurta, 7-8 adet maydanoz, 3parmak kadar az yağlı peynir, 1 adet salatalık ile 8 adet az yağlı zeytin, 1 tatlı kaşığı az şekerli marmelat tüketin.
Ara öğün: 1 kase az yağlı yoğurdu 3 tane ceviz içi, bol tarçınlı zencefil ve 3 adet kayısı ile tüketin
Ara öğün: öğle yemeği yerine 2 tane salatalık, 1 tane yeşil elma
Akşam: 1 kase ıspanak çorbası ve 4 ızgara köfte, közlenmiş patlıcan ile sivri biber
Gece: Bir avuç kadar siyah üzüm Diyet in son günüde bu şekildedir.

Kaynak

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Re: Ender Saraç Diyet Listesi 1 Haftalık Örnek Menü

Mesajgönderen MettÇK » Mart 21st 2017, 09:29

Ben, diyet programlarında kalıplaşmış tablolar yerine sporcunun tadına alışkın olduğu ve rahat sindirebildiği gıdaları göz önünde bulundurarak kişiye özel diyet hazırlanmasını doğru buluyorum.

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Re: Ender Saraç Diyet Listesi 1 Haftalık Örnek Menü

Mesajgönderen TRUST » Ekim 23rd 2017, 12:25

bu tam vücutcu diyeti olmuş..... yersen... :-x

“Vücut Geliştirme Sporcu Diyet - Yemek Tarifleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir