Kıvanç karnı için günde 500 mekik çekti

Vucut Gelistirme , Bodyfitness ve Fitness camiasinda neler oluyor , kim kiminle nerede ne yapti :)

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Ekim 16th 2011, 11:38

Karen Hill’in altın kuralları
1. Tabağınızdaki yiyeceklerin hepsinin doğadan gelmiş olması gerekiyor.
2. Meyvelerin tek başına yenilmesi gerekir. Yemekten sonra asla meyve tüketmeyin.
3. Karbonhidrat alımının saat beşte kesilmesi gerekiyor.
4. Akşam yemeği günün en hafif yemeği olmalı.
5. Süt ve süt mamüllerinden uzak durun. İnek sütü inekler içindir, insanlar için değil.
6. Gece yarısı on ikiden evvel olan saatler uyku için en kaliteli saatlerdir.
7. Sporunuzu sabah erken saatlerde yapın. En yüksek verimi öyle alırsınız.
8. Vitamin D seviyenizi test ettirin.
9. Omega 3 ile Omega 6 seviyelerini test ettirin.
10. Vücut besinsiz kalırsa tatlı krizine yol açar.

bu yazılanlara bir vg ci gözüyle bakıldığı zaman 3 yada 4 madde yanlış olabilir.eğer hedef Kıvanç Tatlıtuğ gibi bir vücuda kısa sürede ulaşmaksa maddelerin hepsi doğru..yazıda yağdan ve karbodan olduğunca uzak bir yaklaşım var çünkü amaç fit bir vücut..
5oo mekik meselesine gelince oda doğru....çünkü ağırlıksız ve uzun süreli yapılan mide hareketleri mide kaslarına hacim değil derinlik verir yağsızda beslenince kısa sürede meydana çıkar..ağırlıkla yapılan mide egzersizleri mideye hacim kazandırır sıfır yağ olayına eyilim gösterilmeyincede belirgin görünmezler...bu verilen programın dezavantajıda beslenmeyi normale döndürünce bir aylık gibi bir zamanda vücut aynı eski halini alır..çabuk gelen çabuk gider atasözü gibi.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Ekim 16th 2011, 14:13

Turkce'de bodybuilding'e "vucut gelistirme" diyoruz ama bu kotu bir tercume, asli "vucut in$asi" olmali. Maksat gelistirmek degil, sekil vermek. Bazi dokular buyutulecek (kas), diger dokular azaltilacak (yag). Kaslar buyuyerek sekil alacak ve yag azaltilarak daha belirgin gorulmeleri saglanacak.

Iste burada fikirler catallasiyor. Cogunluk kutle arttirmak (bulk) ve kaslarin detayli gorunmesi (definisyon) icin degisik tip antrenman yapilmasi gerektigine inaniyor. Niye?

Kaslarin detayli olarak gorunmesi icin (1)azami kas kutlesi olmali, (2)deri altindaki yag ve su minimuma indirilmeli. Birincisi icin agirlik calismak ve gerekli mikro-makro gidalari temin etmek lazim, ikincisi icin de tek yapilacak sey diyet. Degisik antrenman cesidiyle daha cok detay gostermek bence bir mit.

Bence bir diger yanilgi da degisik vucut tipleri icin degisik antrenman metodlarinin gerekliligine inanmak. Pilates vucudu-yuzucu vucudu, vs gibi. Halbuki kaslarin gelismesi icin tek bir kural var, aliskin oldugundan daha siddetli direnc yukleyip adapte olmasini saglamak. Bu direnci dusuk tutarsak (snav-pilates-ipe tirmanmak, vs) gelisme de az ve yavas olacak. Direnci yuksek tutarsak (agirlik calismasi) gelisme daha cok ve hizli olacak.

Kivanci 6 ay sacma sapan-verimi az hareketlerle perisan etmisler. Halbuki yuksek proteinli bir diyetle agirlik calissaydi ayni sekilde yaglari yakip ama cok daha fazla kas kutlesiyle cok daha etkileyici bir vucudu olurdu.

Sasos'un 500 mekik fikrine katilmiyorum. Kaslara hacim veren ve derinlik veren degisik hareketler yok. Kaslari antrenmanla sadece gelistirmek mumkun, istenen derinlik ve detay ise sadece diyet yaparak (deri altindaki yag ve su azaltilarak) ortaya cikiyor. 500 tekrar yapabildiginiz bir egzersiz bariz olarak kaslara gerekli direnc bindirmedigi icin gelistirici etkisi cok az. Karin kaslarinin diger kaslardan bir farki yok, dogrudan hedefleyip (crunch) en fazla 15-20 tekrar araliginda calistirilmali. Sit up hem gercek karin hareketi degil hem de bel problemi potansiyeli var. Hele 100'lerce tekrar yapinca bir nevi aerobik egzersizden baska bir sey degil.

Yazarin beslenme tavsiyelerinin mantiksizligini BBBeast bir onceki sayfada aciklamis, tamamen katiliyorum.

Kullanıcı avatarı
sasos
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen sasos » Ekim 16th 2011, 15:26

'''Kivanci 6 ay sacma sapan-verimi az hareketlerle perisan etmisler. Halbuki yuksek proteinli bir diyetle agirlik calissaydi ayni sekilde yaglari yakip ama cok daha fazla kas kutlesiyle cok daha etkileyici bir vucudu olurdu'''filmde kullanılacak vücut tipi senin dediğin gibi olmadığına göre senin dediğin şekilde yapmadıkları çok normal..filmin konusu ms olimpiyaya katılmak isteyen biriyle alakalı değil eğer izlemişsen.ben hocalarımızdan yarışmaya 1.5 ay kala mide hareketlerinde ağırlığı bırakıp yüksek tekrarlarla mide hareketlerinin yapılacağını çünkü bu yöntemin hacim değil derinlik verdiğini öğrendim..bunu milli takımdayken milli takım hocasınada sorduğumda aynı cevabı aldım..demekki yanlış yapmışız bundan sonra senin dediğin gibi yaparım.. '''Bence bir diger yanilgi da degisik vucut tipleri icin degisik antrenman metodlarinin gerekliligine inanmak.'''çok yanlış bilgi vermişsin..vücuda hangi idman vede özellikle beslenme düzenini verirsen o şekilde gelişir..kolay gelsin..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Ekim 17th 2011, 00:13

sasos yazdı:1-filmde kullanılacak vücut tipi senin dediğin gibi olmadığına göre senin dediğin şekilde yapmadıkları çok normal..filmin konusu ms olimpiyaya katılmak isteyen biriyle alakalı değil eğer izlemişsen.

2-ben hocalarımızdan yarışmaya 1.5 ay kala mide hareketlerinde ağırlığı bırakıp yüksek tekrarlarla mide hareketlerinin yapılacağını çünkü bu yöntemin hacim değil derinlik verdiğini öğrendim..bunu milli takımdayken milli takım hocasınada sorduğumda aynı cevabı aldım..demekki yanlış yapmışız bundan sonra senin dediğin gibi yaparım..
3-'''Bence bir diger yanilgi da degisik vucut tipleri icin degisik antrenman metodlarinin gerekliligine inanmak.'''çok yanlış bilgi vermişsin..vücuda hangi idman vede özellikle beslenme düzenini verirsen o şekilde gelişir..
Oncelikle bu cok keyifli tartisma icin tesekkur ederim. Ben katilmadigim fikirlere hemen itiraz ediyorum ve tartismaktan cok hoslaniyorum. Maksat fikirleri karsilastirarak dogruyu bulmak. Asla sahsi bir durum yok.
Bu kadar bas agritmamin sebebi su; son gunlerde degisik basliklarda seninle fikirlerimiz zitlasiyor. Bence bu cok hos bir durum ve zaten forumun en temel maksadi degisik fikirlerin tartisilmasi. Senin sahsina ve tecrubene buyuk saygim oldugunun bir daha altini cizmek istiyorum, bazi konularda degisik dusunmemiz bu gercegi degistirmez.

Sadede gelelim;

1-Cok formsuz bir adam dusunelim. Bu adamin maksadi birazcik forma girmek de olsa, Olympia'ya katilmak da olsa bence yapabilecegi en iyi antrenman agirlik calismaktir. Erkekler veya kadinlar, vucudu sadece biraz toparlamak isteseler bile bence en iyi antrenman agirlik calismasidir. Neden? Vucuda sekil veren sey kaslarimiz. Kaslar hic uyarilmazsa (tipik sehir yasami) hem kutle olarak cok kuculuyorlar hem de hep yumusak haldeler. Herhangi bir antrenman (pilates-yoga, vs) yapinca kaslar biraz kullanilmaya basliyor ve azicik gelisiyorlar. Biraz da ton (sertlik) kazaniyorlar. Ama bu antrenmanlar kaslari cok zorlamadigi icin (dusuk direnc) gelisme hem yavas hem de bir yere kadar olabiliyor. Ayni birey bilincli agirlik calismasina baslarsa kaslarin uzerine daha cok ve dogrudan ve degisik acilarda yuksek direnc uygulayarak cok daha kisa zamanda cok daha iyi gelisme gosterecek.

Bireyin amaci fit bir vucut ise kesinlikle agirlik calismali. Arzuladigi kutleye ulastiktan sonra kullandigi agirliklari-tekrarlari sabit tutup bu seviyeyi koruyabilir. Fit gorunum icin en onemli etken olan yag azaltmasi ise iyi bir diyete bagli. Iyi diyet + agirlik calismasi ile en kisa zamanda fit bir vucut ortaya cikar. Bunun yerine Kivanc'a verilen snav-denge topu-cart curt tipi antrenman kaslarin uzerine cok direnc veremeyecegi icin istenen gelisme (o da olursa) daha uzun sure almak zorunda.

2-Ben herkesten daha iyi bilirim iddiasinda degilim. Hic halt etmedigim, yanilmadigim gun yoktur herhalde. Ama bu konuda yanilmadigimi ve milli takim hocalarinin yanlis bildiklerini dusunuyorum.
Bence;
-Antrenmanin tek maksadi kasi olabildigince buyutmektir.
-Kaslara degisik sekil veya derinlik-definisyon veren bir antrenman turu yoktur.
-Karin kasi da diger kaslar gibidir. Derin ve detayli gorunmesi icin olabildigince gelistirilmeli (antrenman) ve alabildigince yag ve sudan arindirilmali (diyet).
-Cok tekrar yapmak, ozellikle de 100'lerce tekrar yapmak cok mantiksiz. Bicepse derinlik vermek icin supurge sopasiyla 200 tekrar curl yapmaktan hic bir farki yok.

3-Kaslarin uzerine direnc bindikce adapte olup gelisiyorlar. Kaslarin sekli ve gelisme potansiyeli tamamen genetik. Antrenmanla bu sekil coook az degistirilebiliyor (yardimci kaslarin uyarilmasi, vs). Pilates yapanin kasi uzun olur, agirlik calisanin kasi kisa olur tipi inanislar kesinlikle yanlis.

Burada benim demek istedigim cok basit; amac ne olursa olsun (fit vucut veya Mr Olympia) herkes icin yapilacak en iyi antrenman agirlik calismasidir. Tabii ki agirlik antrenmanlari ve beslenme bireye uygun duzenlenmeli. Ama "filan tip vucut icin pilates iyidir, falan tip vucut icin yoga iyidir" fikrinin tamamen yanlis oldugunu dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Ekim 17th 2011, 09:52

ksiren yazdı:
sasos yazdı:1-filmde kullanılacak vücut tipi senin dediğin gibi olmadığına göre senin dediğin şekilde yapmadıkları çok normal..filmin konusu ms olimpiyaya katılmak isteyen biriyle alakalı değil eğer izlemişsen.

2-ben hocalarımızdan yarışmaya 1.5 ay kala mide hareketlerinde ağırlığı bırakıp yüksek tekrarlarla mide hareketlerinin yapılacağını çünkü bu yöntemin hacim değil derinlik verdiğini öğrendim..bunu milli takımdayken milli takım hocasınada sorduğumda aynı cevabı aldım..demekki yanlış yapmışız bundan sonra senin dediğin gibi yaparım..
3-'''Bence bir diger yanilgi da degisik vucut tipleri icin degisik antrenman metodlarinin gerekliligine inanmak.'''çok yanlış bilgi vermişsin..vücuda hangi idman vede özellikle beslenme düzenini verirsen o şekilde gelişir..
Oncelikle bu cok keyifli tartisma icin tesekkur ederim. Ben katilmadigim fikirlere hemen itiraz ediyorum ve tartismaktan cok hoslaniyorum. Maksat fikirleri karsilastirarak dogruyu bulmak. Asla sahsi bir durum yok.
Bu kadar bas agritmamin sebebi su; son gunlerde degisik basliklarda seninle fikirlerimiz zitlasiyor. Bence bu cok hos bir durum ve zaten forumun en temel maksadi degisik fikirlerin tartisilmasi. Senin sahsina ve tecrubene buyuk saygim oldugunun bir daha altini cizmek istiyorum, bazi konularda degisik dusunmemiz bu gercegi degistirmez.

Sadede gelelim;

1-Cok formsuz bir adam dusunelim. Bu adamin maksadi birazcik forma girmek de olsa, Olympia'ya katilmak da olsa bence yapabilecegi en iyi antrenman agirlik calismaktir. Erkekler veya kadinlar, vucudu sadece biraz toparlamak isteseler bile bence en iyi antrenman agirlik calismasidir. Neden? Vucuda sekil veren sey kaslarimiz. Kaslar hic uyarilmazsa (tipik sehir yasami) hem kutle olarak cok kuculuyorlar hem de hep yumusak haldeler. Herhangi bir antrenman (pilates-yoga, vs) yapinca kaslar biraz kullanilmaya basliyor ve azicik gelisiyorlar. Biraz da ton (sertlik) kazaniyorlar. Ama bu antrenmanlar kaslari cok zorlamadigi icin (dusuk direnc) gelisme hem yavas hem de bir yere kadar olabiliyor. Ayni birey bilincli agirlik calismasina baslarsa kaslarin uzerine daha cok ve dogrudan ve degisik acilarda yuksek direnc uygulayarak cok daha kisa zamanda cok daha iyi gelisme gosterecek.

Bireyin amaci fit bir vucut ise kesinlikle agirlik calismali. Arzuladigi kutleye ulastiktan sonra kullandigi agirliklari-tekrarlari sabit tutup bu seviyeyi koruyabilir. Fit gorunum icin en onemli etken olan yag azaltmasi ise iyi bir diyete bagli. Iyi diyet + agirlik calismasi ile en kisa zamanda fit bir vucut ortaya cikar. Bunun yerine Kivanc'a verilen snav-denge topu-cart curt tipi antrenman kaslarin uzerine cok direnc veremeyecegi icin istenen gelisme (o da olursa) daha uzun sure almak zorunda.

2-Ben herkesten daha iyi bilirim iddiasinda degilim. Hic halt etmedigim, yanilmadigim gun yoktur herhalde. Ama bu konuda yanilmadigimi ve milli takim hocalarinin yanlis bildiklerini dusunuyorum.
Bence;
-Antrenmanin tek maksadi kasi olabildigince buyutmektir.
-Kaslara degisik sekil veya derinlik-definisyon veren bir antrenman turu yoktur.
-Karin kasi da diger kaslar gibidir. Derin ve detayli gorunmesi icin olabildigince gelistirilmeli (antrenman) ve alabildigince yag ve sudan arindirilmali (diyet).
-Cok tekrar yapmak, ozellikle de 100'lerce tekrar yapmak cok mantiksiz. Bicepse derinlik vermek icin supurge sopasiyla 200 tekrar curl yapmaktan hic bir farki yok.

3-Kaslarin uzerine direnc bindikce adapte olup gelisiyorlar. Kaslarin sekli ve gelisme potansiyeli tamamen genetik. Antrenmanla bu sekil coook az degistirilebiliyor (yardimci kaslarin uyarilmasi, vs). Pilates yapanin kasi uzun olur, agirlik calisanin kasi kisa olur tipi inanislar kesinlikle yanlis.

Burada benim demek istedigim cok basit; amac ne olursa olsun (fit vucut veya Mr Olympia) herkes icin yapilacak en iyi antrenman agirlik calismasidir. Tabii ki agirlik antrenmanlari ve beslenme bireye uygun duzenlenmeli. Ama "filan tip vucut icin pilates iyidir, falan tip vucut icin yoga iyidir" fikrinin tamamen yanlis oldugunu dusunuyorum.

baştan aşağı bu doğru bilgileri biraz olsun pekiştirmek için şunu söyleyebilirim...konu madem kıvancın midesi....ben 15 yıldır özel ders veririm özel ders verdiğim kişiler arasında bir çok popcu topçu:)model aktör aktirist oldu...medya karşısında olan kişilerin amaçları hep aynıdır fit bir görüntü elde etmek...kısa sürede fit bir görüntü elde etmek içinde benim gibi hocalardan özel dersler alırlar bizim yaptığımızda diyetle beraber ağırlık çalışması ve cardio..detaylı mide adalesi içinde hiç bir zaman yüksek tekrarlı çalışmalar uygulatmadım zaten yeterince cardio ve diyet yağ ve su atımını sağladığından detaylar meydana gelmektedir...
bırakın verdiğim özel dersleri benim müsabakalara hazırlandığım dönemlerde hiç bir zaman saatlerce mide antremanları yapmamışımdır toplam 10 dk mı almaz bile sonuçta gördüğünüz gibi ortada...emin olunki kıvançı çalıştıran hocalarda yüksek tekrarlı mide çalışması yaptırmamışdır bu gibi haberler medyanın her zamanki gibi abartamasıdır...

MuhammedTaha
VIP
VIP

Mesajgönderen MuhammedTaha » Mart 13th 2012, 19:43

Günlük 500 mekik filan çekmemiştir , 500 mekik çok abartı.Hayır 500 mekik çekmek çok zoe değil ama Kıvanç'ın vücudu çok abartılıyor.Kıvanç gibi mide yapmak isteyenler günde 15 dk. mide çalışsa yeter bence.

Kullanıcı avatarı
gundener
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen gundener » Mart 13th 2012, 21:33

bu verilen programın dezavantajıda beslenmeyi normale döndürünce bir aylık gibi bir zamanda vücut aynı eski halini alır..çabuk gelen çabuk gider atasözü gibi.

Cok güzel söylemişssin ve gercekten doğru olduğunu izleyiciler fark etmişlerdir aradan cok fazla zaman geçmedi ama yaklaşık 1 aydır (en az ) kıvanç beyi üsttsüz göremiyoruz ve baya bi göbeği olduğu belli sahnelerde gözüktü :)

Ata sözü doğru Çabuk gelen Çabuk gitti....

Yiğit Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Yiğit Doğan » Nisan 5th 2012, 15:57

6. maddeyi anlayabilecegimiz sekilde biri acıklayabilirse ahrika olucak. süt içmeyi mi bırakalım yani napalım bilemedim... 500 mekik çekmiş.. kullandıgı su atıcılarıda yazsaymış keşke daha samimi olurmuş.

magicarzouz
VIP
VIP

Mesajgönderen magicarzouz » Nisan 5th 2012, 16:29

matijevic yazdı:6. maddeyi anlayabilecegimiz sekilde biri acıklayabilirse ahrika olucak. süt içmeyi mi bırakalım yani napalım bilemedim... 500 mekik çekmiş.. kullandıgı su atıcılarıda yazsaymış keşke daha samimi olurmuş.

kivanc karni..
senin karni gormemis bunlar heralde. : ))

boksör00
BANLANDI

Mesajgönderen boksör00 » Nisan 5th 2012, 16:35

magicarzouz yazdı:
matijevic yazdı:6. maddeyi anlayabilecegimiz sekilde biri acıklayabilirse ahrika olucak. süt içmeyi mi bırakalım yani napalım bilemedim... 500 mekik çekmiş.. kullandıgı su atıcılarıda yazsaymış keşke daha samimi olurmuş.

kivanc karni..
senin karni gormemis bunlar heralde. : ))

matijevic in vücudu kıvançtan çok daha emek harcanarak yapılmış bir vücut ve dahada iyi

“Vucutcu.coM paparazzi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir