Antrenman Sisteminiz Hakında Gerçekten Hiç Düşündünüz Mü?

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
oguz211
BB FAN
BB FAN

Antrenman Sisteminiz Hakında Gerçekten Hiç Düşündünüz Mü?

Mesajgönderen oguz211 » Eylül 26th 2020, 16:44

Merhaba tüm fitness sevenler ve vücut geliştiriciler!

Yıllar önce bu sitede antrenman metodları hakkında efsane tartışmalar döndü (eminin hala dönüyordur). Eski konulardan birini hortlatacağım: Antrenman tekniklerinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz?

Öyle zannediyorum ki birçok vücut geliştirici (profesyoneller dışında) uyguladığı antrenman metodları hakkında pek bilgiye sahip değil ve etraftan, internetten gördükleri gibi ağırlık kaldırıyorlar ve hazır reçete programları uyguluyorlar. Bence bu kadar emeğin ve maddi harcamanın olduğu bir uğraşıda yapılanlar esaslıca düşünülüp tartılmalı. Beslenme ve antrenman gibi konularda geniş bilgi sahibi olmak gerektiğini düşünüyorum.

Birçok insan fiziği konusunda hayalindeki ve belki de çok daha fazlasına fazla bilgi sahibi olmadan erişiyordur. Ancak eklemek isterim böyle bir yolu benimsemek büyük oranda aslında gerekli olmayan harcamalara (zaman ve para) sebebiyet verir diye düşünüyorum. Bu konuyu açma amacım tüm bu işle uğraşanları uyguladıkları antrenman ve beslenme programları hakkında tabulara bağlı kalmadan objektif, bilimsel ve gerçekçi biçimde düşünmeye teşvik etmek ve aynı zamanda kendi uyguladığım High-Intensity Training metodunu tekrar gündeme getirmek ve hatırlatmak/tanıtmaktır.

Birçok insan internetten veya çevresinden gördükleri hazır antrenman programlarını uyguluyorlar. Bu, yanlıştır demiyorum ancak yanlış olan şey program hakkında derinlemesine düşünmemeleri veya araştırmamaları.

H.I.T metodu hakkında geniş bir yazı yazmayacağım ancak bir link bırakacağım. Linkteki yazılanları translate ile çevirip okusanız bile yeterli oranda anlayacağınızı düşünüyorum.

Unutmayın aslında o kadar ağırlık kaldırmanıza ve o kadar protein almanıza gerek olmayabilir!

https://www.bodybuilding.com/fun/becker22.htm

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir