Uzun bir aradan sonra başlangıç

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

Yeni Üye
Yeni Üye

Uzun bir aradan sonra başlangıç

Mesajgönderen standart » Temmuz 4th 2014, 21:29

Merhaba,siteye yeni üye oldum.30 yaşındayım.2 sene yoğun bir şekilde devam ettiğim bodybuilding'e 6 ay önce sağlık problemlerimden dolayı ara vermek zorunda kalmıştım.Antrenmansız geçen 6 ayda normal olarak kas kaybettim.fakat alışkanlık haline gelen özenli beslenmem sonucu yağlanma olmadı. Zaten bıraktığım dönem definasyon dönemindeydim.Bel ölçüm değişmedi. boyum 176cm kilo 69-70 kg .

Geçen hafta tekrar salona gitmeye başladım.Elimde bıraktığım dönenmden kalan ,halen son kullanma tarihi geçmemiş supplementler mevcut ;

Optimum Gold Standard Whey Protein
Optimum N. Micronized Creatine Powder
Ultimate N. BCAA Powder 12.000
B Complex ve C vitamin (ayrı)

L-Glutamine ve L-Arginine 'lerin tarihi geçmiş malesef.

Sonuç olarak amacım tekrar hacim alıp(yağlanmadan) kas kütlemi artırmak.Antrenman programı ve supplement kullanımı konusunda kafamda birkaç kombinasyon var fakat,burada bulunan uzun süre bu sporu yapmış değerli hocaların fikrini almak istedim.

Onur Atakan Doğan
VIP
VIP

Mesajgönderen Onur Atakan Doğan » Temmuz 5th 2014, 00:38

kreatin: spordan 30 dk önce yarım çay kaşığı spordan sonra yarım çay kaşığı. spor yapılmayan günlerde tepeleme bir tatlı kaşığı alınabilir.
bcaa:spor sırasında bir çay kaşığı suya karıştırılıp içilebilir. isteğe göre spor yapılmayan günlerde herhangi bir öğünde bir ölçek alınabilir.
protein:spordan hemen sonra kreatin ile birlikte alınabilir.

b ve c vitamini spordan önce alınması güzel olabilir. onun dışında sabah kahvaltıdan sonrada alınabilir.

Genel olarak tüm supplementleri kutuların üzerinde yazıldığı şekilde kullanmanızı öneririm :)

Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen standart » Temmuz 5th 2014, 20:39

yanlış anlaşıldı galiba,supplementin nasıl kullanılacağını biliyorum tabiki. 6 ay gibi bir aradan sonra henüz başlayalı 1 hafta olmuşken hangi supplementleri kullanmaya başlamalıyım demek istemiştim.

Kullanıcı avatarı
MettÇK
VIP
VIP

Mesajgönderen MettÇK » Temmuz 5th 2014, 22:01

ELİNİZDEKİLER ZATEN YETERLİ, EK OLARAK GLUTAMİN ALABİLİRSİNİZ YİNE

Kullanıcı avatarı
Servet Dağlı
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen Servet Dağlı » Temmuz 5th 2014, 23:58

Dostum elindeki tum suplementleri kullanarak antremanlarina baslayabilirsin
Kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Serdar_esp
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen Serdar_esp » Temmuz 6th 2014, 01:03

herkes proteine yönelir, proteini ön plana çıkarır ama karbonhidratı unutur. kaliteli karbonhidrat bünyeye sokmazsan hacim yapamazsın.

bugüne kadar envai çeşit supplemente bir dolu para akıtmış biri olarak, dünyanın en pahalı dışkısını tuvalete boşalttığımı fark ettim.(kelimeleri günlük hayatta kullandığımız kelimelerle değiştirebilirsiniz)

sonra sadece 2 supplemente indim (isole whey ve antrenman öncesi,creatine ve nitrik oksit içeren bir ürün) ve kaliteli karbonhidat yedim. geçen sene bir dolu supplement kullanan halimden çok daha memnunum.

Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen standart » Temmuz 7th 2014, 23:40

Serdar_esp yazdı:herkes proteine yönelir, proteini ön plana çıkarır ama karbonhidratı unutur. kaliteli karbonhidrat bünyeye sokmazsan hacim yapamazsın.

bugüne kadar envai çeşit supplemente bir dolu para akıtmış biri olarak, dünyanın en pahalı dışkısını tuvalete boşalttığımı fark ettim.(kelimeleri günlük hayatta kullandığımız kelimelerle değiştirebilirsiniz)

sonra sadece 2 supplemente indim (isole whey ve antrenman öncesi,creatine ve nitrik oksit içeren bir ürün) ve kaliteli karbonhidat yedim. geçen sene bir dolu supplement kullanan halimden çok daha memnunum.

dostum tavsiye için tşk ederim.hacim için mass gainer tarzı ürünlerden önerdi salondan bir hoca .daha önce hiç gainer kullanmadım. karbonhidrat olarak doğal yoldan alabildiğim sabah yulaf ezmesi,öğlen bulabilirsem makarna,bulamazsam pilav,akşam 1-2 muz ayrıca et tavuk vs. den gelen karbonhidrat.gainer konusunda fikrin nedir,ayrıca isole whey olarak hangi markayı kullanıyosun acaba?,

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir