Yeni başlayanlara örnek program

Antrenman program teknikleri Program örnekleri ve sizin antrenman programlarınız .

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cuneytust
Yarışmacı
Yarışmacı

Mesajgönderen cuneytust » Mart 20th 2013, 14:14

ilk ay adaptasyon programının amacı vücudun tüm adale gruplarını ilerleyen aylara alıştırmaktır yani adaptasyonun sağlamaktır o yüzdenki ilk ay tüm vücut çalıştırılır sonra bölgelere bölünüp adalelere yoğun program uygulanır...

Siginak Sakini
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Siginak Sakini » Mart 20th 2013, 15:45

Başlangıç seviyesindeki birisi için ilk birkaç ay tüm vücudu çalıştırmayı hedef alan programların uygun olduğunun bilincindeyim. Program da genel olarak iyi bir program. Yalnızca, birkaç hareket fazla gibi geldi. Örneğin göğüs için üç farklı hareket var ve bu üç hareketten ikisinde arka kola da yük biniyor ve bundan sonra arka kol çalışmak çok yorucu olabilir. Bunun yerine şöyle bir program olabilir mi diye düşündüm: Düz ve eğik sehpada göğüs çalışmak yerine makinada(chest press) çalışmak. Chest press, ayrıca omuz ve arka kolu da çalıştırıyor zaten. Onun için, omuz hareketlerinden de, ayrıca pazuları ve sırtı zorlayan barı çeneye çekme hareketi çıkarılabilir. Tabii chest press her salonda bulunmuyor, o ayrı konu. Bacak için de bütün üst bacağı çalıştıran upright leg press yeterli olur diye düşündüm. Belki ek olarak baldır çalışabilir.

Kullanıcı avatarı
ArroWz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ArroWz » Nisan 6th 2013, 23:09

teşekkürler program için bu benim için uygunmudur ? amacım kilo ve hacim yapmak
boy:182
kilo:71

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Nisan 6th 2013, 23:14

bu program su sekilde uygun sana bu senin hazirlik donemin olur zaten baslangic progrmainin amaci vucudu yogun guc agirlik antrenmanlarina hazirlamaktir bu programla bir ay boyunca kaslarini bu sporla tanistirip hazirlarsin sonraki esas agirlik antrenmanlrina baslarsin

kilolari cok mantikli sec kesinlikle asiri zorlanma vucudunu kaslarini agirlik idmanlarina alistir tanistir bu hazirlik doneminde beslenmeyide ogrenmeye calis arastir ve ilk ayin bittiginde beslenmenide ogrenmis diyetini hazirlamis ol ondan sonra daha cidddi agirlik idman programlari benim yazdigim bu sitede mevcut onlara gecebilirsin

etrafindaki insanlarin garip sekilde fazla agriliklarin altina girdiini goreceksin hic orali olma cok sakin mantikli agirliklar sec ve hareketleri dogru uygulamaya calis amacin ilk ayinda VUCUT GELISTIRME SPORUNU OGRENMEK VUCUDUNU BU SPORA HAZIRLAMAK OLMALIDIR.

Kullanıcı avatarı
ArroWz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ArroWz » Nisan 6th 2013, 23:39

ilk adım budur anladım : VUCUT GELISTIRME SPORUNU OGRENMEK VUCUDUNU BU SPORA HAZIRLAMAK OLMALIDIR.

çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
ArroWz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ArroWz » Nisan 6th 2013, 23:47

son olarak 4 gün yapacağım ve alışma dönemi süresi içerisinde off günler evde çalışmalımıyım.

evimde dumbell , kelebek, BACK LAT PULL - PULLDOWN ,LEG EXTENSİON aletleri mevcut

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Nisan 6th 2013, 23:56

unutmaman gereken cok onemli bir kuralda DINLENME devresidir vucut gelistirmede antrenman esnasinda kaslarimiza zarar veririz kaslar bu zorlanma bu tepkiye etki olarak kendilerini yenilemeye, tamir etmeye baslarlar buda GELISIM anlamina gelir bu demek oluyorki DINLENME cok onemli evde antrenman yapma spor salonuna gidecegin bir sonraki antrnemanina enerjini sakla dinlenme devresinin hakkini ver iyi beslen

Kullanıcı avatarı
Vucutor3
Yönetim
Yönetim
İletişim:

Mesajgönderen Vucutor3 » Nisan 6th 2013, 23:58

gene bu linkte benim hazirladigim yeni baslayanlar icin bir program var bunuda goozden gecir

http://www.vucutcu.com/forum3/viewtopic.php?t=18475

Kullanıcı avatarı
ArroWz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen ArroWz » Nisan 7th 2013, 00:02

çok teşekkür ederim bu program benim için daha uygun gibi

Kullanıcı avatarı
bgrhnGNC
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bgrhnGNC » Kasım 21st 2013, 15:38

" VUCUT GELISTIRME SPORUNU OGRENMEK VUCUDUNU BU SPORA HAZIRLAMAK OLMALIDIR." Bence anahtar cümle bu edip abi çok doğru söylemiş. Amaç spora gelişime hazırlıktır yani temel atmadır. Spor yapmayan sedanter bir insanken bir anda spora gireceksiniz bunu ileri düzey antrenmanlar ya da seyrek çalışma planlarıyla gerçekleştiremezsiniz unutmayın halı saha da bile maça başlamadan bi kaç tur koşar ısınırsınız ısınmak kasları vücudu hazırlamak için bu da aynı mantık ilerleyen dönemler için hazırlık alıştırma vücuda bak bundan sonra senin işin bu deme şeklidir. O yüzden program çok güzel bir prgram ve egzersizlerin tamamı başlangıç seviyesinde set ve tekrar sayıları da gayet mantıklı bence üzerine fazla konuşmaya gerek yokhiç durmayın başlayın ;)

“Vücut Geliştirme Antrenman programları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir