Weider Power Whey Hakkında Bilgi

Protein Tozları

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
cmklmc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cmklmc » Ocak 19th 2014, 11:18

Zaym1n kardeşim öncelikle sana şunu söyleyim. Bu sporu ne amaçla yapacaksın profesyonel olarak vucut geliştirmeci gibi bu işten para kazanmak ve kariyer mi? Yoksa sağlıklı ve fit görünmek için mi?

Eğer sadece bana ürünü kalitesini değerlendir dersen weider markasının tüm ürünleri kalitelidir. Ürünün kalitesinde sıkıntı yoktur.

Bu ürünü kullanmanı söyleyen hocan vucut geliştirmeci yarışmacı arkadaş işi kendi için çözmüştür. Sana söylediği ürünü tek başına kullanmadığından emin ol, başka şeylerde kullanıyor. Sende hocan gibi kaslı olmak kas yapmak hayali ile bu ürünü alırsan hayal kırıklığına uğrarsın çünkü supplementler sihirli tozlar değildir. Bunlardan 1 kutu bitirince 10 kg kas yükleyemezsin. supplementler profesyonel gibi hakkını vererek çalışmadıktan sonra gereksizdir. Hakkını vererek çalışsan biri için bile çok gerekli değildir. sebebine gelicek insan vucudunun alacağı ve kullanacağı protein miktarı genetik kodlarında bellidir. senin vucudun maximum alacağı protein bellidir fazlasını alsan bile sentezlemez kullanmaz. Bilmen gereken şey insan genetiği kadar gelişir. Zaten genlerin etkisi olmasaydı herkes bir usain bolt, dwayne wade, c.ronaldo yada heath gibi kaslı olurdu. Yani özendiğimiz sporcular olmazdı. Onların genetikleri bir kademe daha bizlerden üstün. çalışarak onların seviyesine yaklaşılabilir. Bir Philip Heath olmazsın ama kendine göre bir seviyede olursun. İşin sırrı;
düzenli beslen (%60) - çalış (%20) - dinlen (%20)

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 19th 2014, 14:51

@cmklmc
Amacım spor yapmak ancak tabi ki vücudumu geliştirebildiğim kadar geliştirmek isterim. Pek çok yeni başlayandan duyduğum çok kaslı olmayayım plaj vücudu yeter düşüncesinin aksine olabildiğince iri olmak istiyorum. Ancak hem ektomorf olmamdan hem yeterli bir disipline sahip olmamamdan dolayı 5-10 senede yapsam çok fark yaratacak bir vücuda sahip olamam diye düşünüyorum.

Supplementlerin tabiki sihirli bir toz olmadığını ve kullanılırsa bir anda kas gelişimini uçurmayacağını biliyorum, önceki mesajlarda söylediğim gibi destek amaçlı kullanmak istiyorum. Kilo başına minimum 2gr protein alımı öneriyorlar genelde bende yuvarlak bir hesapla bunu yapamadığımı fark ettim. Bu yüzden destek almak istedim.

Hakkını verip vermediğimi bilmiyorum ancak çok kötü de çalışmıyorum haftada 4 gün max ağırlık aşağı yukarı 40-45 dakika süreli çalışıyorum.

Hocanın tabi ki birçok şey kullanıyor olduğunu veya olabileceğini biliyorum zaten onun gibi olma ihtimalim yok, kendisi endomorf-mezomorf melezi sanırım, kaldı ki ne kadar süredir bu sporu yapıyor ve nasıl çalışıyor bunlarda çok önemli. Yani basitçe hemen böyle olayım, kaslar fırlasın dışarı gibi bir düşüncem yok.

Sadece bu ürün hakkında yorum istedim hala olumlu düşünüyorum ürün konusunda ve almak konusunda ancak emin olamıyorum.

Sence alıp kullanayım mı 1 kutu?

:)

@MettÇK
Fiyat pek önemli değil verimli olduktan sonra fiyat aralığını geniş tutabilirim. Ultimate için çok yorum var çoğunluğu olumlu güzel bir alternatif olabilier.

Kullanıcı avatarı
cmklmc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cmklmc » Ocak 19th 2014, 15:09

Protein tozu istiyorsan sana 5 marka sağlamdır.
1) Muscletech
2)BSN
3)Weider
4)universal
5) ultimate
birde ekleyebileceğin optimum markası
protein tozlarında 1 serviste yaklaşık 20-30 gr arası protein alırsın markadan ziyade bütçene uygun al
tabi gidip de fason üründe alma

Kullanıcı avatarı
cmklmc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cmklmc » Ocak 19th 2014, 15:25

Zaym1n yanlış anlama ama sana kilo başına min. 2 gr protein al diyen kimdir. Demek istediğim belki senin vucudun yapın gereği killo başına 1,0 gr proteini bile sentezlemeyecek kullanmayacak belkide kilo başına 4gr proteine ihtiyacın var.

Protein ihtiyacı standart kilo başına 2 gr olsaydı ozaman 2000 kalorilik belenme programıda olmazdı 5000 kalorilik beslenme programıda olmazdı.

Herşeyin fazlası zarar ihtiyacından fazlasını kullanmazsın örnek vereyim yine 3 tane saatin var ama 1 tanesini kullanıyorsun diğer ikisi ihtiyaç fazlası proteinde de aynı 2 gr fazlaysa vucut ihtiyaç fazlasını kullanmaz.

Ürün hakkında yorumumuda yapmıştım. sağlam üründür.
Kullanmakta ısrarlıysan bütçene uygun olandan başla derim.

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 20th 2014, 00:34

Kilo başına 2gr protein'i bu forumda ve diğer forumlarda okudum basit formülle ağırlığınızın 2 katı kadar protein alın şeklinde tavsiyeler okudum. Yani 78 kiloyum 140-150gr arası protein almam gerek sanırım günlük tabi bu tahmini bir rakam, dediğin gibi metabolizmaya bağlı değişiklik gösteriyor ancak ortalama bir rakam verilmiş sanırım.

Bütçe konusunda herhangi bir sıkıntım yok gibi yani besin değerlerini en iyi olanı tercih etmek istiyorum. Muscletech fiyat/performans konusunda iyi sanırım. Peki besin değeri konusunda en iyisi hangisidir? Hacim kazanmak ve protein ihtiyacıma destek olmak amacıyla hangisini tercih etmeliyim. Sırf salondaki hoca tavsiye ettiği için Weider'la karşılaştırmak istiyorum Weider hacim artırmana ciddi anlamda yardımcı olur dedi hoca.

Kullanıcı avatarı
murat tahan
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen murat tahan » Ocak 20th 2014, 09:33

Zaym1n hoca tavsiyesiyle supplement alınmaz

internet deniz gibi okyanus gibi araştırmak lazım hoca dediklerimiz genelde kendi ceplerini düşünürler ve yada çıkarlarını en doğrusu ARAŞTIRMAK.

Bana göre weider Türkiyede garip fiyatlara satılıyor ve sizler aldıkçada bu faiş fiyatlarla satılmaya devam edicek.

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 21st 2014, 00:46

Söylediğim gibi kendi cebini düşündüğünden önermiş olamaz, çünkü hocaya da söyledim alırsam internetten alacağım diye.

Bu forumu ve diğer forumları sürekli okuyorum zaten, ancak weider ile ilgili çok az yorum var hoca baya bir övüp hacim kazanmanda baya yardımı olur dediği için danışmak istedim. İlla onu alacağım veya ben sizi dinlemiyorum kafayı taktım başka marka olmaz demiyorum. Sadece ürün hakkında yorum istedim ve almalı mıyım dedim. :)

Tavsiyeleriniz nedir sadece performans açısından bakmak istiyorum olaya yani en iyi verim alabileceğim ya da verimli olma olasılığı yüksek hangisidir. Hacim kazanmak için hangisini alayım? (Yanlış anlaşılma olmasın diye belirteyim kullanırsam sihirli şeyler olmayacağını veya inanılmaz şeyler olmayacağını biliyorum sadece destek anlamında hangisi verimli olur diyorum, elbette ki hepsinin belli bir katkısı olacaktır ancak sizin tavsiyeniz hangisi) :)

Kullanıcı avatarı
TRUST
VIP
VIP

Mesajgönderen TRUST » Ocak 24th 2014, 16:47

cmklmc yazdı:Protein tozu istiyorsan sana 5 marka sağlamdır.
1) Muscletech
2)BSN
3)Weider
4)universal
5) ultimate
birde ekleyebileceğin optimum markası
protein tozlarında 1 serviste yaklaşık 20-30 gr arası protein alırsın markadan ziyade bütçene uygun al
tabi gidip de fason üründe alma

senelerin ödüllüsü Optimum ne oldu?

Kullanıcı avatarı
cmklmc
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen cmklmc » Ocak 24th 2014, 21:44

Anlamadım TRUST bey optimumu ben listemde tutmuşum.

Zaym1n
Üye
Üye

Mesajgönderen Zaym1n » Ocak 26th 2014, 15:36

Geçen gün gidip aldım sonunda protein tozu ve Dymatize ISO-100 aldım.

Tadı berbat yani hiç sevmedim ancak umarım güzel bir destek olur benim için.

Öneriler için çok teşekkürler bu kutu bittiğinde bana faydası, desteği olduğunu düşünürsem yine alacağım.

“Protein Tozları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir