Protein zararlı mı?

Protein Tozları

Moderatör: murat tahan

uçanbalon
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 5
Kayıt: Haziran 2nd 2017, 08:51

Protein zararlı mı?

Mesajgönderen uçanbalon » Ağustos 25th 2017, 11:18

Bu sorunun cevabı özellikle sporcular için oldukça önemlidir. Zira piyasada dolaşan efsaneler meraklıların kafasını karıştırmaktadır. Performans artırmaya ve vücudun protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olduğu için tercih edilen ürünlerin, faydaları ile de dikkat çektiği gözlenmiştir. Bu tür takviyelerin ilaç olmadığının bilinmesi gerekmektedir.

Gıda alerjisinin ortaya çıkması için protein alınması ve bağışıklık sisteminin devreye girmesi gerekmektedir. Süt içildiğinde yaşanan sindirim sorunları protein tozu kullanımında da ortaya çıkabilir. Bu durum protein zararlı mı? Sorusunun sorulmasına neden olabilir. Sağlıklı bir bireyseniz kullanacağınız desteklerden olumsuz olarak etkilenmenizin söz konusu olmadığı gözlenmiştir. Ancak yaşadığınız sağlık sorunları ile protein alımı arasında bir ilişki söz konusuysa sorun yaşayabilirsiniz.

Piyasada yer alan,
Markalı ve
Tarım Bakanlığı onaylı ürünleri tercih ederek sağlık sorunu yaşamadan gıda takviyesi yapabilirsiniz.
Piyasadaki en iyi ürünleri araştırarak ve karşılaştırmalar yaparak bulabilirsiniz. Bu konuda uzman görüşlerinden yardım almak da sizin için faydalı olabilir.

Kullanıcıların en çok merak ettikleri soruların başında dymatize protein tozu kullanımının kilo aldırıp aldırmayacağı gelmektedir. Protein zararlı mı? İse ikinci merak edilen sorudur. Kilo almak yani yağlanmak günlük olarak alınan kalori miktarı ile ilişkilidir. Yaptığınız aktiviteler sonucunda harcadığınızdan daha fazla kalori almanız kilo almanıza sebep olur. Bu son derece basit bir hesaptır. Burada kaloriyi nereden aldığınız değil, totalde alınan kalori miktarı önemlidir . Protein tozlarının düşük kalorili oldukları da unutulmamalıdır.

“Protein Tozları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron