GLUTAMINE KULLANIMI !!!

Supplementlerde Sporcu Besinlerinde Amino Asitler

Moderatör: murat tahan

gokhanacr
Yeni Üye
Yeni Üye

GLUTAMINE KULLANIMI !!!

Mesajgönderen gokhanacr » Mayıs 5th 2006, 14:27

Herkese merhaba,
Yakalaşık 2,5 aydır BB yapıyorum.Amino acid ve creatine kullanıyorum.
Bu aralar creatine biraz azalttım.1,5 aydır çalışma öncesi 5 gr(bir çay kaşığı) kullanıyordum.Amino ya devam (universal 1900).
Çalışma yoğunluğunu arttırdıkça yorgunluk daha fazla olmaya başladı.Glutamine tavsiye ediliyor.Bu konudaki yorumlarınız nedir ve ne şekilde kullanılır.

Tşk.

bodyline
Üye
Üye

Mesajgönderen bodyline » Mayıs 5th 2006, 15:59

Bir günde ne yiyorsun ??

Hangi sistemde çalışıyorsun ??

Kullanıcı avatarı
Caglar Cesur
VIP
VIP

Mesajgönderen Caglar Cesur » Mayıs 6th 2006, 19:18

evet calısma sıstemın nasıl beslenmenıde nasıl yaptıgını yazarsan sana daha ıyı yardımcı olacagımzıı sanıorum

mos
Üye
Üye

Mesajgönderen mos » Mayıs 7th 2006, 12:14

hayatimda ilk kez kreatin kullaniyorum, bir daha alacak olursam emin oldugum tek sey toz kreatin almayacagimdir.

5gr = 1cay kasigi demis, ben hep 2-2,5 cay kasigi koyuyordum :) lanet olsun!

gokhanacr
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen gokhanacr » Mayıs 8th 2006, 11:00

Haftada 4 gün (Salı ,perşembe ,cumartesi ve pazar) çalışıyorum.
Ortalama 8 hareket ve 4 set basıyorum.Çalıştığım için çok iyi beslendiğim söylenemez ama elimden geldiğince protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.
Kilo başına ort 1 gr. protein almak gerekir deniyor ama açıkcası bunu başarabildiğimi zannetmiyorum.
Tşk.

kerem2017
forumdostu
forumdostu

Mesajgönderen kerem2017 » Mayıs 8th 2006, 16:32

4 gün çok fazla gelir arkadaşım. Zaten beslenemiyorum diyorsun. Bence max 3 gün çalış haftada. Ancak çok iyi beslenebilirsen 4 gün olur. Kolay gelsin...

mos
Üye
Üye

Mesajgönderen mos » Mayıs 8th 2006, 16:51

belki çok eski kafalı yaklaşıyorum olaya ama..
ben bu sporu böyle formülize edip sabit kalıplar içine sokmaya karşıyım.

günde 200 gram protein al, 4 saatte bir eşit miktarlara böl, eline bir kalori cetveli al, buna göre ye, buna göre iç, buna göre uyu. şu kadar saat şu kadar dakika çalış, şu günler çalış falan filan..

bunlar yanlış demekten imtina ederim, ama bu işi profesyonel olarak yapan kaç kişi var aramızda? burası spesifik bir platform olduğu için elbette genel ortalamanın üzerindedir aramızdaki profesyonellerin sayısı, ancak spor salonlarında bu sporu icra eden sıradan insanlara bakarsak çoğumuz sadece "spor olsun" diye yapıyoruz.

daha açık bir ifadeyle şöyle diyebilirim, bu işten ekmek kazanmak gibi bir idealiniz yoksa, bu kadar dar kalıplara sokmayın kendinizi. bu bir süre sonra sıkıcı hale getirebilir bu sporu sizin için.

canınız antreman mı yapmak istiyor? gidin bünyeniz elveriyorsa her gün yapın. burada kontrol tamamen sizin iradenizde olmalı, bir kalori cetvelinde ya da bir antreman programında değil. bir gün antremana gitmeyecekseniz bunun sebebi programınızda öyle yazması olmasın, bunun sebebi sizin o gün antreman yapmak istememeniz olsun.

wolveron
forumdostu
forumdostu
İletişim:

Mesajgönderen wolveron » Mayıs 8th 2006, 17:05

Mos kardeş bence body ye çok basit yaklaşmışın. Evet doğrudur bu spor dalından bir kazancımız yok ama yaptığımız sporun adı body building vucut inşası . Eğer o kadar basit bakıyorsan zaten sadece spor yani kültür fizik yapman yeterli olacaktır body yapmana gerek yok.Ama body yapacaksanda belirli kurallarına uyman lazım. Uymassan sende bu kelimemi sakın yanlış anlama hiç kimseyi kırmak veya üzmek istemem body nin hamallığını yapmış olursun.Çünkü spor dalları için en çok ciddiye alman gereken dallardan birisini yapıyosun.O kadar emek veriyosun karşılığını almak istersin dimi.düşünsene çalışıyosun o kadar ağırlığın altına giriyosun.Ama gelişme çok az oluyor.Diğer taraftan başka birisi çok iyi besleniyor.ve senin 2-3 katı kas yapısına ulaşmış.Sende istemezmisin.Bence biraz daha düşün ve bodye verdiğin değeri arttır.Başarılar

mos
Üye
Üye

Mesajgönderen mos » Mayıs 8th 2006, 17:18

merhaba;

kesinlikle yanlis anlayip da kirilmadim, aksine dogru bir tanim. eger bahsettiginiz seyin adi hamalliksa ben bunu yapiyorum gercekten.

bakin ben 5-6 ay askerlik hizmetim disinda hic ara vermeden 2002 senesinden beri bu sporu yapiyorum. tabi ki baskasinin adina konusamam, ama kendi adima samimiyetle soyleyeyim, eger bu kadar kaliplara sokmaya calissaydim en fazla 1 sene sonra canim sikilirdi :)

herkesin bu spordan beklentileri farkli..
mesela ben asla ama asla hacim yapmak istemedim. eh tabi ki bunca sene sonra ister istemez bir yerlerimiz sisiyor, fakat bahsettigim, hacim derken kastettigim nedir tahmin edebiliyorsunuzdur.

ben vucudum fit olsun, aynaya baktigimda "antreman yapiyor bu adam" diyeyim kendime yeter diye dusundum hep. kolum 2 senedir 43 cm, sunu 45 yapamadim gitti diye dusunmedim hic :) ben bazi donemler haftanin hergunu salona girerim, bu donemler eger 1-2 haftayi gececek nitelikteyse programimi hemen degistirir 6 parcaya bolerim her gun bir adale calistiririm, bir gun sadece kardiyo yaparim. ama normal sartlarda da haftada zaten "en az" 4 gun salondayim. 5 nci gün de gidersem ne olur? hic bir sey olmaz :) tabi ki bu isi yapacak insanlar bana gelip salonda sorular sorunca boyle akil vermiyorum, bu tamamen sahsi bir tercih. ama kimseyi de robot gibi programlamamaya gayret ediyorum.

polatyucel
Üye
Üye

Mesajgönderen polatyucel » Mayıs 8th 2006, 17:23

bizim sporumuz çok güzel bir spor, içinde hırs, azim, mücadele, yarış , istek , arzu vb. ne ararsan var. Öncelikle de ferdi bir spor; başarısı da başarısızlığı da bize ait. Neden günde 15-20dak düzenli koşu yapıp vücudumuzu zinde tutmuyoruz da tonlarca kilo kaldırıyoruz, hep biryerlerimizde sabit bir ağrı ile dolaşıyoruz, güçlendiğimizi farkettiğimide mutlu oluyoruz veya diğerleri olumsuz eleştiri yaptığında içimiz burkuluyo? Bence bu soru bizi diğerlerinden farklı kılıyo. Hobi bile olsa öncelikle vücudu sonrada ruhumuzu disiplin altına alan bir spor bu. Bence güzel olan yanlarından biri de bu.

Yarışmacılar, bu işten para kazanlar için de tarif edilemeyecek duygulara sahip. Aylarca diyetten , sert idmanlardan sonra podyumda olmak hele bir de madalya almak çok büyük anlamlar ifade eder. Yaşayanlar bilir...

“Aminoasit ler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir