Anabolik-Androjenik Steroidler

Steroidlerin Insan Sagligina verdigi zararlar.

Moderatör: murat tahan

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 25th 2014, 08:13

Muhammet SONMEZ yazdı:Dışarıdan alınan testosteron vücudun ürettiği doğal testoyu sıfırlamaması içinde kullanılan androjenler var....
Bunu tam anlayamadım?

Testosteron ve türevleri androjen reseptörüne bağlanarak iş görüyorlar. Testo'dan başka androjen yok (*). Dışarıdan yeterli veya yeterinden çok testo girişi varsa (androjen reseptörleri meşgulse) vucudun sinyal mekanizmaları testo üretimini durduruyor. Benim anladığım bu.

Testo kullanımı zamanı estrojene dönüşümü önlemek (**) ve LH tetikleyici kimyasallar almak (***) belki testo kullanımı zamanı vucuttaki doğal üretimin sıfırlanmasını engelleyebilir. Kim bilir?

Hatırlatayım; bu başlıkta yazdıklarım tamamen teorik, maalesef hiç pratik bilgim yok..

(*)geçen yıl testo olmayıp androjen reseptörüne bağlanan başka birşey satılıyordu ama o da vucuttaki testo üretimini durduruyor.
(**)estrojen seviyesi de testo üretimi sinyal mekanizmasını çalıştırıyor.
(***)LH tetislerde testo üretimini tetikleyen bir ön hormon. Bu ve estro önleyiciler pct'de kullanılıyor zaten.

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Şubat 25th 2014, 08:20

muscledude yazdı: Çok güzel bir örnek vereceğim Kemal abi bilmiyorum katılırmısın ,

Bu tıpkı senelerce spor yapan birinin ( Steroidler )' ile bıraktığında bir anda sönmesi gibi birşey doğrumu verdiğim örnek :)
Kimden bahsettiğini anlamadım kusura bakma..

Ama şu var.. Senelerce ağırlık çalışan bir insan steroid alımını bıraktıktan sonra bir anda balon gibi sönmez. Kasları büyüten şey sadece steroidler değil, aynı zamanda uygun genetik, ciddi antrenmanlar ve iyi beslenme de olmazsa olmaz. Bu 4'lüden sadece steroidi çıkarınca vucut yine de ortalama insanlardan kat be kat iyi olacaktır. Tabii ki steroidle beraber antrenmanı da bırakırsa bir süre sonra küçülebilir.

Ya dasenelerce hiç ara vermeden devamlı kullandıysa belki testo üretimi asla normale dönmeyebilir. Bu durumda kas yapması veya olanları saklaması imkansızlaşır. O zaman da doktora gidip testo takviyesi reçetesi alır ve ömrünün sonuna kadar kullanır.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 25th 2014, 08:44

Kemal abi, bir daha baktım dediğim ilaç (p***n) dışarıdan alınan testonun reseptöre bağlanmasını hızlandırıyormuş sadece.Ben yanlış biliyormuşum.

Kullanıcı avatarı
muscledude
VIP
VIP

Mesajgönderen muscledude » Şubat 25th 2014, 11:12

Kemal Siren yazdı:
muscledude yazdı: Çok güzel bir örnek vereceğim Kemal abi bilmiyorum katılırmısın ,

Bu tıpkı senelerce spor yapan birinin ( Steroidler )' ile bıraktığında bir anda sönmesi gibi birşey doğrumu verdiğim örnek :)
Kimden bahsettiğini anlamadım kusura bakma..

Ama şu var.. Senelerce ağırlık çalışan bir insan steroid alımını bıraktıktan sonra bir anda balon gibi sönmez. Kasları büyüten şey sadece steroidler değil, aynı zamanda uygun genetik, ciddi antrenmanlar ve iyi beslenme de olmazsa olmaz. Bu 4'lüden sadece steroidi çıkarınca vucut yine de ortalama insanlardan kat be kat iyi olacaktır. Tabii ki steroidle beraber antrenmanı da bırakırsa bir süre sonra küçülebilir.

Ya dasenelerce hiç ara vermeden devamlı kullandıysa belki testo üretimi asla normale dönmeyebilir. Bu durumda kas yapması veya olanları saklaması imkansızlaşır. O zaman da doktora gidip testo takviyesi reçetesi alır ve ömrünün sonuna kadar kullanır.

Paul Dillett Mesela Kemal abi :) ,

Senelerce Steroid Kürleri Uyguladı , Çok ağır çalıştı , Ancak son 5 yıldır antrenman yapmıyor diye biliyorum

Ve şuanki hali içler acısı.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Şubat 27th 2014, 10:45

Kemai abi, bu başlık altında birkaç soru sormak istiyorum.

1) Kür zamanı dışarıdan alınan testo doğal testoyu sıfırlıyorsa yapay testo ile çocuk olma ihtimali nedir? Çocuk olma olasığıda varsa çocukta genetik veya kalıtsal sıkıntılar yaratır mı?

2) İlaçları bıraktıktan sonra testo değerleri normale dönmüş kişilerin çocuk yapmayı düşünürse yukarıda yazdığım gibi sıkıntılar yaşanır mı?

Kitapta bunula ilgili bilgiler var mı?

Kullanıcı avatarı
sekyates
VIP
VIP

Mesajgönderen sekyates » Şubat 28th 2014, 15:07

slmlar,

belki daha önce bu baslik altinda ele alinmis olabilir veya bu basliga hic uygun olmayabilir ama SARMslar hakkinda ne düsünüyorsunuz ?

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mart 3rd 2014, 20:02

Sekyates hoşgeldin..

SARM denilen meselelerin yan etkileri steroidlerden pek farklı değil. Bunlar da androjen reseptörlerine bağlanıyorlar ve dolayısıyla vucuttaki doğal testo üretimini durduruyorlar. Belki estrojene-DHT'ye dönüşmüyorlar ama yumurtalıklar küçülüyor, doğum kontrolü etkisi var, ve PCT ihtiyacı doğuruyor. Bir de üstüne, yeni kimyasallar oldukları için bütün yan etkileri tam bilinmiyor.

Bence uzun zamandır kullanılan ve bilinen steroidleri kullanmak çok daha az zararlı..

Kullanıcı avatarı
Kemal Siren
VIP
VIP

Mesajgönderen Kemal Siren » Mart 3rd 2014, 20:10

Muhammet SONMEZ yazdı:1) Kür zamanı dışarıdan alınan testo doğal testoyu sıfırlıyorsa yapay testo ile çocuk olma ihtimali nedir? Çocuk olma olasığıda varsa çocukta genetik veya kalıtsal sıkıntılar yaratır mı?
Dışarıdan testo alımı doğum kontrolü hapı etkisi yapıyor. Yani, dışarıdan testo alan erkekler steril oluyorlar. Mantık aynen kadınların doğum kontrol hapı gibi; onlar da estrojen alıyorlar ve doğal estrojen üretimi durduğu için çocuk sahibi olamıyorlar. Çocuk sahibi olabilmek için vucutta doğal olarak üretilen cinsel hormon ŞART.

Muhammet SONMEZ yazdı:2) İlaçları bıraktıktan sonra testo değerleri normale dönmüş kişilerin çocuk yapmayı düşünürse yukarıda yazdığım gibi sıkıntılar yaşanır mı?
Testo değeri normale döndükten sonra hiç bir problem kalmıyor. Aynı doğum kontrol hapı kullanan kadınlardaki gibi, kullanımı durdurduktan bir süre sonra çocuk sahibi olmak mümkün.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Mart 3rd 2014, 22:10

Tesekkur ederim Kemal abi.

Kullanıcı avatarı
Muhammet SONMEZ
VIP
VIP

Mesajgönderen Muhammet SONMEZ » Mart 3rd 2014, 22:11

Tesekkur ederim Kemal abi.