Ana sayfa Antrenman Gelişmek İçin Dinlenin

Gelişmek İçin Dinlenin

2206
0
PAYLAŞ

kas-gelisimi-icin-dinlenin

Diyet ve dinlenme gelişmeye giden yoldaki en önemli adımdır.Spor salonunda canım çıkıyor ama kaslarımda gözle görünür gelişme yok.Nerede yanlış mı yapıyorsunuz? Bazen kaslarımızı o kadar zorlarız ki, vücudumuzun dinlenmesi ve kendini onarması için ona yeterince zaman tanımayız. Bunu yarışmacılar da yapar. Sadece vücudun belli bir bölgesine odaklanıp, sürekli aynı kas gruplarını üst üste çalıştırırlar ve kasların kendini toplaması için zaman tanımazlar. Bu yüzden sürekli ağırlık çalışmak, her zaman doğru cevap olmayabilir.

Güç, zamanla kazanılır. Vücut geliştirmeye başlayan gençler çok hevesliler ve bir anda hem iyi bir vücut, hem de önemli ölçüde güç kazanmak istiyorlar.Ama bu kesinlikle zaman istiyor; haftalardan ya da aylardan söz etmiyorum, kasların ve diğer her şeyin olgunlaşması ve kendini iyice belli etmesi için yıllar geçmesi gerekiyor.

Bunun için tek bir çözüm yok. ama temiz beslenme, düzenli antrenman ve dinlenme bir bütünün ayrılmaz parçaları. Bunların hepsini doğru bir kombinasyon ile birleştirirsen yıllar içinde plato dönemlerim aşırı zorlanmadan aşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd