Ana sayfa Antrenman Makaleleri Giant Set Nedir? ve Nasıl Yapılır?

Giant Set Nedir? ve Nasıl Yapılır?

2374
0
PAYLAŞ

Giant Set Nasıl Yapılır?
Giant Set iki karşıt kas grubunun kısa aralıklar içerisinde çalıştırılmasıdır. Örneğin birinci sette göğüs çalıştırıp, ikinci sette bacak çalıştırmak gibidir.
Giant Set Avantajları
Bir saatten fazla spor yapmak ya da günde bir saatten fazla vücut çalışmak stres artıran bir özelliğe sahiptir. Bundan dolayı da bir saatten fazla sürmeyen giant set ile stresinizi yok etmiş olursunuz.
Çalışma yaparken yoğunluk önemlidir. Bir alanda yoğunlaşmak olanda yanmanın da artmasını sağlayacaktır. Giant set de yoğunluğu artırıcı bir özelliğe sahiptir. Giant set ile iki karşıt kas grubu çalıştırılır ve bir saatten az süren bu çalışma kas oluşumu ve yağ yakımı açısından oldukça önemlidir. Giant setin büyüme hormonu salgılayan bir özelliği bulunmaktadır. Büyüme hormonunu salgıladığı için de kas büyütmeniz çok daha kolay olacaktır.
Giant Set yapmak kasları güçlendirmesi açısından da önemlidir. Yapılan araştırmalara göre Giant set yapıldıktan sonra ikinci Giant set de karşıt gruplu kasların çok daha fazla güçlendiği ortaya çıkmıştır.
Karşıt kas gruplarını çalıştırmak kan akışını hızlandırır. Kan akışının önemi ise kas yapmada ve metabolizmanın hızlanmasında etkilidir.
Giant Set çalışmanın şiddetlenmesine ön ayak oluşturmaktadır.
Giant Set Ne Zaman Yapılmalı?
Giant set her hangi birinin yapabileceği spor türü değildir. Ancak bunu ileri seviyede olan sporcuların yapması doğrudur.

asdasd