Growth Hormonunu Doğal Olarak Arttırma Yöntemleri

  2461
  0
  PAYLAŞ

  Growth Hormonu Nedir?

  Growth hormonu kelime anlamıyla beraber büyüme hormonu demektir. Yüz doksan küsür aminoasitten oluşan polipeptit bir hormondur, insanlarda hipofiz hormonundan ve bazı koşullarda salgılanmaktadır. Antrenman, uyku, düşük kan şekeri (düzenli beslenme), stres gibi etkenler bu hormonun salgılanmasını etkiler.

  Uykunun büyüme hormonunu arttıran en mükemmel şey olduğunu bilimadamları kanıtlamıştır. Uykunun üçüncü ve dördüncü RAM’inde (gece 23:00-06:00 arasında) ve öğlen 12:00-13:00 arasında uyumak growth hormonunu maksimum seviyede arttıracaktır. Bir sporcu için öğlen uykusu ve gece uykusu çok önemlidir.

  o-CATCH-UP-ON-SLEEP-facebook

  Büyüme hormonunun en büyük düşmanı yüksek kan şekeridir. Kan şekerimizi yüksek tutarsak büyüme hormonu neredeyse hiç salgılanmayacaktır. Düzenli ve sağlıklı beslenme büyüme hormonunu arttıracak etkenlerden biridir.

  Özellikle çocuklarda boyun uzamasını ve büyümesini arttırmak istiyorsak basit şekerlerin hayattan çıkması gerekir. Boyumuzun uzaması ve kas yapabilmemiz için vücudun ihtiyacı olan besinleri alması gerekir. D vitamini, kalsiyum, proteinlerin yapı taşı olan argenin, lizin ve ornitin büyüme hormonunun salgısını arttıracaktır.

  Çok yağlı beslenmeden doğada saf bulunan karbonhidratların (yağsız ve tuzsuz yapılmış pirinç) belirli bir miktar yenmesi vücudun enerji ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacaktır. Meyve tüketirken glisemik indeksi düşük meyveleri seçersek (örneğin yeşil elma ya da ananas) büyüme hormonu sorunsuz bir şekilde salgılanacaktır.

  small-apple-pineapple-12032470

  asdasd