Protein Tozu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

  5911
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirme sporuna merak salan ve kaslı bir vücuda sahip olmak isteyen her sporcu ilk başlarda küçük bir araştırma evresinden sonra protein tozu kullanmaya karar verir ya da kullanan arkadaşlarıyla bilgi alışverişinde bulunur. Protein tozları gerek fiyatları gerek kullanımları gerekse de türleri bakımından her spor salonunda tartışma konusu olmayı başarmış bir üründür. Bunun başlıca sebebi ise vücudu geliştiren ana etmenin protein olmasıdır. Protein vücut geliştirme sporu ile uğraşan sporcular için olmazsa olmazdır. Bunun sebebi ise kasların hacimce gelişmek ve büyümek istemesine en erken cevabı protein tozlarının vermesidir. Elbette ki protein tozu almadan da kaslı bir vücuda sahip olmak ve güzel görünüme kavuşmak mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki protein tozu kullanılarak 4-6 ayda yapılan kas protein tozu kullanılmadan ve aynı miktarda protein alınarak 1 senede yapılabilmektedir. Bunun sebebi protein tozunun yararlı olması değildir. Besin elbette ki protein tozundan daha önemli ve faydalıdır. Ancak spor yapan bir sporcu idmanından 45 dakika sonra kanında o enerjiyi ve vitamini tekrardan bulmalıdır ki kaslar hacimce genişlesin ve proteinler yerine ulaşsın. Besin olarak alınan proteinlerin kana karışması 2 ile 3 saat arasında değişmektedir. Ancak spordan sonraki ilk 45 dakikanın çok önemli olduğu hatırlanırsa besin olarak alındığında etkisini 2 ya da 3 saatte gösterecek proteinler sıvı yoluyla alındığında 45 dakikadan çok daha kısa bir süre içerisinde kana karışarak etkisini gösterecektir.

  Protein tozunun faydaları nelerdir?

  Protein tozunun şu ya bu faydası vardır diye direkt olarak söylemek doğru olmaz. Ancak idman sonrası 45 dakika kuralı hatırlanırsa protein tozlarının bu konuda başka seçeneği yok gibidir. Yani 45 dakika içerisinde alınan protein sıvı olmalıdır ki kana direkt olarak karışabilsin. Besinin emilmesi de uzun bir işlem olduğundan protein tozu bu konuda rakipsiz bir üründür. Protein tozunun asıl faydası ise kas yapmak isteyen insana kas yaptırması kilo almak isteyen insana kilo aldırmasıdır. Bunun sebebi de şöyle açıklanabilir. Kas yapmak isteyen kişi idman programında bu şekilde çalışır ve protein alırsa kasları daha da belirginleşecektir. Ancak kilo almak isteyen ve bu durumdan şikâyet eden biri ona göre programla çalışacağı için idman sonrasında aldığı protein tozu da kişiye bu şekilde etki edecektir. Bu tozların bir diğer faydası ise sıvı olarak tüketildiğinden dolayı vücuda zarar vermemesi ve olması gerekenden fazla alınan protein sıvı halde alındığı için daha etkili sonuçlar vermesidir.

  Bizlerin sizlere bu konuda önerisi olan Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr protein tozu ise gerek içerisinde bulunan yüksek protein miktarı gerekse takviye bileşenleri ile sporcular arasında oldukça tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Kıyaslamalarda fiyat performans açısından oldukça güzel sonuçlar veren ve kullanıcı sayısı günden güne artan Hardline protein tozuna sizde sitemiz aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Sitemizde bulunan ürün görselleri kendi görselleri olup dilerseniz siteden yaptığınız inceleme dahilinde sitemizin iletişim bölümünden de çeşitli soruları yöneltebilir ve amacınıza yönelik protein tozunuzu temin edebilirsiniz. Ancak sizlerin amacı da güzel ve fit bir görünüme kavuşmak ise Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr protein tozu sizler içinde doğru bir tercih olacaktır. Son derece uygun bir fiyattan şu an sitemizde satışta olan ürüne dilerseniz kapıda ödeme ile dilerseniz de kredi kartına taksit imkânı ile sahip olabilirsiniz.

  Protein tozu nasıl kullanılmalı?

  Bir insanın günlük alması gereken protein miktarının tamamını toz ile alması sağlıklı değildir. Kişi bu kısmın en az yarısını besinler yardımı ile diğer yarısını da protein tozu yardımı ile almalıdır. Yani protein tozuna sahip olan biri sadece protein tozu içip spor yaparak arzu ettiği o görünüme kavuşamaz. Bunun sebebi ise protein içeren besinlerde vücut için gerekli diğer toksinlerinde bulunmasıdır. Protein tozu kullanımı idmandan 45 dakika önce alınmalıdır. Günlük olarak alınacak ise sabah kalktığında aç olarak bir miktar protein tozu içmek sizin için faydalı olacaktır. Bunun sebebi ise uyurken protein ve minarelerle aç kalan kasların anında müdahale edilerek tekrardan onarılmasıdır. Bu ilk protein takviyesinden sonra yapılacak protein ağırlıklı bir kahvaltı sizin güne güzel başlamanızı sağlayacaktır. Ardından idmandan 45 dakika öncesinde 2. Protein takviyenizi de yaparak idmanda dinç ve güçlü kaslara sahip olarak çalışmanızı yaparsınız. Sonrasında yapılan güzel bir idman akabinde alınan 3. Protein tozu ise idman bittikten 45 dakika sonrasında olmalıdır. Yani idman bittikten sonra 45 dakika geçmeden protein tozunun hemen alınmasıdır. İdmandan sonra protein tozunun hemen içilmesi en faydalısı olacaktır. İdmandan önce içmek için tam 45 dakika beklenmeli iken idman bittikten sonra hemen içmek ya da en fazla 45 dakika beklemek gerekmektedir. 3. Protein tozu takviyesinden sonra 2 ya da 3 saat geçmesiyle normal besinlerin de alınması o günün tamamlanmasına yetecektir. Yatmadan önce de peynir, süt ya da yoğurt üçlüsünden birinin yenmesi günü protein açısından oldukça zinde kapanmasını sağlayacaktır.

  Protein toz kullanımı bu dozdan fazla olmamalıdır. Bu dozdan fazla olması da size ayrı bir katkı sağlamayacaktır. Eğer profesyonel olarak bu işi yapmıyorsanız protein tozu kullanımınız bu şekilde olmalıdır. Yaptığınız idmanların kesin sonuç vermesini ve her hangi bir sakatlık durumu yaşanmamasını istiyorsak belirtilen kurallara uyarak ve zamanında idman zamanında beslenme prensibi ile yaşayarak kaslı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hardline Whey 3Matrix 2300 Gr içerisinde bulunan bol miktarda protein deposu sayesinde sizleri hayal ettiğiniz görüntüye çok kısa bir süre zarfında ulaştıracaktır. 2300 Gram protein kutusu son derece uygun bir fiyata sizlere sunulmuştur. Kutunun içerisinden günlük olarak içmek istediğiniz protein miktarını alarak kutunun ağzını tekrardan sıkıca kapatmanız ise tozun hava almasını engelleyeceğinden nemlenmeyi yok edecek ve tozun daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

  asdasd