Hastayken Antrenman Yapmak

  1997
  0
  PAYLAŞ

  Hastayken antrenman yapmak denildiğinde akla birçok hastalık gelmektedir. Şeker hastalığı olabilir, bazı enfeksiyonel hastalıklar olabilir ve daha birçok hastalık olabilir. Ancak bütün hastalıkları ele alıp da hastayken vücut çalışılabilir ya da hastayken vücut çalışılamaz demek yanlıştır. Soğuk algınlığı veya gripseniz eğer hastayken vücut çalışabilirsiniz. Ama başka bir hastalığınız bulunuyorsa bunun için doktor tavsiyesi almanız gerekmektedir. Hastayken vücut çalışmanın sebepleri;

  1. Antrenman yapmak normalde vücudumuza almış olduğumuz besinlerin doğru yerlere iletiminin daha hızlı bir şekilde olmasını sağlar. Ayrıca antrenman yaparken terleyerek de vücudumuzda ki zararlı toksinleri dışarı atmış oluruz. Bu iki sebepten ötürü hastayken vücut çalışmak faydalıdır. Çünkü hem besinlerin minerallerini hızlı bir şekilde iletmesi, hem de toksinlerin dışarı atılması sayesinde daha kolay bir şekilde iyileşebilirsiniz.
  2. Şaşırtıcı bir gerçek ama hastayken daha çok kuvvet sahibi olursunuz. Bunun sebebi mikroplarla savaşması için vücut antibadiler üretir ve üretilen bu antibadiler sizin daha çok güçlenmenizi sağlamaktadır. Normalde zorlukla kaldırdığınız bir halteri hastayken daha basit bir şekilde kaldırabilirsiniz.
  3. Ben hastayım demek yalnızca sizi psikolojik olarak düşürecektir. Yatakta yatmanız size hiçbir fayda sağlamaz. Çünkü yalnızca hasta moduna girersiniz ve bu mod sizi düşürür. Bu sebepten ötürü de ben hastayım diyerek yatmak yerine, çalışabildiğiniz kadar çalışmanız daha mantıklıdır. Belki normalde gösterdiğiniz performansı göstermezsiniz ancak vücudunuzun soğumamasını sağlarsınız.
  asdasd