Ana sayfa Antrenman Her Antrenmanda Gücünüzü Arttırın!

Her Antrenmanda Gücünüzü Arttırın!

3985
0
PAYLAŞ

Power arttırmak için bir çok antrenman sistemi uygulanmasına rağmen kolaya kaçmak için enteresan yöntemler denemek türk vücut geliştirmecilerin en önemli cheatleridir. Basit olarak ayda 1-2 sefer drop set yada dev set eklenmesi, bazende triple set yapılması kuvvette devamlılığı arttırırken submaximal ve maximal gücün artması daima ağırlık arttırarak olacaktır.

Maximal ve submaximal gücümüzü arttıracağımız hard setlerdense bazı kolay sistemler bulunmaktadır. Mesela 4 setlik bench presin son setini önceden yorma sistemiyle yaparak bitirip bir set daha ekleyerek 6 tekrar yapabileceğiniz bir ağırlıkla çalışmanız gücünüzü arttıracaktır. Tek yan etkisi ilk harekette yapacağınızı düşünürsek antrenmanda enerjisiz kalacağınızdan daha hafif çalışacaksınız.

Başka bir güç arttıracak çalışma sistemi ise dinlenme süresini düşürerek set sayısını arttırmak. Yani setler arasında 45 saniye değil 30 saniye dinlenerek, dört set yerine 6 set çalışın. Ana hareketler bu şekilde çalışıldığında submaximal güçte hızlı bir artış tespit edilmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd