Incline Dumbbell Curl

  2610
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirmek isteyen bireyler için birçok egzersiz ve antrenman metodu bulunmaktadır. Her egzersiz vücudun belli noktasındaki kasların çalıştırılmasına ve bu kasların geliştirilmesine yönelik olarak yapılmaktadır. Incline Dumbbell Curl hareketi de bu egzersizlerden birisidir ve hareketle bicepsler çalıştırılmaktadır. Yaklaşık 45 derecelik pozitif eğimli bir yüzeyde yapılan vücut geliştirme hareketi bicepslerin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bu hareket yapılırken eğimli bir sehpada (yüzeyde) sırt üstü olacak şekilde uzanmak gereklidir. İki ele de uygun ağırlıkta dumbell’lar alınarak 40-45 derece eğimli bu sehpada avuç içleri karşı tarafa bakacak şekilde aşağı doğru sallanmalıdır. Vücut dik şekilde ve sehpaya tamamen yaslanmış şekilde konumlanmalıdır. Yüz yani bakışlar da yine karşıya doğru odaklanmalıdır.

  Incline Dumbbell Curl Nasıl Yapılır?

  Vücut sehpa yani yüzeye doğru şekilde konumlanmalıdır. Aksi takdirde hareketi yaparken verim alamayabilir veya uzun süreli çalışmalarda kendinizi daha yorgun hissedebilirsiniz. Dirsekler omuz hizasında olacak şekilde kırılarak dumbell’lar nefes alınıp verilerek aşağı ve yukarı doğru kaldırılır – indirilir. Hareketin verimli şekilde yapılması ve bicepslerin gelişmesi için omuzlardan dirseklere kadar olan bölümün hareket etmemesi sabit şekilde olması gerekmektedir. Sadece dirsek ve ellere kadar olan bölüm yukarı ve aşağı doğru hareket ettirilerek hareket yapılmalıdır. Böylece en güzel şekilde egzersizden verim alınabilir.

  Incline Dumbbell Curl Faydaları

  B u hareketle vücuttaki biceps kaslarının büyük bir bölümünü oluşturan kasları çalıştırmış olursunuz. Sağlam ve çekici görünen bicepslere sahip olmak istiyorsanız mutlaka Incline Dumbbell Curl hareketini doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Hareketi yaparken hızlı olmamaya ve yavaş yavaş dumbell’ları indirip kaldırmaya dikkat etmelisiniz. dumbell’lar havadayken 1 saniye beklemeli kolunuzu daha sonra eski konumuna indirmelisiniz. Böylece hareketten en iyi verimi alabilirsiniz.

  asdasd