İp Atlamak Yağ Yakar Mı?

  3078
  0
  PAYLAŞ

  Çocukluğumuzdan beri süregelen bir oyun olarak oynadığımız ama faydasını sayamadığımız ip atlama belirli yaş gruplarında egzersiz olarak yapılmaktadır. Aslında ip atlamak bir hobidir. Siz eğlenirken aynı zamanda kas gelişiminize yardımcı bir aktivite olarak size geri dönüşü sağlanır. İp atlamanın yaşı olmadığı gibi mevsimi de yoktur. En fazla tercih edilmesi kuşkusuz bu sebeptendir. Çünkü evinizde, dışarda, yaz aylarında, kış aylarında, gittiğiniz spor salonlarında bile kolaylıkla ip atlama egzersizi yapabilirsiniz. Peki ip atlamanın yararı nedir? İp atlamak yağ yakar mı? İp atlamak kas oluşumunda etkili midir? Bu soruların cevabını gelin birlikte bulalım.

  İp Atlamanın Faydaları Nelerdir?

  İp atlamak vücudun belirli bir kas yapısını değil tüm kasların çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle vücut sıkılaştırmak isteyenler için vazgeçilmez bir egzersizdir. Bacak ve baldır kasları için çok etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda ip atlama kol kaslarınız içinde şüphesiz etkilidir. Kadınlarda büyük problem olan selülit için çare denilebilir. Tüm sporlarda olduğu gibi ip atlamak da bir spor aktivitesi olduğundan kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Zinde bir vücut için ip atlamak faydalıdır.

  İp Atlayarak Yağ Yakmak

  İp atlarken atlama şeklinize göre vücudunuzdaki kasların çalışma şekilleri değişmektedir. Yoğun çalışan kas bölgelerinde yağ yakımı olarak bilinen kaloriler daha fazla yakılacakken az çalışan kaslar üzerindeki yağ yakımı daha az olacaktır. Bu yüzden internetten veya spor alanında ulaşabileceğimiz kaynaklardan uygun kalori yakma pozisyonları öğrenerek istediğiniz yağ yakma şekline göre siz de ip atlamayı gerçekleştirebilirsiniz. Böylece yakmak istediğiniz yağlarınızdan kurtulmuş istediğiniz vücut şekline ulaşmak için ilk adımları atmış olursunuz. İp atlamak yağ yakmada etkisini uzun süreli olarak göstereceğinden düzenli bir şekilde ip atlamaya devam etmelisiniz.

  asdasd