Kalf Kası Geliştirme

  3955
  0
  PAYLAŞ

  tanding Calf Raises kalf kası geliştiren en temel harekettir. Gastrocnemius bölgesinin özellikle çalıştırıldığı standing calf raises hareketi sayesinde omuzlar öncelikle makineye yerleştirilmelidir. Parmak uçlarınızı makinenin az ilerisinde tutarak topuğunuzu yere doğru salmalısınız. Bu hareketi tekrarlamalısınız. Bu hareket ile kalf kasları iyi bir şekilde gelişecektir.

  Leg Press Calf Raises hareketi de kalf kaslarını geliştirecek olan önemli ve temel bir harekettir. Geleneksel kalf makineleri olduğunda geleneksel kalf makinelerine başvurulmaktadır ancak olmadığı durumlarda da leg press makinelerine başvurulmaktadır. Bu hareketi makinesiz olarak yapma imkânınız da bulunmaktadır. Bu hareketi makinesiz olarak yanmak için üzerine çıkabileceğiniz bir yapı ve tutunabileceği bir yapı olması gerekmektedir. Üzerine çıkacağınız küçük yapının üzerine çıkılarak, parmak uçlarında durulmalıdır. Daha sonra ellerinizle sıkı bir şekilde yapıyı tutmalısınız. Bu şekilde kalf kaslarınızın gelişmesini sağlayacaksınız.

  Single Leg Calf Raises hareketi de kalf kasını geliştiren en temel hareketlerin başında gelmektedir. Bu hareket çok sık uygulanan bir hareket değildir. Ancak alt bacak kalf kasını geliştirmede çok önemli bir etkiye sahiptir. Bacağın güçlenerek, kasın geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu hareket hem dambıl kullanılarak, hem de dambılsız olarak yapılma imkanı bulunmaktadır. Eğer ki bu harekete yeni başlanılmışsa o halde dambılsız olarak yapılmasında fayda bulunmaktadır. Harekete alışıldıktan sonra ise dambıl kullanımına başlanabilir. Bir ayağınızı boşa bırakarak, diğer ayağınızın parmak uçlarına basmalısınız. Eğer ki bu hareketi dambıl kullanarak yapacaksanız, ayakuçlarınız ile dambılı kaldırmalısınız. Elinizden olabildiğince az destek almalısınız. Bacaklarınızdan güç alarak da dambıl kaldırma işlerinizi tamamlamalısınız. Bacaklarınızdan güç alarak dambıl kaldırmanız bacaklarınızda çok fazla yanma hissi yaratacaktır. Bu da kalf kaslarının hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır.

  asdasd