Karbonhidrat Tozu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

  2207
  0
  PAYLAŞ

  Hayatımızı daha sağlıklı ve yerinde bir güzellikle sürdürmek istiyorsanız, spor her zaman kaçınılmazımız olacaktır. Ancak, obezite başta olmak üzere; birçok kilo problemi de hayatımızın gerçeğidir. Nasıl ki, çok fazla kilosu olan insanlar şikayetçi ve sağlıksız bir hayat sürdüklerini söylüyorsa, çok az kiloya sahip olan ve kilo azlığından ciddi bir sorun yaşayan insanlarında rahatsızlıkları aşikârdır. Bu konuda, spor yapmak her zaman ilk tercihiniz olacaktır. Spor yaparak daha fit görüntü, kaslı ve görsel anlamda mükemmel bir formu yakalamanız için, yeterli kiloya sahip olmanız gerekmektedir. Eğer çok az kiloya sahipseniz ve spor yaparak hiçbir şey elde etmediğiniz düşünüyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit; karbonhidrat deposu gıdalar tüketmek. Ancak zaten yiyemediğiniz için kilonuzun olmadığını söyleyenlerden iseniz; kesinlikle karbonhidrat tozu sizlere göre mükemmel bir ek ürün olacaktır.

  Karbonhidrat Tozu, normal gıdalardan sağlayamadığınız karbonhidratı vücudunuza almanızı sağlayan, yüksek oranda karbonhidrat içeren ve farklı sıvılarla tüketilebilen, shake haline getirilmeye uygun olan toz üründür. Genelde sporcuların kilolarını ve kütlelerini artırabilmeleri için başvurdukları bir ürün olmasının yanı sıra; daima spor yapmanızın sonucunu en iyi şekilde almanızı sağlayacak üründür. İhtiyacınız olan kaloriyi ve enerjiyi elde edemiyor, edecek kadar düzenli beslenemiyor ve yine de spor yaparak kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız; önce karbonhidrat tozu kullanarak istediğiniz kiloya ulaşabilir, daha sonra spor yaparak bunu protein desteğiyle kasa çevirebilirsiniz.

  Karbonhidrat Tozunun Faydaları ve Zararları

  Düzenli olarak, belirtilen dozda ve yöntemde kullanılan ve sporla desteklenecek olan karbonhidrat tozu, normal şartlarda kilo alamayan insanların kilo almasını sağlamaktadır. Bununla birlikte, normal gıdalardan gün içerisinde yeteri kadar karbonhidrat depolayamayan insanların, günlük ihtiyaçlarının harcadıkları enerjiden daha az olmaması için, özenle hazırlanmış bir üründür. Yani, normalde vücuda girmesi gereken miktarda tüketilmek istendiği zamanlarda da, kilo kontrol noktasında büyük bir rol oynamaktadır. Diğer faydalarına gelecek olursak;

  – Vücudun elektrolit kaybetmesini engelleyip, kolesterol seviyesinde düşüşü sağlar,

  – Gıda olarak veya ek gıda olarak alındığı zamanlarda, insülin ve kan dengesini korur,

  – Bedensel ve zihinsel gelişimde büyük rol oynayan karbonhidratı almak için oldukça ideal bir çözümdür,

  – Karbonhidrat ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde elde etmeniz, yalnızca toz halinde kullanmanızla bile mümkün olacaktır.

  Karbonhidrat Tozunun zararlarına gelecek olursak; genelde fazla doz kullanımına bağlı olarak zararları ortaya çıkmaktadır. Çok fazla tüketim sonucunda, ciddi oranda ve gereğinden fazla kilo almanıza neden olacaktır. Aynı zaman çok fazla miktarda tüketildiği zaman, iyi huylu olan kolesterolün gereğinden fazla düşmesine, aynı zamanda; kan şekerinin de yükselmesine sebep olabilir.

  Karbonhidrat Tozu Nasıl Kullanılır?

  Hangi marka veya içeriğe sahip olan karbonhidrat tozu kullanıyor olursanız olun, genel bir kullanım sizlere ideal sonuçlar için güzel çözümler üretecektir. Günlük ortalama olarak 300 gram karbonhidrat tozu, bünyeniz için yeterli olacaktır. Ancak hepsini tek seferde tüketmemeniz gerekir. 3 öğün olarak 100’er gram olarak kullanabileceğiniz gibi; ek gıda ihtiyacınızın da ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle spor sonrası tüketilecek olan bu ürünle birlikte, kas gelişimi ve kilo alma hızınızı da artırabilirsiniz.

  Karbonhidrat Tozu Fiyatları

  İhtiyacınız olan ve sürekli kullanım sağlayacağınız karbonhidrat tozu, ortalama 4 kg ve 6 kg boyutlarda sunulmaktadır. Bununla birlikte, alacağınız marka ve gramajla orantılı olarak fiyatlarda da değişiklikler görmeniz mümkün olacaktır. Sürekli tüketim sonucunda sizlere birkaç uygun ürün fiyatlandırması paylaşacağım.

  – Nutrich Mass Gainer 6000 Gr 179 TL

  – SSN Mass Refuel 5000 GR 239 TL,

  – SCI-MX Muscle Meal Hardcore Gainer 5270 GR 475,

  – Big Joy Big Mass 1600 GR 16 Sachet 95 TL gibi fiyatlandırmalar bulunmaktadır.

  Tüm fiyatlara ulaşabilmek ve rahatlıkla alışveriş yapabilmek için, ürünleri inceleyebilirsiniz. https://www.aloprotein.com/kilo-ve-hacim

  asdasd