Karın Kası İçin Egzersiz Yeterli Mi?

  2820
  0
  PAYLAŞ

  Günümüz insanlarının birçoğunu hayallerini süsleyen o sıkı karın kaslarını yapmanın zor olmadığını, sürecin ciddiyet ve kararlılıkla sürdürüldüğü takdirde hedefe ulaşmanın çokta ulaşılmaz olmadığını belirttikten sonra yazımıza başlayabiliriz.

  Süreci Hızlandırmak Mümkün Mü ?

  Elbette süreci boostlamak bir bakıma mümkün. Yaptığınız antrenman sizin vücut gelişiminizi maksimum 30% etkiler geri kalanın 20% uyku ve kendinize bakım oluşturur. İşin en önemli noktası ise %50 oranıyla sporda beslenme. Çoğu insanın bu bilgilerden yoksun olması six pack yapmasını engellemekte. Peki bu beslenme nasıl olmalı; öncelikle antrenmandan tam 2 saat önce yulaf makarna gibi karbonhidrat tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra antrenmandan maksimum 40 dakika sonra protein tüketimi de gerçekleştirmelisiniz. Ne kadar fazla karbonhidrat o kadar fazla gelişim demek. Ama aynı zamanda zayıflamak gibi bir hedefinizde varsa bu tip karbonhidratlardan uzak durmalısınız. Sürenin 2 saat olmasının sebebi ise karbonhidratların kana karışma süresinin 1.5 saat olmasıdır.

  Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz ?

  Öncelikle bu iş için hem zihinsel hem fiziksel bir güç harcayacağınızı aklınızda bulundurmalısınız. Sadece egzersiz yaparak da six pack yapmak mümkündür fakat beslenme uyku gibi etmenlere dikkat ederek bu süreyi yarı yarıya kısaltabilirsiniz. Bu illaki besin takviyeleri ( supplementler ) kullanmak değildir. Doğal beslenmekte oldukça önemlidir. Kesinlikle kararlılıktan ödün verilmemelidir. Egzersiz tiplerimizi yalnızca düz mekikten ibaret etmeyip mekik hareketlerinin tamamını uygulamalı ( yan mekik, ters mekik ) ilerleyen zaman içerisinde ileri seviyede hareketlerinizde programlarınıza katarak gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Performansınız üst seviyeye ulaştığında bir mekik tahtası edinerek 30 derece açı yapacak şekilde mekiği antrenmanlarınıza katmalı ve bu açıyı giderek arttırmalısınız. Üst seviyelerde ayağınızı herhangi yüksek bir yere takıp çalışmak en üstte ise bu hareketi yaparken göğsünüze de ağırlık almak iyi bir seçim olacaktır.

  asdasd