Ana sayfa Antrenman Makaleleri Kas Artışı İçin Kilo Almalı Mıyız?

Kas Artışı İçin Kilo Almalı Mıyız?

4078
0
PAYLAŞ

Kas yapmak öncelikle erkeklerin ilgi alanına girerken günümüzde bayanlar için de gözde hale gelmektedir. Özellikle gençler için çok fazla önem taşıyan kas yapma hevesi beraberinde soruları da getirmektedir. Kas yapmak için gerekli koşullar nelerdir? Kas yapmak için ideal kilo ne olmalıdır? Gibi sorular kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Bu soruların detaylarını aşağıda incelemeye çalıştık.

Kas Yapmak İçin İdeal Kilo Nedir?

Kas yapmak için belli bir kiloya sahip olmaya gerek yoktur. Zayıfsanız kilo almadan kas yapamam diye düşünmeyin. Sonuç olarak kas yaparken mevcut kilonuzdan daha doğru ifade etmek gerekirse mevcut yağlarınızda erime olacağından kilonuzda da bir değişim olmayacaktır. Kas yaparken vücudunuz önce tepki gösterecektir. Kaslarınız ağrıyacak ve dinlenme sonucu geçecektir. Bunun yanı sıra yapacağınız egzersizlere vücudunuz bir süre sonra uyum sağlayacak ve kas oluşumu için çalışacağınız kısımlarda yırtılmalar meydana gelecektir. Bu yırtıkları da besin takviyesiyle yenilenen hücrelerle giderebilirsiniz. Eğer çalışmak istediğiniz belli bölge varsa sabit kiloda olmanız istediğiniz bölgede kas elde etmenize ve incelmenize yardımcı olacaktır.

Kilo Almak Kas Yapmakta Faydalı Olur Mu?

Aslında kiloyla kas yapımının alakası yoktur. Çünkü kas çalışmaları kilo olarak tanımladığımız yağ dokularından farklı çalışır. Ayrıca her kilo alınmasında yağ olarak alma söz konusu değildir. Beslenme şeklinize göre kilo alırsınız. Eğer abur cubur dediğimiz yağ içerikli besinlerle beslenirseniz yağ olarak kilo almanız doğal bir sonuç olacaktır. Ama protein bazlı yiyecekler tüketirseniz daha dengeli ve sağlıklı kilo alacaksınız. Bir sonuç çıkarmak gerekirse kilo alıp vermek veya kilo almadan, aldıktan sonra kas çalışmasına karar vermek değil, dengeli ve sağlıklı beslenerek kas oluşumu sağlamak daha mantıklı olacaktır.

asdasd