Ana sayfa Antrenman Makaleleri Kas Gelişimi

Kas Gelişimi

2034
0
PAYLAŞ

24 SAAT KAS GELİŞİMİ!

Ağır demirlerle saatler süren çalışma, kaslarınızı son limitine kadar zorlama ve kaslarınızdan damlayan terler.,, Kas boyutunu ve sağlamlığını meydana getiren gerçek gelişmenin gym’ de meydana gelmediğini biliyor muydunuz? Kaslarınız daha çok dinlenme halinde iken gelişir.

Direnç antremanı kas gelişimi sürecini başlatır, fakat kaslar özel besinlere ve dolayısıyla yenilenmeye ihtiyaç duyarlar.

Bütün hafta sonunu geçiştirmek ve yüksek değerli protein içeren öğünlerinizi ve sportif gıdalarınızı düzenli şekilde almaz iseniz, gym’ deki sıkı çalışmanızdan pek bir fayda göremezsiniz, Yeni başlayanlar arasındaki bir diğer hata ise çok fazla ve çok çabuk hareket yapmaktır.

Şimdi burada çok istekli bir tutumun nasıl geri teptiğinin örneğini göreceksiniz, “Eğer 10 set iyi ise, 15 set daha iyi, 20 ise daha da iyidir.” Bu anlayış ilerlemenizi durduran hatta geri döndüren aşırı antreman demektir, Burada gym’ de veya dışarıda zamanınızın çoğunda ne yapacağınıza dair bazı örnekler bulacaksınız:

Bir önceki antremandan dolayı hala ağrıyan vücut bölümünü asla çalıştırmayın.

Burada savunulan ve tavsiye edilen egzersiz ve set sayısından daha fazlasını yapmaktan kesinlikle sakının.

Antremanınızın yoğunluğunu değil, her setin yoğunluğunu genişletin.
Dinlenme günlerinizi gym’ den uzak planlayın böylece kaslarınız bütün antremanınız boyunca sizi yarı yolda bırakmayacak kadar yakıtla dolu olsun, Kıçınızın üstüne oturmak zorunda değilsiniz, bunun yerine boş günlerinizde yağları yakmayı hızlandırmak için aerobik egzersizleri yapabilirsiniz.

Her gece mutlaka 7-9 saat uyuyun.

Eğer özellikle fiziksel dayanıklılık gerektiren bir diğer sportif aktivite ile de meşgul iseniz, şunu bilin ki kas yenilenme periyodunuz ve enerji seviyeniz etkilenecektir.

Her üç ayda bir 1-2 hafta boş geçirin.

Amaçlarınıza uygun olarak gerçek bir vücut geliştirmeci gibi besinleri tüketin.

asdasd