Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak

  2506
  0
  PAYLAŞ

  Kas kaybeden yağ yakmak mümkündür. Ancak kas kaybetmeden yağ yakmak için dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat ederseniz kas kaybetmeden yağ yakabilirsiniz;

  1. Vücudun günlük alması gereken karbonhidrat oranı 100 gramdır. 100 gramdan daha fazla oranda karbonhidrat alındığında bu karbonhidrat yağ oluşturmaktadır. Ancak 100 gram karbonhidrat alınması zararlı değil aksine yararlıdır. Çünkü vücut gerekli olan enerjiye karbonhidrat yoluyla ulaşmaktadır. Bu sebepten ötürü kas yaparken karbonhidratı kesinlikle kesmemelisiniz ancak azaltabilirsiniz.
  2. Protein kas yapmak için en önemli olan besindir. Protein kas oluşumunu tetiklemektedir. Bu sebeple de günlük öğünlerde proteine kesinlikle yer verilmelidir. Kilo başına 1,5 gram protein tüketilmesi en uygun olanıdır.
  3. Egzersiz öncesi besin tüketimleri de önem arz etmektedir. Çünkü egzersiz öncesi besinlerin ağır olması halinde yağ kaslaşmaktadır. Ancak egzersiz öncesi besinlerin hafif atıştırmalıklardan olması en doğru olanıdır.
  4. Küçüklüğümüzden bu yana sabah, öğle, akşam olmak üzere üç öğün yemek yemenin doğru olduğunu gördük. Ancak üç öğün yemek yemek yerine beş öğün yemek yemek daha makuldür. Beş öğün yenilen yemeklerde daha az porsiyonlar tüketilecektir ve daha uzun süre tokluk hissi yaşamış olacaksınız.
  5. Kas yaparken yağlı besinlerin tüketiminden tamamen uzak durulması gerekmektedir algısı yanlıştır. Çünkü yağların vücudumuza yararı bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü doğal yağları tüketmenin vücuda veya kas oluşumuna her hangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.
  PAYLAŞ
  Önceki makaleKaç Öğün Yemek Yenmeli
  Sonraki makaleForcet Reps Nedir?
  asdasd