Ana sayfa Beslenme Kefir Nedir? Yararları Nelerdir?

Kefir Nedir? Yararları Nelerdir?

1863
0
PAYLAŞ

Keçi ya da inek sütü fark etmeksizin hazırlanarak mayalanan ve ekşimsi ayran tadına sahip olan yiyecektir.

Kefir Yararları

Hücre yenileyici bir özelliğe sahip olan kefir hazmı kolay olan bir içecektir. İlk kez Kafkaslarda kullanılan kefir uzun yaşamın da en büyük sebebi olmuştur. Çünkü Kafkaslar çocuklarına kefirleri sürekli olarak içirmektedirler. Kafkasların en temel içeceği olan kefir; protein, yağ ve laktoz açısından çok fazla zengindir. Tansiyon düşüren etkisi ile tansiyon hastalarının başvurması gereken doğal yöntemdir. İdrarı sulandıran etkisi sayesinde de vücutta ki kötü maddelerin doğal yoldan dışarı atılması sağlanmaktadır. Doğal yoldan dışarı atılan kötü maddeler ve enfeksiyonlar sayesinde hasta olma ihtimalinizi de düşürmüş olursunuz. Mesela çok su içmenin en büyük avantajı da vücutta ki zararlı maddelerin temizlenmesidir. Kefirin ise doğrudan vücuttaki zararlı maddeleri atabilen bir niteliği bulunmaktadır.

Kefirin cinsel performansı artırma konusunda etkisi de yadsınamaz. Bunun için uzun yıllardan bu yana kefir cinsel performans artırma konusunda önemli olan bir besindir. Vücut direncini artıran etkisi sayesinde de hasta kişiler kefir kullanmaktadır. Hastaların bağışıklık gücünü artırmakta ve hızlı iğleşmelerini sağlamaktadır. Kefir ayrıca kanser için de önemli bir tedavi aracıdır. Kefir; bağırsakta bulunan kefir riskini önlemektedir.

Kefir birçok psikolojik rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Uykusuzluk çok fazla çekilen bir problemdir ve uykusuzluğa en iyi gelen besinlerin başında da kefir gelmektedir. Ayrıca uykusuzluk dışında psikolojiden kaynaklanan iştahsızlık problemine de çözüm sağlamaktadır.

Yaşlı insanlar özellikle tansiyon hastalarına iyi gelen bir yapısı bulunmaktadır. Tansiyon dışında kolesterol ve astım bronşite de iyi gelen yapısı sayesinde birçok hastalıkta tedavi amaçlı Kafkaslar da kullanılmıştır. Günümüzde de önemli bir vitamin kaynağı olduğu için bazı alanlarda kullanımına devam edilmektedir.

asdasd