Ana sayfa Beslenme Kilo Almak İçin Diyet

Kilo Almak İçin Diyet

1874
0
PAYLAŞ

Bir kısım insan kilo vermek için uğraşırken, bir kısım insan da kilo almak için uğraşmaktadır. Daha estetik bir görünüme ulaşmak için kilo almak isteyen kişiler genel olarak ne kadar yerse yesin kilo alamayan tipteki insanları oluşturmaktadır. Bu insanların en büyük sorunu günlük tükettikleri kaloriyi hesaplamamaları olmaktadır. Günlük tükettikleri kaloriyi mutlaka hesaplamalıdırlar.

Kilo almak için uygun bir diyet programı yaparak kilo almayı sağlayabilirler. İşte, kilo almak için yapılması gerekenler;

  1. Kalori: Kilo almak için kas yapmak için en önemli noktaların başında kalori gelmektedir. Doğru şekilde beslenilmesi kas yapılmasını da kalori alınmasını da etkileyen en önemli hususu oluşturmaktadır. Kalori almak için özellikle dikkat edilmesi gereken boy ve kilo hesaplaması yapıp o kişinin günde kaç kaloriye ihtiyacı olduğunu hesaplamaktır. Günde kaç kaloriye ihtiyaçları bulunuyorsa o kadar kalori almaları onların hem kilolarının artışını sağlayacak, hem de kas yapımını kolaylaşacaktır. Kas yapacak olan gençler genel olarak proteine ihtiyaçları olduğunu düşünürler ve kendilerine protein yüklemesi yaparlar. Oysa protein ne kadar alınırsa alınsın yeterli miktarda kalori alınmadığında enerji de sağlanamayacaktır.

Yüksek kalorili besinler tüketin.

  1. Protein: Kas yapımı ve kilo alımı için kaloriden sonra en önemli olan husus da proteinlerdir. Doğru protein alımı ile kilo almakta mümkün olmaktadır. Doğru protein alımı için özellikle dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Alacağınız protein miktarını vücut ağırlığınıza göre belirlemelisiniz. Her bir kilonuz için günde 2 gr protein almalısınız. Ve alacağınız proteini bir öğünde değil toplam alacağınız protein gün için de 4 – 6 saat aralıklar vererek alın. Günlük yapacağınız sporun, egzersizin tamamlanmasından hemen sonra da “whey protein” tozunuzu alın. Yatmadan önce ise diğer öğünlerde aldığınız proteinden daha yüksek dozda bir protein alın. Ve eğer ki protein tozu kullanıyorsanız bu tozu mutlaka yatmadan önce kullanmalısınız.

Protein değeri yüksek besinler et, tavuk, vb. tüketebilirsiniz.

  1. Karbonhidrat: Karbonhidratlar yağı artırdığından dolayı özellikle kas yapımı aşamasında karbonhidrattan tamamen uzaklaşılmaktadır. Ancak bu yanlış bir yöntemdir. Çünkü karbonhidrat günlük enerjiyi karşılamaktadır ve bunun için her gün belli oranda karbonhidrat alınmalıdır.

Kilo almak için çok fazla şekilde abur cubur tüketmenizi önermiyoruz. Genellikle bunun üzerinden gidip vücut metabolizmasını bozanlar var. Bu yüzden dikkat etmenizi öneririz.

Güncelleme: 07.12.2018

Kaynak: https://kiloalmaninyollari.net

asdasd