Ana sayfa Antrenman Kusursuz Karın Kasları

Kusursuz Karın Kasları

2133
0
PAYLAŞ

 

Teknik olarak, karın kaslarınızı çalıştırmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Sadece kendi vücut ağırlığınız ve açık bir alan bunun için yeterlidir. Ama bu bir süre sonra sıkıcı hale gelebilir.Tabi karın kaslarınızı ve core bölgenizi daha da belirginleştirecek, güçlendirecek ve genel olarak daha dayanıklı hale getirecek aletler olduğundan bahsetmemize gerek yok. Bu aletlerden en sevdiklerimiz; eğimli sehpa (decline bench), sağlık topu (medicine bali) ve Romanchair (ters mekik sehpası)’dir.

Bu eski moda üç alet, Arnold ve Zane  zamanından beri kullanılmaktadır. Bu egzersizler reklam aralarında yapılacak kadar basit değil; ama eminiz ki oturma odanızda yaptığınız karın egzersizlerinden çok daha etkililer. Bu dört egzersizi haftada 2-3 kez, arka arkaya döngü şeklinde, ya da tek başına, farklı bir kas grubunu çalıştıran bir antrenmandan sonra, ya da kardi-yodan önce veya sonra yapabilirsiniz. Bu egzersizlerini HIIT antrenmanı ve sağlıklı bir diyet ile birlikte yaptığınızda, karın kaslarınızın ortaya çıkmaması için hiçbir neden yok.

KARIN BÖLGESİ

ANTRENMANI

NASIL YAPILIR: Bu dört egzersizi arka arkaya döngü halinde yapın. Her bir setin arasında mümkün oldukça az mola verin. Tüm setleri bitirdikten sonra 1-2 dk. dinlenebilirsiniz.
EGZERSİZ                                          SET                     TEKRAR 
Decline Bench Situp                             4                            20
Reverse Crunch                                     4                            15
Medicine BalI Russian Twist              4                            15 (her bir taraf)
Hanging Leg Raise Hold                      4                            30 saniye

 

HANGING LEG RAİSE HOLD

Her sete 30 saniyelik izometrik duruş ile başlayın; ayaklarınız yere paralel olsun. Kas dayanıklılığınız artacağı için bu hareketi önce 45, sonra 60 saniyeye çıkarın. Daha ileri seviye bir hareket için, bacaklarınızı biraz daha yukarı kaldırın.

DECLINE BENCH SITUP
Tüm set boyunca elleriniz başınızın arkasında olsun. Eğer 20 tekrar fazla gelirse,kollarınızı göğsünüzün üzerine çapraz koyun (başlangıç seviyesidir) eğer çok kolay gelirse göğsünüzün önünde ya da başınızın üzerinde (ileri seviyedir) hafif bir ağırlık plakası tutun.

REVERSE CRUNCH

Kalça kemiğinizi yukarı, göğüs kafesinize doğru kaldırarak mekik çekmeye çalışın. Ters mekik egzersizinin kısa bir hareket aralığı olsa da, alt karın kaslarını çalıştırmak için idealdir.

MEDICINE BALL RUSSIAN TWIST

Üst gövde ve bacaklarınız yukarıda paralel olacak şekilde kaldırın.Topu elinize alarak sağa ve sola hareket ettirin her iki tarafa yapılan hareketi 1 tekrar olarak sayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd