Mekik Çekerek Göbek Eritilir Mi?

  2393
  0
  PAYLAŞ

  Göbek vücutta en zor eritilen yer. Göbek eritmeyi bazen sporla, bazen diyetlerle bazen de estetik ameliyatlarla sağlamaya çalışırız. Öyle ki göbek eritme yollarını hepimiz internette aramışızdır. Hal böyle olunca da göbek eritmek için her yerde karşımıza çıkan bir hareket vardır: mekik çekmek.

  Mekik çekmenin göbek eritmedeki etkisi

  Mekik çekmek göbek eritmenin en iyi yolu gibi görünse de öyle değildir. Çünkü göbek çevremizin ve gövdemizin içinde bulunan iç organlarımız yağ ile kaplandığı sebebiyle mekik çekmek hayli zorlaşacaktır. Aslında o reklamlarda gördüğünüz mankenlerdeki Six Pack sizin vücudunuzda da var fakat üzeri yağ ile kaplanmış durumda. Bunun için Six Pack’ların ortaya çıkmasını istiyorsanız öncelikle yağlardan kurtulmanız şart. Mekik çekmek sadece karın kaslarını çalıştırdığından burada aslında Six Pack’lerinizi geliştirmiş olursunuz. Yani göbeğinizin erimesinde bir etki oluşturmuyor. Kaslarınız içerde gelişiyor ama göbeğiniz erimiyor. Bunu düzenli yapsanız bile tamamen işe yarıyor sayılmaz yani.

  Göbek nasıl eritilir?

  Öncelikle endokrinoloji bölümüne gidip salgı bezlerinizin ve hormonlarınızın durumunu öğrenmeniz gerekiyor. Eğer bunlarda bir sorun yoksa sıra geldi egzersizlerle, diyetlerle göbeğinizi eritmeye. Öncelikle mezura ile göbeğinizin çevresini ölçün. Tartıyla uğraşmaktan vazgeçin. Göbeğinizi kardiyo egzersizler ile eritebilirsiniz. Öncelikle 220 den yaşınızı çıkarın bu size maksimum nabzınızı verecektir. Nabzınızı zorlayacak şekille egzersizler yapmak ise yağ yakıcı özelliğe sahiptirler. Bunu sağlamak için koşu, eliptik bisiklet, aerobic vs gibi egzersizler olabilir. Sınırları biraz zorlamanız gerekecektir fakat bunu kontrollü yapmanız lazım aksi halde kalp krizi gibi önemli bir problemle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bacak da çalışın. Çünkü bacak çalışmalarında salgılanan testesteron hormonu kas gelişimini tetikler ve karın kaslarınızın çalışmasını daha etkili hale getirirsiniz.

   

  asdasd