Ana sayfa Antrenman Mekik Çekerek Zayıflanır Mı?

Mekik Çekerek Zayıflanır Mı?

2899
0
PAYLAŞ

Günümüzün en büyük sorunlarından biri, kilolu olmaktır. Bu pek çok nedenden kaynaklanabileceği gibi genellikle dengesiz beslenme veya hormonal dengesizliklerden ileri gelmektedir. Ülkemizde kilo alma, genel olarak göbeklenme ile ölçülmektedir. Oysa ki vücudun kilo alması, yüz bölgesinden başlayarak, pek çok yerde görülebilmektedir.

Yapılan egzersizler ve diyetler sonucunda ise yüz bölgesi, bel yapları gibi pek çok yerden kilo verilebilir ancak vücutta en son kilo verilebilecek olan yer göbek yağlarıdır. Pek çok spor salonu başta olmak üzere, televizyon ve internet ortamında, göbek yağlarını ertmek için yaygın olan görüş ise mekik çekmektir.Mekik çekmek, karın kaslarınızı hareketlendirmek için yapılır. Karın bölgenizi hareketlendirdiği ve düzenli yapıldığı zaman belinizde incelmelere nedan olduğu doğrudur. Ancak tek başına mekik çekmek sizi zayıflatmaya yetmez ve göbeğinizdeki yağları eritmez. Başta söylediğim gibi mekik çekmek, sadece karın kaslarınız için etkilidir. Mekik çekerek zayıflamak diye nitelendirilen ancak esası bel incelmesi olan olay ise belli bir diyet programı ve yürüyüş gibi sporların desteklenmesi ile gerçekleşmektedir.
Sonuç olarak mekik çekmek sizi zayıflatmaya yetmemektedir. Göbek yağlarınız eritmek istiyorsanız, plates, yürüyüş,fitness gibi farklı spor dallarını tercih etmeli, bununla birlikte uygun bir diyet programına başlamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd