Ana sayfa Beslenme Mozarella Peyniri

Mozarella Peyniri

2562
0
PAYLAŞ

Çoğu insan peynir sever ancak yağ oranı yüksek olduğu için muhtemelen yemeyi önlüyoruz. Bir vücutcunun yiyebileceği hatta yemesi gereken bir peynir türü var mıdır? Lor peynirinden hoşnut olmayanlar için bu yazı ilgi çekici olacaktır.

Mozzarella manda ve inek sütünden elde edilen bir İtalyan peyniridir. Manda sütünün içeriğindeki proksidaz,alfatokoferol,E vitamini,fosfat, kalsiyum ve protein miktarı diğer sütlerden 2 kat fazla ve kolestrol miktarıdaha düşük olması mozzarellayı daha cazip kılıyor.

Mozzarellanın içince bulunan riboflavin,tiamin, B6 vitamini ve biotin içerir. İçeriğindeki bu bileşenler suda çözünür oldupundan öürü vücutta yağ olarak depolanmaz. Kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. İçerdiği yağda çözülebilen A,D ve E vitaminleri kalsiyum emilimini sağlayarak kemik gelişimi ve güçlenmesini sağlar.İçeriğindeki fosfor sindirim sistemini düzene sokmaya yardımcı olacağı gibi , mineraller kas yorgunluğunu giderir ve içerdiği protein abkımından kas gücünüzü arttırır. Kalsiyum bakımından da oldukça zengin olan mozzarella kilo vermenize de yardımcı olur ayrıca kalp kaslarınızın korunmasına yardımcı olur.

PAYLAŞ
Önceki makaleKas Yırtılması(Rupturu)
Sonraki makaleEt Proteini

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd