Mr. Olympia 1980

  3428
  0
  PAYLAŞ

  Bir çok ınsanın düşündüğü gibi benimde düşüncem Olympia tarihinin en keyiflisi 1980 yılında yapıldı. Anold Schwarzenegger 6 kez üst üste Mr.Olympia ünvanını kazandıktan sonra 5 yıl vücut geliştirmeye ara Verdi

  ve 1980 yılında tekrar Olympia ünvanı için yarışacaktı, rakipleri eskisi gibi az ve iddasız değllerdi bu son 5 yıl vücut geliştirme adına bir çok kazanılım vardı ve rakipler dişliydi.En büyük soru işareti ise Anold Schwarzenegger 7. kez Mr Olympia ünvanını alabilecekmiydi.

  Anold Schwarzenegger sadece 8 hafta öncesi yarışmaya katılmaya karar verip 8 hafta gibi kısa bir sürede podyuma çıkacaktı ve rakipleri tüm yıl hazırlık geçirmişti bu nedenden otoritelere Anold Schwarzenegger şans tanımıyorlardı. Chris Dickerson, Boyer Coe, Mike Mentzer, Dennis Tinerino, Roy Callendar, Roger Walker, Danny Padilla, Samir Bannout and Tom Platz ve son 3 yılın Mr . Olympia ünvanı sahibi , Frank Zane bu isimler karşısında Arnold normal yarışma kilosunun 7 kilo altında çıktı podyuma.

  Mr.Olympia Avustralya nın Sydney şehrinde yapılıyordu seyirci Anold Schwarzenegger podyuma çıkıcağını öğrendiği an tüm biletleri tüketmişlerdi o zaman büyük televizyon kanalları Mr.Olympia yarışmasını yayınlamak için adeta bir birleriyle yarışırlardı ve bu yarışmayı CBS Sports kanalı vericekti. posedown Arnold, Dickerson, Zane, Mentzer, Coe ve Roger Walker arasında yapıldı hatırlayanlar adeta o gün bu isimlerin devleştiğini söylemleriyle onaylarlar ve Anold Schwarzenegger 7. kez ve son kez 1980 yılında Mr.Olympia ünvanını kazanır.

  Mr. Olympia 1980

  1 Arnold Schwarzenegger
  2 Chris Dickerson
  3 Frank Zane
  4 Boyer Coe
  5 Mike Mentzer
  6 Roger Walker
  7 Roy Callendar
  8 Dennis Tinerino
  9 Tom Platz
  10 Danny Padilla
  11 Ed Corney
  12 Tony Emmott
  13 Roy Duval
  14 Casey Viator
  15 Samir Bannout
  16 Ken Waller

  Yazan : Edip Toçsoy – Vucutcu.coM

  arnold

  asdasd