Ana sayfa Vücut Geliştirme Yarışmalar Mr. Olympia Mr. Olympia 1980

Mr. Olympia 1980

3101
0
PAYLAŞ

Bir çok ınsanın düşündüğü gibi benimde düşüncem Olympia tarihinin en keyiflisi 1980 yılında yapıldı. Anold Schwarzenegger 6 kez üst üste Mr.Olympia ünvanını kazandıktan sonra 5 yıl vücut geliştirmeye ara Verdi

ve 1980 yılında tekrar Olympia ünvanı için yarışacaktı, rakipleri eskisi gibi az ve iddasız değllerdi bu son 5 yıl vücut geliştirme adına bir çok kazanılım vardı ve rakipler dişliydi.En büyük soru işareti ise Anold Schwarzenegger 7. kez Mr Olympia ünvanını alabilecekmiydi.

Anold Schwarzenegger sadece 8 hafta öncesi yarışmaya katılmaya karar verip 8 hafta gibi kısa bir sürede podyuma çıkacaktı ve rakipleri tüm yıl hazırlık geçirmişti bu nedenden otoritelere Anold Schwarzenegger şans tanımıyorlardı. Chris Dickerson, Boyer Coe, Mike Mentzer, Dennis Tinerino, Roy Callendar, Roger Walker, Danny Padilla, Samir Bannout and Tom Platz ve son 3 yılın Mr . Olympia ünvanı sahibi , Frank Zane bu isimler karşısında Arnold normal yarışma kilosunun 7 kilo altında çıktı podyuma.

Mr.Olympia Avustralya nın Sydney şehrinde yapılıyordu seyirci Anold Schwarzenegger podyuma çıkıcağını öğrendiği an tüm biletleri tüketmişlerdi o zaman büyük televizyon kanalları Mr.Olympia yarışmasını yayınlamak için adeta bir birleriyle yarışırlardı ve bu yarışmayı CBS Sports kanalı vericekti. posedown Arnold, Dickerson, Zane, Mentzer, Coe ve Roger Walker arasında yapıldı hatırlayanlar adeta o gün bu isimlerin devleştiğini söylemleriyle onaylarlar ve Anold Schwarzenegger 7. kez ve son kez 1980 yılında Mr.Olympia ünvanını kazanır.

Mr. Olympia 1980

1 Arnold Schwarzenegger
2 Chris Dickerson
3 Frank Zane
4 Boyer Coe
5 Mike Mentzer
6 Roger Walker
7 Roy Callendar
8 Dennis Tinerino
9 Tom Platz
10 Danny Padilla
11 Ed Corney
12 Tony Emmott
13 Roy Duval
14 Casey Viator
15 Samir Bannout
16 Ken Waller

Yazan : Edip Toçsoy – Vucutcu.coM

arnold

asdasd